Diyet yardımlarınızı bekliyorum

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve aylak35 tarafından 2 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. aylak35

aylak35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba 20 yaşındayım 1.70 boyunda 95 kiloyum yani obezim.Yaklaşık 1 aydır kardiyo çalışıyorum programım şöyle
    20 dk bisiklet
    10 dk 6 hızla yürüyüş
    twist
    yana eğilme
    ve 4 set 20 tekrardan aletlere giriyorum(klasik 1. ay programı)
    Diyetim ise;
    sabah 1 yumurta 100 gram peynir 2 dilim kepek ekmek 1 şekersiz çay
    ara öğün:1 portakal
    öğlen:yağsız tavuk göğsü 1 porsiyon
    ara öğün:meyve
    akşam:1 tabak sebze yemeği ve az miktarda kırmızı yada beyaz et

Sabahtan 3 e kadar okulda olduğum için ara öğünümü ve öğlen yemeğimi düzenli olarak yiyemiyorum elimde optimum nutrition whey var yemek yiyemediğim saatlerde kullanmalımıyım?Birda daha önceden karbonhidrat almamak adına hiç ekmek yemyordum ancak bir kaç gündür 2 dilim ekmek yiyorum ve antrenman sırasında enerji artışı olduğunu gördüm 2 dilim ekmek gerçekten etki edermi yoksa psikolojik mi?

2. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    psikolojiktir antremanın hafif karbonhidrattan enerji ihtiyacı duymaman lazım glikojen depoları bu antreman icin fazlası ile yeter

3. aylak35

aylak35 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    peki sabah kahvaltısından öğlene kadar ne yapmam lazım okulda yemek yiyemiyorum ve uzun süre bir şey yemeyince de kan şekerim alt üst olup tatlı krizine giriyorum o saatlerde whey kullanmam bunu engeller mi yada aparatif olarak ne yiyebilirim?Dışarıda ki yemeklere de çok fazla güvenemiyorum yağ oranı olarak,gereğinden fazla yağım var zaten o yüzden yemiyorum.

4. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    sabah yumurtayı 3 yapabilirsin yanında zeytin ve peynir yiyebilirsin ekmek yemezsen kan sekerin alt üst olmaz cünkü yavas bir sekilde yükselip düsecek yumurtaları tereyagında da kırabilirsin yaglar kan sekerini oynatmaz hem sindirimin uzamasını saglar daha gec acıkırsın

20 yasındasın bu sekilde kilo verme proteini cok az alıyorsun yag yakarken ara ögün yapmamak daha iyi yemek yedikce insulin salgılanacak ve yag yakan hormonlar belli süreligine duracak

okulda yemek sorunu oluyorsa 2 ögün yapabilirsin metobolizma yavaslaması 60 saat aclıgın sonunda oluyor ve araögün yapmayanlarda metobolizma daha hızlı calısıyor onunla ilgili calısmaları eklemistim foruma

sabah 3 4 tam yumurta zeytin peynir tereyagı mevsim salatası ( domates salatalık v.s) icebildigin kadar sekersiz cay

aksam begendigin bir et türü yanında salata dilersen ıspanak lahana pırasa gibi bir sebze yemegi daha yanında.

ne aclık krizin kalır nede kan sekerinde oynamalar.

okula ceviz badem fındık goturebilirsin oglen yemek icin 3 4 gunun sonunda aclık cekilmeyecegi icin yemek araları sorun olmuyor

Tatlı krizine giriyorsan insulin de dengesizlik var demektir. 2 3 gun bu sekilde beslenirsen insülinin duzene girer

ben 2 ogun yapıyorum bugun saat 3 de yedim ve 5 de yicem bir daha tabi kimseye bu sekilde beslen diyemem :) ben 22 saat kendimi ac bırakıyorum ama aclık cekmiyorum tatlı krizleride olmuyor :)

Son düzenleme: 2 Ocak 2012
  5. KEEPfit33

KEEPfit33 Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    0
    Bence yeşil elma yiyebilirsin çok faydalıdır, eğer tatlı krizine giriyorsan meyveli yoğurt olabilir, ama kesinlikle hazır gıdaları yada unlu mamüllerden tüketme.

Ben ara öğün olarak kepekli grisini en fazla 2 adet, yanında ayran.. yada 1 adet meyve..yada bir avuç kuruyemiş tüketiyorum. forumu araştırarak tecrübe kazanabilirsin.

SPORDAN 2 saat önce kesinlikle katı yiyecek tüketme. taze sıkılmış meyve suyu tüketebilirsin.. spordan 3 saat önce ufak bir sandviç (kepekli ekmek ile) yada haşlanmış yumurta ile maydonoz tarzı tüketiyorum.. spordan hemen sonra öğünümü 2ye bölerek yiyorum. örneğin ton balıklı salata + 1 dilim kepek ekmeği..yada tavuk ızgara + zeytinyağlı sebze yemeği + yoğurt... bunlar şahsi düşüncelerimdir. kesinlikle böyle yap demiyorum her insanın bünyesi yapısı farklıdır. diyetisyen ve bir hekime danışabilirsin çünkü kilon biraz fazla ama dert etme sabır ve irade ile başarabilirsin güzel kardeşim... kolay gelsin

Sayfayı Paylaş