Diyetim Bitti Fakat Aklımı Kurcalayan Bir Soru Var!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Sfaction tarafından 1 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar,
    1 ay boyunca diyet ve beraberinde cardio yaptım. Toplam 11 kilo verdim ve amacıma ulaştım tabi ne kadar sağlıklı veya sağlıksız oldu orası tartışılır fakat cidden hakkını verdim.

Günde 2 saat civarı cardio çalıştım: - 15 dk sopa hareketleri - 15 dk twist - 30 dk bisiklet - 50 dk yüksek tempo koşu (10km) - 20/30 dk cross (7.5 km) (6 rampa)

Yağ, şeker ve unlu gıdaları ağzıma sürmedim. Genelde tükettiklerim; tavuk haşlama, light ton balığı/yoğurt/peynir/cola, yumurta, domates, salata, yeşillik, mevsim sebzeleri ve meyveleri (özellikle karpuz, kayısı, şeftali) patates haşlamasıda çok yediklerim arasında.

KAFAMA TAKILANLAR?

1- Formumu korumak için neler yapabilirim tabiki yediklerime dikkat edicem ama bunun ölçüsü nasıl olmalı? Cardio çalışmasınıda 1 saate indirmeyi düşünüyorum. 1 saat çalışma ile günlük yediklerimi yakabilirmiyim?

2- Şimdi günlük almamız gereken kalori miktarı var. Bu miktarı geçmediğimiz taktirde hergün alırsak olduğumuz yerde sayarmıyız. Artıya geçtiğimiz zamanda kilo mu alıyoruz lütfen bir bilen arkadaşımız anlatsın cidden anlamadım. Atıyorum benim günlük almam gereken kalori miktarı 2,500 hergün bunu alsam kiloya dönüşürmü? İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

2. Profane

Profane Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Mühendis
    Yer:
    Almanya
    Öncelikle tebrikler iyi iş başarmışsınız. Şimdi sorularına gelirsek eğer formunu korumak için günlük 1 saatlik çalışma yani sıkı bi çalışma ile elbette çok sağlık bir birey olursunuz sonuçta hergün spor. O bahsettiğin bazal metabolizma hızı mesela kılını kıpırdatmasan bile misal 2500 kalori kesin yakacaksın. Bu durumda yediklerinle 2500'ü geçmessen sonuçta sporda yapıyorsun günlük yaktığın kalori artacaktır sürekli olarak bi kalori kaybı olacaktır yani kilo vereceksin.

3. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkür ederim üstad cevap ve ilgin için. Çok iyi ya, demek kılımı kıpırdatmasam 2,500 kcal yakıyorum. :))) Yani hergün mc'den menü yesem 1000 kalori alsam yine sorun olmaz ve ben eksiye inmeye devam ederim. Tabi yapacağımdan değil ama cidden şu duruma memnun oldum.

4. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    Su an kac kilosun?ayrıca kardiyo programın 2saat biraz fazla değil mi umarım bu donemde proteininide ona gore almışşındır.yoksa verdigin 11 kg ın bir kısmı kas olur malesef.? beslenme programını merak ettim acıkcası yazabilir misin?

5. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    1 ayda 11 kilo mu?
    sağlıklı mısın şimdi? nasıl hissediyorsun, genel anlamda?

6. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0

Şuan 77 kiloyum hocam istediğim kilodayım. Daha öncede sabahları kalkıp koştuğum için 2 saat cardio yapmakta pek zorlanmadım inanırmısın bacaklarımda adeleler futbolcularınki gibi :) Bol bol yumurta ve haşlanmış tavuk yiyerek protein almaya çalıştım. Herhangi bi programım yok bilmiyorum ne kadar doğru yaptım programsız diyet yaparak ama hocam öyle 100 gr haşlanmış tavuk kibrit kutusu büyüklüğünde beyaz peynir olayları beni kasıyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 17:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:51 ----------

Çok şükür şuan iyiyim üstad herhangi bir sıkıntı yok. Fakat doktora gidip detaylı ölçüm yaptırcam yağ oranı, kas oranı, günlük almam gereken kalori miktarı vs.

Bu arada Profane arkadaşımızın dediklerine katılıyormusunuz. Yani şu :
    " O bahsettiğin bazal metabolizma hızı mesela kılını kıpırdatmasan bile misal 2500 kalori kesin yakacaksın. Bu durumda yediklerinle 2500'ü geçmessen sonuçta sporda yapıyorsun günlük yaktığın kalori artacaktır sürekli olarak bi kalori kaybı olacaktır yani kilo vereceksin. "

7. darknesssword

darknesssword Üye

Beğenileri:
    174
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ögrenci
    Yer:
    Aydın
    katılmıyorum.

8. Sfaction

Sfaction Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    O halde hocam bu soruları vaktiniz varsa cevaplayabilirmisiniz.

1- Formumu korumak için neler yapabilirim tabiki yediklerime dikkat edicem ama bunun ölçüsü nasıl olmalı? Cardio çalışmasınıda 1 saate indirmeyi düşünüyorum. 1 saat çalışma ile günlük yediklerimi yakabilirmiyim?

2- Şimdi günlük almamız gereken kalori miktarı var. Bu miktarı geçmediğimiz taktirde hergün alırsak olduğumuz yerde sayarmıyız. Artıya geçtiğimiz zamanda kilo mu alıyoruz lütfen bir bilen arkadaşımız anlatsın cidden anlamadım. Atıyorum benim günlük almam gereken kalori miktarı 2,500 hergün bunu alsam kiloya dönüşürmü? İlginiz ve alakanız için çok teşekkür ederim.

9. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    formunu korumak icin öncelikle beslenme düzenine dikkat etmelisin kilo verdim diye yine abur cubur yersen üstünede istedigin kadar cardio calıs yaglanmaya devam edersin unutma bu isin temeli saglıklı ve düzenli beslenmektir günde 2 saat crdio fazla 25 dakikadan baslayıp 45 dk ya kadar yeterlidir tabii bu hiit cardio icin gecerli degil antrenman olarak ne yapıyorsun?bu konuda birsey yazmamıssın eger yapmıyorsan mutlaka bir agırlık programına baslamalısın unutma ne kadar cok kas o kadar yag kaybı demektir
    günlük alman gereken kaloriye gelince eger bazal metobolizma hızın örnek olarak 2000 ise bu senin dinlenik halde harcadıgın miktardır günlük alman gereken kalori mesela 2500 eger bunu gecmessen formunu korursun tabii bu yediklerinede baglı senin dedigin gibi nasılsa bu kaloriyi gecmessem kilo almam deyip mc e takılırsan yag baglarsın bu kalorinin fazlasını alırsan kilo alırsın eger daha düsük alırsan kilo vermeye devam edersin

Sayfayı Paylaş