Diyete başladım ve Çok iyi kilo veriyorum ama Göbek yerinde sayıyor:(((

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve Bnyamin123 tarafından 3 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. Bnyamin123

Bnyamin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar ben 88.5kiloda 177boyundaydm doktor diyet verdi tabi ben durmadm bunu 30düz mekik yan karın kası mekik 50 sağ sol olarak ve alt karın olarak destekledim 2günde 1 30dk 200kalori yakan a dek koşuom koşu bnadında ama göbek yerinde sayıyor:((((( gitmedi
    üst karnı sıkmasamda kaslarım az çok belli nerdeyse eridi sıktıgımda 2parça büyük olarak belli oluyor yardım edin yağ yakıcı protein tozları gibi şeylere güvenmiom sağlığa zararlı doktor dedi. lütfen ya:( aslnda agırlık çalşrmda 1.neden boyum uzamaz die çalışmıyorum 177yim 185 amacım 2. ise kilolu insan agır kaldırdıgında cildinde yırtılma olurmuş cünki 3hafta body e gittim her yerim yırtıldı bıraktım o yüzden lütfen bi yardım edin yaşım 18 diyetim şu

Sabah:1kibrit kutusu peynir,1haşlama yumurta,3ince dilim çavdar ekmeği,sınırsız çay şekersiz.

kuşluk:1bardak süt

öğle:1kase çorba ezogelin içiom en az kalorili olan 217 1kasesi ,2yuvarlak köfte büyülügünde tavuk göğsü kas içnde yiyiom tabi:), 2yemek kaşığı yoğurt

ikindi:1bardak süt 4adet eti form kepekli büsküvi

akşam:1kase çorba 2adet köfte büyüklüğü tavuk yine 2yemek kaşığı yoğurt 3yemek kaşıgı yağsız makarna salçasız..

yatmadan 2saat önce yine:1bardak süt

diyet listem bu 1haftada tam 8kilo verdm doktor diyetimi değişti sağlıgıma zararlı die eklemeler yaptı ama ben memnununm verdm kilolardan:)

2. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    göbek erimesi konusunda göbek vücutta en son eriyen yer diyebiliriz. her yer gider son göbek kalır en son ve en zor eriyen yerdir. :) boy uzaması ile ilgili bazı hareketler dışında hiç bir hareket boy uzasında bir problem çıkarmaz bazı hareketler omur iliğe baskı yaptığı için böyle konular ortaya çıktı ama ben çok inanmıyorum :) İyi sporlar.

Bnyamin123 bunu beğendi.
  3. Bnyamin123

Bnyamin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ya ben 8kilo verdm 1haftada şimdi hedefim 65 e düşmek zayıfladıgında yağ protein olarak kemiklere gittigi için boyun uzuyormuş bunu bildigim içn bide zayıflamak istiyorum zayıfladıgımda kas yapcam ztn bırakmam ama yağ üstüne kas sevmem ayı gibi olrm

4. lawbali

lawbali Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    göbek ilerleyen zamanlarda erimeye başlıycaktır.hafta da 1 defa belini ölç ilcelmeyi göreceksin.sabırlı olmalısın.ayrıca ağırlık kaldırmanın boya negatif etkisi olmaz kemik basınç altında büyür tabi bu işin genetik kısmı hariç.en azından bizim fizyoloji kitaplarında öyle yazıyo.
    hadi kolay gelsin....

5. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    1 haftada 8 kg veriyorsan bence o diyetisyeni değiştir veya esktra spor yaptığını belirt. kas kaybediyorsun farkında değilsin. kas yıkımı oldukça vücut yağ oranın hep üst düzeyde kalacaktır.

karın ilk çalışmaya başlayınca başlarda fazladan göbek bile çıkmış gibi bile gösterebiliyor.

ağırlık çalışmanın boya etkisi yoktur. GH hormonu ile direk orantılıdır. Ancak dolaylı yoldsn bu hormonun artırılmasını kendin sağlayabilirsin.

Bnyamin123 bunu beğendi.
  6. Bnyamin123

Bnyamin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardeşim kas yakmıyorum neden dersen karnımdaki yağlar gitti bacagım inceldi kaslarım yerinde ben görüyorum bakıyorum ztn kollarım zayıfladı yüzüm zayıfladı kaslarım belli olmaya başladı emin ol kas kaybetmiyorum. vücudum eriyor bi göbek var. ama bilgin içn teşekkür ederim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 16:23 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 16:01 ----------

Ya Bide Boyumu Uzatmak istiyorum zayıflarken boyda uzarmış babam 190 annem 160 185 olsam yeter ya kemik kıkırdaklarım faal %50si doktor 182 183 olrsn dedi. testini yaptırdm 2ay önce

7. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    kas kaybını ölçümle anlarsın dostum bakarak değil. açıkcası incelme olarak gördüğün yerlerde kas kaybın gözle de farkettiğine göre demek ki var gibi geliyor. kasların belirgin olması definasyonla yağların azalması ile alakalıdır o ayrı kas kaybı ayrı.

boyun uzar kafaya takma.

Bnyamin123 bunu beğendi.
  8. Bnyamin123

Bnyamin123 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardeşim nasl anlıcamki kas yıkımı oldugunu kaslarımı sıktıgımda gayet yerinde kaslarım ztn zayıfladıgımda 65kiloya düştügümde 1yıl fln bu kiloda gitcem sonra boyum istedigim mesafeye geldiginde kas calısarak 80kiloya kadar cıkcam:)

9. Pooyraaz17

Pooyraaz17 Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    İstanbul
    Iyı gunler bende bu dıyetı uygulamayı dusunuyorum yardımcı olursan

10. cihatornek

cihatornek Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Kütahya
    Öncelikle merhaba dhardhar ında dediği gibi diyetini değiştirmelisin.Yeterli protein almıyorsun,ayrıca spor yapan bir insan bu kadar eziyetli bir beslenme yapmak zorundada değil bence.Proteinini ağırlık antrenman olduğu gün kilo başına 2 gr,dinlenme günlerinde ise 1.5 gr almaya dikkat etmelisin.Bu kadar eziyetli olmasına gerek yok obezite hastasımısında bu kadar eziyet çekiyorsun?yazık edersin kaslarını yakıyorsun haberin yok.Şekeri kes,tuzu kes,proteinini yeterli al,karbodan kaçın,kardiyoyu sıkı bir şekilde takip et göbek falan kalmaz.iyi sporlar umarım amacına ulaşırsın

11. atanerber

atanerber Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Bursa
    Genellikle ayda 4 kilo vermek en idealidir. Siz haftada 8kg verdim diyorsunuz.Doğrudur fakat kesinlikle vücudumdan 8kg yağ gitti gözüyle bakmayın. %99 vücudunuz fazlasıyla su ve kas kaybetti. İyi sporlar.

12. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    ayda en fazla 7 kgyi geçme bi 45 gün geçtikten sonra farkı göreceksın

13. pasha1050

pasha1050 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    İstanbul
    amerika bilim enstitüsü araştırmalarına göre bir erkek haftada max 400gram verebiliyor 400gram diyorum gerisi saglıgından alınmıştır bunu unutma !! 2. si göbek vucutta en son eriyen yerdir bu yadsınamaz bir gerçek çalışmayı bırakmamalısın L-carnitinde kullanabilirsin ama doktor zararlı dedi diyorsun o zaman tabana kuvvet koşacaksın yapacak birşey yok

14. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle 1 haftada 8 kg verme çok büyük hata , bunun kas oranı kaybı dahi var.Ve sağlık olarak yararlı değil.Eğer ağırlık kaldırmak istemiyorsan kendine haftada tüm kaslarını çalıştıran sadece vücut egzersizlerinden oluşan program ile gitmelisin.
    Örnek olarak ben öyle yapıyorum programımı veriyim.
    Pazartesi:Street Workout üst vücut
    Salı : Bacak
    Çarşamba Street Workout üst vücut
    Perşembe : Karın
    Cuma : Street Workout üst vücut
    Cumartesi : Bacak
    Pazar : Karın
    Arada beni 6 günlük periyodu 3 er 3 er böldüğüm koşu ve kum torbası teknik idmanlarım var.Ve üstte yazdıklarım hiç birinde ağırlık kaldırmıyorum.Ve bacak idmanım toplam 720 tekrar aşırı kalori yaktırıyor :D
    Beslenmene bir göz attımda güzele benziyor ama öğlene hafif bi karbonhidrat artışı yap , ara öğünler ekle , meyve/kuruyemiş bunlardan aşırı korkma sadece ara öğünlerde ufak ufak tüket , sebze yemeklerinden kaçma ve salata en önemlisi bunu akşam-öğlen öğünlerinde bulundur..Aslında daha çok eklenebilecek şey var ama sen şimdilik forumu araştır bulursun.Bu arada antreman olayında vücut ağırlığı+cardio ile gidersen alabileceğin maximum verimi alırsın.Sadece diyet ile yağ yakımı aşırı yavaş gidicektir..

Sayfayı Paylaş