Diyeti Bıraktım Ve Vücudum Bu Hale Geldi

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MeyethologY tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Selamlar herkese.Arkadaşlar 1 kaç ay önce Sixpack çıkarmak için diyet yaparak hergün mekik çekiyordum ancak bir türlü çıkmıyordu.Vücudumun bu spora yatkın olduğunu salona gitmemi , sadece mekik değil her bölgeyi çalıştırmamı , mekiğide hergün değil 2 günde 1 çekmemi söylediler.Bende salona yazıldım , kaslara dinlenme süresi vermeye başladım ve her bölgeyi calıstırmaya basladım ancak diyette sıkmaya başlamıştı artık iyice zayıf gözükmeye başlamıştım , bende bıraktım diyeti.3 haftadır fitness yapıyorum.Yaklaşık 1-1.5 aydırda diyetsiz nerdeyse istediğimi yiyerek besleniyorum ve vücudumda yağdan başka 1 gram kas gelişmesi göremedim.Vücudum üçgenden kareye döndü resmen.Ne yapmalıyım çalışmaya devam mı etmeliyim yoksa tekrar diyete mi başlamalıyım yardım edin arkadaşlar ? Kilom 66 zaten zayıf duruyorum hemde 17 yaşındayım gelişme çağında zorunda olmadıkça diyet yapmak istemiyorum.Yardım ederseniz çok sevinirim... Fotoğraflar :
    İlk halim(diyet yaparken) : http://e1301.hizliresim.com/15/w/jgnhy.jpg
    Şimdiki halim : http://c1303.hizliresim.com/17/9/kvuvl.jpg

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Yalnızca karın kası yapmak isteyen birisine yardimci olmak genelde zaman kaybi oluyor ancak daha önceki konunda da söylemiştim genetiğin bu işe oldukca yatkın ve olmayan karın kaslarını diyetle cıkarmaya calısarak kendine işkence ediyorsun. Düzenli bir şekilde vücut geliştirmeye başlayarak yavaş yavaş kilo alımıyla birlikte bütün isteklerine hatta daha da fazlasına ulaşacaksın ama sen aklını karın kasına taktığın sürece hiçbir zaman istediğin gibi bir görüntüye sahip olamazsin. Kilo almalısın , karın kaslarının cıkmasını istiyorsan da kilo almalı kaslarını geliştirmelisin. Mekik yalnizca karın kaslarını güçlendirir onların görünmesini sağlamaz.Ancak düzenli bir şekilde başladığında cok sıkı bir diyet bile yapmana gerek kalmadan tüm vücudunda olumlu anlamdan estetik ve sağlık anlamında değişiklikler göreceksin

uzzman ve sthammer bunu beğendi.
  3. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Başladım zaten fitnesa.3 hafta oldu daha ancak kol hariç hiç bir gelişme yok gibi.Sadece karın değil bütün bölgelere giriyorum.Mekik olarak işte 2 günde 1 önce salondaki mekik aletlerinde mekik çekiyorum eve gelincede 10 dakikalık abs programını yapıyorum.Hala karnımı sıktığımda elime gelen şey kas değil biraz sertleşmiş hamur gibi.Çalışma yapmayan bazı arkadaşlarım bile karnını sıktığında taş gibi oluyor.Evet en çok karın istiyorum ama sadece karın değil.Aynı zamanda göğüsleri şişirmek , omuzları genişletmekte istiyorum ancak olmayacak gibi , sanırım kas yapmaya çalışmaktan vazgeçip yüzme gibi bir spora başlıyacağım.

4. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Ne yazıkki bu işler 3 haftayla 1 ayla 2-3 ayla hatta 6 ayla bile olacak şeyler değil. Ben 6.ayımda hiçbir gelişme görememe rağmen devam etmiştim ve sana tavsiyem de kesinlikle devam etmen yönünde.Kendini başkalarıyla karşılaştırmayı bırakmalısın onun karnı sıkı benim değil gibisinden şeylerle zamamını harcama.Zamanı geldiğinde o insanlar seni gördüğünde kendi vücutlarıyla karşılaştırmaya dahi utanacaklardır.Karın kasını cok istemeni anlayabiliyorum yasindan dolayı bu sekilde düşünüyorsun lakin bu düşüncene son vermelisin.Çünkü bu düşünceyle gidersen ne yaparsan yap hiçbir zaman istediğin karın kaslarına kavuşamazsın. Amacın hep sağlam sağlıklı estetik bir vücut olsun yalnız karın kası değil.Resimlerine baktığımda da genetik acıdan bircok kişiye göre ileride olduğunu hatta 1-2 yıldır calısan coğu kişide bile sende olduğu gibi gelişmiş omuz kasları olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim. Bu kadar güzel bir vücudun ve genetiğin varken yanlıs antrenman düzensizlikle ve heba etmemelisin kendini

5. MeyethologY

MeyethologY Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    İşte zaten 6 ayla bile olacak şeyler değil diye bırakıcam bende.Ayrıca yüzme çok daha yararlı bi spor bence , yüzücülerin vücudunuda herkes bilir.Evde dambıllarla ara sıra formdan düşmemek için çalışırım sadece , aradada mekik çekerim olacağı varsa olur.Zaten kollarım kalın gibi t-shirt giydiğimde kaslı duruyorum , body çalışsam elbet çok çok daha güzel şeyler olur ama şimdiden sıkıldım

Sayfayı Paylaş