Diyet:(

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve muscled_girl tarafından 14 Haziran 2007 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Öncelikle herkese selam arkadaşlar..
    Ben çok çok kısa bi süredir diyetteyim ama hem sabahları aç karna yaptığım kardiyonun,hem şekeri,tuzu,yağı tamamen kesmemin sonucu baya kilo werdim..Ama mutsuzum..

İstediğimi yiyemiyorum,antremanlarım kötü geçiyo we her gören noldu sana sporu bıraktın heralde yumuşamışsın falan diyo..Resmen sert olan kollarım bile yumuşadı..Hiç spor yapmamış gibi görüntüm war..

Kafam çok bozuk,sporu bırakmayı bile düşünüyorum.

Ne yapmam lazım,siz olasınız napardınız:(

2. journalist

journalist Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    aynı şey benim de başıma geldi sıkı antreman yapmama rağmen vücut gevşemeye başlamıştı biraz protein alımını arttırdım ve dietin şiddetini azalttım düzelti.

3. ofis

ofis Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    muhasebe
    Yer:
    istanbul
    yağı tamamen kesme bence

sabahları z.yağını kullanarak biraz tat ver diyetine

ayrıca 6 günden sonra 7. gün diyeti boz önüne geleni ye hem moral olur hem vücudu şaşırtarak verimli bir etki sağlarsın sonra 6 gün diyete yine devam 7. gün ödül günü bu şekilde diyetini sürdürmende yarar var.hem kimisi buna sporcu diyeti de diyor.

kolay gelsin

4. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Çok teşekkürler arkadaşlar cewap yazdığınız için..Bugün diyeti bozdum we kendime geldim resmen.Yağı azcık abartılı yesemde midem küçülmüş farkına wardım.
    Bundan sorasındada whey protein alıp diyetime dewam etmeyi düşünüorm..Umarım kas yıkımını engelleyebilirim.

5. CENTAUR

CENTAUR Guest

Nasıl bir program uyguluyorsun muscled?

6. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Genelde tek bölge+karın çalışıorm..1gün çalışıp bigün off.

7. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    bu diyet olayını abartmama k lzm.2 aydır falam bende abarttım şimdi antreman günlerinde gücüm yok performanasım düşük. daha fazla yemek istiyorum ama midem küçüldüğü için eskiden bi oturuşta bir ekmek iyyen ben 3 dilim ekmek yiyemez duruma geldim!

8. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    Asrın efedrin kullanıyodun yanlış hatırlamıyosam,efedrin fena iştah kesiyo kullanıyosan ara ver bence ;)

9. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    evet zafer kullanıyodum bırakalı 1,5 hafta falam oluyo. iştah kesmese bile 3 kg verecem diye nalları dikmeye değmez!
    eğer değin gibyse bırakmama rağmen devam ediyor bak yan etkisi

10. saydam

saydam Özel Üye

Beğenileri:
    1.922
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    serbest
    Yer:
    Academic Sport Center
    havalarin da isindigini unutmayin,bu zaman da kis gibi yemek yemek cok zor.

11. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    diyet

diyet zamanı yapılan en büyük hata yagı ve tuzu ve karbonhidratı aşırı ölçüde azaltmak... tuz alımı hafif azaltılmalıdır (cünkü genelde yazın diyet yapılır ve sıcaktan dolayı sodyum kaybı olur bu yerine konmalıdır.) yağ büyük oranda azaltılabilir ama abartıp dramatik oranda bir anda azaltılmaya calısilmamalidir.. rafine şeker tamamen kesilebilir.. meyve yenilebilir.. canınız cok istiyorsa *haftada en fazla 2 gün* abur cubur az olmak kaydıyla saat 15:00 den önce yenebilir.. karbonhidrat alımı antremandan onceki ogunde normal yapilmali diger ogunlerde alim normalin altina dusurulmeli.. kas kaybını önlemek için *sabah* aç karnına 1 ölçek 300 ml yarım yaglı sütle whey protein (glutamine'de ilave edilirse daha iyi olur) alınabilir..ayrıca gün içerisinde aç karnına öğün aralarında 3-4 tablet aminoasit alınabilir.. günde 3000mg. a kadar L-Carnitine takviyesi yapılabilir.. 1000 sabah ac karnına 1000 antremandan once 1000 aksam yatarken ac karnına.. diyette onemli noktalara deginmeye calistim.. ;)

12. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Verdiğin bilgiler için teşekkürler dexterrr..Bende 2-3 gün kesebildim zaten herşeyi anca.Herşeyi keserek başlanan diyetler uzun ömürlü olmuo..
    Şimdi dikkat ederek yiyiorm,kilo weriş hızımdan memnunum ama küçülmenin werdiği psikolojik rahatsızlık war tabi az biraz:)

13. [Zafer]

[Zafer] Üye

Beğenileri:
    244
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Üniversite öğrencisi
    Yer:
    İstanbul
    O korku ister istemez oluyor ama kendi açımdan 85 kilo hafif bulk halimden şu anki 80-81 kiloluk halim ölçü olarak düşük olsa bile görüntü olarak çok daha iyi,bu korku ister istemez olacaktır ama herşey yoluna girer,define görüntünü görünce o korku yerini sevince bırakacaktır :)

14. dexterrr

dexterrr Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    73
    çok doğru.....

15. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    MuscledGirl, kaslarındaki tonun, sıkılığın azalmasının bence en önemli sebebi, kaslarındaki glikojen seviyesinin düşmüş olması, kaslarda glikojenin tükenmesi, daha doğru alt seviyelere inmesi, hem ölçü kaybına, kas hücresinde su azalmasına, kasların sıkılığının azalmasına ve güçsüzlüğe neden olur.
    Haftada bir gün, karbonhidrat alımın oldukça yükselterek vücudun azalan glikojen stokları yenilemesine olanak tanımanı öneririm.
    Karbonhidratı arttırdığının ertesi günü kaslarının ne kadar sertleştiğine ve enerjinin ne kadar arttığına hayret edeceksin.
    Bunun ileri aşaması, karbonhidrat yüklemesidir, bunu uzun uzadıya anlattım daha önce, yarışma öncesinde kaslara çok dolgun ve şişkin bir görüntü vermek için yapılır.
    Sen o kadar detaylı yapmayacaksın, ama kaslarında düzlük, cansızlık, idmanlarında güç eksikliği yaşadığın zaman, bu dediğimi uygula, büyü faydası olur, aynı zamanda metabolizmanı uyarmış olursun.
    Haftada en fazla iki kere yapılmasını öneririm, hatta 1 kere bile yeter, eğer kalori alımını yanlış bir şekilde aşırı azaltmadıysan.

16. muscled_girl

muscled_girl Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    5 kilo zaten verdim daha yağımı ölçemedim ama kaslarımda büyük kayıplar görmüorum,büyük ihtimal çoğu yağ(en azından öle umuorm:))..

Karasan senin dediğin karbonhidrat yüklemelerinin bi değişini yaptım kendime uyarlayarak,günde bi öğün(antremandan önce) yapıorm onu..Gerçekten iyi oluo hem antremanlarım iyi geçio,hemde sertlik kazanıorm..

Cevap yazan herkesin eline sağlık:)

17. asrin78

asrin78 Üye

Beğenileri:
    230
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    MUHASEBE
    Yer:
    İSTANBUL
    bu amino asit olayını yeni duydum ben . öğün arasında bi yararı olurmu ben antremandan yarım saat önce ve antreman sonrası kullanıyorum çünkü!

18. gorgeouskykhan

gorgeouskykhan Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    for about more info, please look my website on you
    Yer:
    the gorgeouskykhan home center

*aminoasit olayı; "öğün araları" derken; mesela; "öğle yemeği ile akşam yemeği arası" nı bahsediyordur, yoksa, yemek yerken'ki öğün arası değil...
    **zaten, "öğün arası", sporcu için, "ek besin-supplement" demektir...
    *yani, bence, büyük ihtimalle, böyle demek istemiştir diye düşünüyorum...

saygılar... :) bench_O

19. Andre

Andre Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    53
    Diyet zamanı sabah aç karnına ve ara öğünlerde de amino asit alımı önerilir.Antreman öncesi protein tozu,antreman sonrası ise amino asit veya BCAA.Veyahut her ikiside.Bunun temel sebebi diyet esnasında,kasların katabolik reaksiyonlara uğramasını önlemektir.Bu sebepden dolayı kaslar amino asitlerden mahrum bırakılmamalı.

Sayfayı Paylaş