Diyet, yağ yakma

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve orhaninho tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. orhaninho

orhaninho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhabalar,
    91 kg ile diyet yapmaya başladım ve yaklaşık bir ayda 85-86 civarına düştüm. Bu kilo verme hızı normal mi? Bana az gibi geliyor?
    Göbek var baya baya yağ var. Bunları nasıl eritebilirim? Egzersiz yapmıyorum, günde 12000 adım yürüyorum ortalama 9-10 km kadar.
    Egzersiz veya diyet önerebilir misiniz?

2. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Kardiyo çok önemli burda çok hızlı kilo vermek zararlıdır en iyisi azar azar vermektir.Beslenme düzeninizi yazarsanız yardımcı olabilirim

3. orhaninho

orhaninho Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam doğru diyorsun ama beslenmeye fazla dikkat edemiyorum. Çalıştığım için elimden geldiğince kalorisi az yiyecekler tüketiyorum.
    Özetle bir gün;
    Kahvaltı: 2 dilim çavdar ekmeği ile kaşar salam sandviç
    Öğlen: Çorba
    Akşam:Tavuk göğsü ızgara (yağsız tuzsuz)
    Aynı zaman da kilo verirken de kas'tan da yakmamak istiyorum. Tavsıyelerını beklıyorum

4. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Salam ve kaşar zaten çok kalori onların yerine şöyle beslensen daha iyi:
    Kahvaltı:4 yumurta 1nin sarısı,beyaz peynir,salatalık domates
    Ara öğün:Bir avuç badem fındık vs veya 1-2 meyve
    Öğlen:Sebze veya tahıl yemeği (makarna,pirinç yemeni tavsiye etmem) yanına bol yeşillikli salata
    Ara öğün:yoğurt ya da kuru üzüm (enerji verir)
    Akşam:Tavuk göğsü güzel bir yemek yanına yoğurt veya ayran
    Günlük en aşağı 3 litre su içmeye çalış ve kardiyoya devam .Kolay Gelsin

5. atymert

atymert Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhabalar, boyum 1.83 ve kilom 85. BB'ye 1 ay önce 87kg olarak başladım. İlk ay 4x15 şekilde en fazla 10-20 kg olarak giriyorum ve haftada 4-5 gün gidiyorum. Arkadaşımla birlikte gittiğimde 1 gün set (2 ayrı kas grubu) ve diğer gün cardio yapıyorum. Cardio içeriğinde ise 20 dk eğimli olarak koşu ve tempolu yürüyüş ardından 20 dk bisiklet ve 20 dk eliptik bisiklet kullanıyorum. Normalde tek başıma sporda 60-70 dakika harcıyorum fakat arkadaşım oldugunda 90 dakikaya kadar çıkıyor. Anteraman sırasında 1.5 lt su tüketiyorum. Diyet yapıyorum ekmeği olduğunca az tüketiyorum fakat canım çok isteyince yarım ekmek arası tavuk döner yiyorum ve herzaman değil haftada 1-2 kez. Onun haricinde tamamen etle beslenmeye özen gösteriyorum, karbonhidratı azaltıp proteini arttırdım fakat 1 ayda yalnızca 2 kilo vermek beni çok üzdü. Şuan weider l-carnitin liqit 2.500 mg olandan aldım ve bugün başlıyorum. Derdim sadece yağ yakmak değil hacmen biraz küçülmek, amacım 75 kg ye düşmek. Bu kiloya sadece yağ yakarak düşmek oldukça zor bilyorum ben aynı zamanda kas kaybınıda göze aldım. Bunun için ne yapmam gerekir? İyi günler dilerim..

6. The Wolverine

The Wolverine Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    8
    Kas kaybı yaşamadan kilo vermek çoğu kişinin ümidi hızlı verilen kilolar daha çok deride sarkmalara ve kas kaybına neden oluyo kilo vermek birazda sabır işi sabretmelisiniz.Tamamen et ile beslenmek yanlış olsa gerek süt ürünleri,yumurta,sebzeler meyveler bunlar bir sporcunun her zaman tüketmesi gereken şeyler anladığım kadarıyla kilo vermekte zorlanıyosunuz bu daha çok endomorf yapılı insanlarda görülüyo.Karbonhidratı olabildiğince azaltmaya çalışın yağ miktarını da azaltın tercihen alacağınız ürünlerin az yağlı olmasına özen gösterin.Şeker ve kızartma tüketiyosanız bırakmanız gerekecek.Ağırlık antremanlarını ve kardiyoyu aksatmadan devam edin.Günlük sıvı alımınıza özellikle yeşil çay,papatya çayı gibi yağ yakıcı ürünleri kullanmanızı öneririm bu işler biraz sabır istiyo ve belkide en önemlisi günlük kalori ihtiyacınızı belirleyin ve üstüne çıkmayın

Sayfayı Paylaş