Diyet ve Spor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve godzilla8 tarafından 17 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. godzilla8

godzilla8 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle herkese merhabalar ben 119 kilo ve 25 yaşındayım.
    Uzun süreler kilomla yaşamama rağmen yaklaşık 2 hafta önce radikal bir karar alıp hayatımı düzene sokup diyete ve yeni bir işe başladım.İlk işim iyi bir diyetisyene gitmek oldu.
    Şimdi çokta ağır olmayan bir diyet programı uyguluyorum.Ve şimdilik yaklaşık hafata 1,5 , 2 kilo veriyorum.124 kilo ile başladım 2. haftamı tamamladım şu an 119 kiloyum.Diyetle birlikte spora başlamak istiyorum şimdilik hedefimi 1 sene olarak koydum ve bu konuda çok fazla kararlıyım.Tek başıma spor yapmayı hiçbir zaman beceremedim ve yaklaşık 2 yıldır fitness ile içli dışlı olan bir arkadaşımla yeni bir salona yazıldım.Gözümü karartıp bunlara başladım fakat şimdi önümü göremiyorum.Gittiğim yerin hocası pek iyi değil ve evim yakın olduğu için oraya gitmek zorundayım.
    Bir kaç sorum olacaktı sizlere ;

1 ) Spora başladım ama günde yaklaşık 10.000 adım atıyorum, ve spor salonunda kardiyo yapmıyorum,günde sadece bir bölge çalıştırıyorum bu doğru mu ?
    2 ) Diyet programım çok fazla protein içermeyen bir diyet fitness ile birlikte gitmek için ideal mi bilmiyorum dilerseniz diyet listemi yazabilirim ?
    3 ) Bu 1 yılın sonunda hedeflerime göre 25 kilo vermiş olacağım , sizce vücudumda sarkmalar meydana gelir mi ?
    4 ) Bu işte en önemli şey sabır bunun farkındayım fakat motive olmak için soruyorum , 1 yıl içinde gözle görülür değişiklikler görebilir miyim ?
    5 ) Göğüs bölgemdeki fazlalıkları 1 yılda spor ile birlikte düzeltebilirim ( dilerseniz kendi resmimide atarım ) ?

Şimdiden sabırla okuyan herkese teşekkür ederim , iyi forumlar..

2. Ludendorff

Ludendorff Üye

Beğenileri:
    218
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    HomeGym
    1) yapılan yürüyüşlerde nabız minimum 130 lara çıkmıyorsa yağ yakımı açısından pek bir yararı yok.. haftada 3 gün fullbody aralarda da kardiyo yapılabilir..
    2) ağırlık çalışması yapılıyorsa diyette minimum kilo x 1.2 gram yüksek kaliteli protein(et,süt,yumurta, whey gibi) olmalı.. harcadığınızdan az kalori alırsanız zaten zayıflarsınız..
    3) 9 ayda 130 dan 90 a inen bir arkadaşım var.. sarkma sorunu olmadı @tnakresss
    4) olur
    5) jinekomasti yoksa yağ oranı azaldıkça düzelir..

3. TersAdammm

TersAdammm Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Dostum yaklaşık 13 ayda 126 kilodan 89 kiloya düştüm sana birkaç tavsiyede bulunayım. ilk 2-3 ayda moral bozmadan atlatırsan devamı gelecek ben son 3.5 aydır spor salonuna gidiyorum. Salona yazıldıktan sonra 103 ten 89 a düştüm. Yani 23 kilo diyetle verdim. 10 ay gibi bir sürede. Öncelikle hedeflerini kısa süreli tut mesela ben sömestr tatiline kadar 110 kiloya düşücem dedim düştüm. Ardından 1 haziran 99 a düşücem dedim düştüm sonrada ayda 4 kilo civarı versem eylül sonu hedefim 85 sende böyle yaparsan moralini yüksek tutarsın hedeflere ulaştıkça bir sonraki hedefi daha çok arzularsın.
    Şimdi sorularını cevaplayayım kısaca;
    Kardiyo yapmalısın , Kas kaybetmemen için ağırlık şart kilolu olduğun için yağ kütlen kadar kas kütlende önemlidir.[ Diyetisyen büyük ihtimal söylemiştir yağ oranını ilk hedefin %20 nin aşşağısına çekmek olsun]
    Ben protein et ağırlıklı bir diyet kullandım senin diyetin hakkında pek birşey söyleyemeyeceğim.
    Ayda 3 kilo hedef koysan 1 yılın sonunda 85-86 kiloları görürsün 25 kilo hedefini biraz yukarı çek.
    Özelden mail veya başka birşey verirsen bendeki değişimi sana gösterebilirim seni motive etmiş olurum hem.
    Göğüs bölgesi bendede sıkıntı ama baya bi erittim yine yağ birikimi var ama gelecek yaza kadar sporla tüm vücudumdaki sorunlu bölgeleri çözerim.

Son olarak bu güzel yolda devam et 1 sene sonra alıcağın tepkiler seni mutlu edecektir.

Sayfayı Paylaş