Diyetim hakkında düşünceleriniz ve önerileriniz

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gvozdGG tarafından 30 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gvozdGG

gvozdGG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar öncelikle herkeze merhaba.

Uzun süredir çoğunuzun paylaşımlarını takip ediyorum fakat foruma üye değildim ve bugün üye oldum.

Kendime ait bir diyet oluşturdum.

(Yaşım 18 kilo 60 boy 1,75cm )

Sabah (09.00)
    3 yumurta beyazı + 1 tam yumurta + 150 gr lor ( omlet tarzı 1 çay kaşığı zeytinyağı ile (

ARA ÖĞÜN ( 11.30 )
    1/2 muz
    1 kase süt + 60 gr yulaf ezmesi + 3 ceviz + 1 avuç fındık

ÖĞLEN ( 14:00 )
    1)
    200 gr tavuk göğsü (haşlama) + 1 kase yağsız yoğurt +1 adet haşlanmış patates + biraz meyve

2)
    200 gr hindi göğsü ( haşlama) + yarım tabak bulgur lapa ( yağsız tuzsuz ) + 1 kase yağsız yoğurt + biraz meyve

3)
    1 kutu light ton balığı + 1 yarım tabak makarna ( yağsız tuzsuz) + biraz meyve

AKŞAM (20:30)

1) 200gr tavuk göğsü + 1 tabak buharda pişmiş sebze yemeği veya bi tabak sebze yemeği

2) 200 gr hindi göğsü + 1 tabak buharda pişmiş sebze yemeği veya bi tabak sebze yemeği

3) 2 kutu light ton balığı + salata

YATMADAN ÖNCE (12.30)
    150 gr lor + 4 yumurta beyazı

Kendi hesaplarıma göre ;

159 gr protein
    127-135 gr arası değişen karbonhidrat
    17,6- 25 gr arası değişen yağ ( yediğim sebzeye göre ve bir avuç fındık ve 3 cevizdeki yağ miktarını bilmediğim için onu ekleyemedim. )

Karın kaslarımın kaybolmaması ve hacminin artması için böyle bir diyet düşündüm.

karbonhidrat ve yağ alımım eksikmidir sizce ?

ve bu ay supplement olarak protein tozuna başlayacağım genelde spordan sonra az miktarda alıcağım ölçü olarak bilgim yok çünkü hiç kullanmadım.

şimdiden yorumlarınız için teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 14:46 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:21 ----------

Arkadaşlar bu arada spor yapma saatlerim 18:00 ile 19:30 arasıdır.

2. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    karbonhidrat alımın çok az bu hem antrenman performansını hemde kas gelişimini olumsuz yönde etkiler.Zaten 60 kg sın yağ problemin oldugunu dusunmuyorum o yuzden bence karbonhıdrat alımını minumum 240 gr yap.

gvozdGG bunu beğendi.
  3. gvozdGG

gvozdGG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    belki 65 de olabilirim kilo ölçümü tahmini yapıyorum kardeşim. Yani 60-65 arası bir değer olduğuna eminim tartım bozuk tartıyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:37 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:57 ----------

Düşüncelerinizi paylaşırsanız sevirim.

4. gvozdGG

gvozdGG Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Arkadaşlar fikirlerinizi söylerseniz gerçekten mutlu olucağım.

5. WX

WX Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    denizli
    zaten zayıf birisin hacim kazanman için en az 4 gr krb. alman lazım senin yaptığın diyette kilo başı 2 gr düşüyor buda genelde definasyon zamanında alınan miktardır

Sayfayı Paylaş