Diyet yapmak istiyorum, et yerine protein tozu alınabilir mi?

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Felicie tarafından 20 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Felicie

Felicie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar,
    Diyete başlamaya karar verdim, ve aynı zamanda spora da başlayacağım.
    Ancak et yumurta ve bakliyat yiyemiyorum :confused: ve protein alımını takviye besinlerle yani toz proteinle alma fikri geldi....
    YANİİİ gün içerisinde sebze ve süt ürünlerinin yanısıra protein tozu almak istemekteyim.
    Bu konuda ne düşünüyorsunuz? Hangi ürünü tavsiye edersiniz? Fazla kas yapmamak için ne tür spor yapmam gerek?

Bana yardımcı olursanız sevinirim.

2. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Bütün protein ihtiyacını tozdan karşılamak çok doğru olmaz süt ürünü olarak lor ve süzme peynir i tüket.protein tozu elbet kullanabilirsin.öğün yerine kullanıcağın için mp combat,muscletech phase8 tavsiye ederim.istediğin kadar çalış sporunu yap merak etme fazla kas olmayacaktır bunu istesen bile :)

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Felicie bunu beğendi.
  3. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    Protein tozundan karşılamak tabikide olmaz balık yiyebilirsin et tüketmeniz lazım en azından kilonızun 1 katı kadar alın gerisini protein tozundan karşılamanda sakınca olmaz diye düşünüyorum basarılar

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

4. PeNa

PeNa Üye

Beğenileri:
    667
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Elektronik
    Yer:
    İstanbul
    Fazla kas yapmamak için cümlesini aklınızdan çıkartın zaten isteseinizde kas yapmak öyle kolay olmuyor .Sorunuzun cevabı fitness.Protein tozu gereksiz doğal yollardan protein tüketebilirsiniz peynir ,süt,yoğurt tüketin.

exsisman bunu beğendi.
  5. Felicie

Felicie Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için. Tam olarak anlayamadım, kilomun bir katı nedir? 57 kiloyum ne kadar doğal protein almam gerekir... protein eksikliği matematik zekama vurdu galiba... :D
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2014 ---
    Fitness.... ok aklımda tuttum tşk ederim
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2014 ---

Son düzenleme: 21 Mayıs 2014
  6. Aziz-han

Aziz-han Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    43
    57 kg iseniz 57 gram protein eder genellikle kgmuzun 2 katı alırız yani 154 gram eder tabiki bunu hepsini doğal yolla alabilirsen cok iyi olur alamıyorsanda en az 70 80 gr doğal protein den karşıla eksik kalanı tozdan karşılayabilirsin

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

7. mserkanxxx

mserkanxxx Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Senin ağırlığının 1-1,5 katı protein alman bence yeterli olucaktır genel kanı ağırlık sporu yapanlar için kilonun iki katı almasıdır ancak ne kadar idman yapıcan vs sana fazla gelebilir bu miktar dediğim şekilde başlamanı öneririm öncelikle kilonun 1 katıyla başla yoğun idman yapmaya başlarsan 1,5 katına çıkarsın bunun fazlasıda kilo yapabilir çünkü,önerdiğim tozları gün içinde her zaman içebilirsin spor sonrası da kullanabilirsin.günde 1 kere tüketmen yeterli olucaktır.Doğal yolla karşılayabildiğin günler kullanmasanda olur tozu.

C6603 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 21 Mayıs 2014
  8. SCHWARZXXL

SCHWARZXXL Özel Üye

Beğenileri:
    4.706
    Ödül Puanları:
    123
    Günlük 100 gram civarı protein tüketimi senin için yeter de artar bile. Kırmızı et yiyemiyorsan tavuk ve balık, onları da tüketemiyorsan süt ürünlerine yönel. Lor peyniri iyi bir alternatiftir.

Felicie bunu beğendi.
  9. Arman Aslan

Arman Aslan Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    8
    Meslek:
    1. Kademe Fitness Antrenörü
    Yer:
    Istanbul, Turkey
    Merhaba,

Sorunuza sondan başlayarak cevap vereyim.. Fazla kas konusu. Bayanların kas yapma imkanı 6-8 yaşındaki bir erkek çocuğun kas yapması kadar zor bir durumdur. O yaşlardaki bir erkek çocuğun testesteron hormonuna sahipsiniz.. O nedenle kas konusunda korkunuz olmasın, bana kalırsa biraz kas yapmanızda da ayrıca fayda vardır.. ilerleyen yaşlarla beraber vücudunuzdaki kaslar birçok işinizde size yardımcı olacak düzgün bir postür yapısına sahip olmanızı sağlayacaktır. Kaslar işinizi kolaylaştırır..

Diğer sorunuz hangi ürün, et ve yumurta yiyemiyorum protein ihtiyacımı nasıl karşılayabilirim?
    Öncelikle protein tozları vs supplementler tavkiye besinlerdir. Yani yeterli bir beslenme düzenine sahipseniz yardımcı olarak öğünlerinize ekleyebilirsiniz.. Supplementlerin etkisi max %20 25 tir.. Etkileri kişiden kişiye değişir.
    Yüksek protein değerine sahip doğal besin soyadır..

Noralisa bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş