Diyet ve spor

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve salihburakyavas tarafından 7 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Birde şöyle bir sorum olacak, spor yapmaya başladım ama diyet uygulamıyorum yani sadece yediğime dikkat ediyorum. Mesela az ekmek yiyorum sonra pirinç pilavı yemiyorum ama sabit bir diyetim yok. Mesela dondurma yiyorum ya da Özel olarak diyetim yok. Hem vücudumu toplamak için spor yapıyorum hem Zayıflamak için ama diyet ne kadar gerekli? Amacm benim 85ten 77 gibi bir rakama düşmek ama iki üç Ay gibi bir sürede. Sizce olur mu diyet ne kadar önemli? Illa gerekli derseniz eğet önerdiğini bir program var mı? Link olarak atabilirsiniz.

2. mehmet_ali

mehmet_ali Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Diyet yapacaksın kı kılo veresın sporda bu sefer yedıklerını yakamıyacaksın belkı o yuzden dıyet önmeli ve kendıne uygun bır beslenme bul internetten

3. Embriyo

Embriyo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Ben diyet yapmadan sağlıklı beslenerek 15 kilo verdim. Yani sen de zayıflayabilirsin. tek eksisi bunu zamana yaymış olursun diyete göre. boyum 1.75ti 93ten 78e kadar diyetsiz geldim

4. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Cevapladınız için teşekkürler :). Diyetsiz 15 kilo vermişsin ama kaç ayda ya da ne kadar zaman gerekiyor? Birde aslında merak ettiğim birşey daha var :D , spor ne zaman kendini göstermeye başlar? Bir ay geçince başlar diye ümit ediyorum ama :).

Embriyo bunu beğendi.
  5. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Arkadaştır diyetin kelime anlamı baya bir yanlış anlaşılıyo bu ülkede. "Ben diyet yapmadan sağlıklı beslenerek" diye başlayan bi cümle gördüm konuda sizin bildiğiniz gibi diyet yapmak 1 kibrit kutusu peynir biraz tavuk biraz salata değidir kilo almakta diyet yaparak olur kilo vermekte diyet yaparak olur amacın ne olursa olsun bu sporu yapıyosan diyet yapıcaksın yani sağlıklı besleneceksin diyette budur zaten.. Umarım yardımcı olmuştur..

6. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Sağlıklı beslenmek derken ben mesela pirinç pilavı yemiyorum çünkü çok karbonhidrat varmış sanırım. Sonra ekmek çok az yiyorum. Ama tek sorun heral dondurma çünkü yazın vazgeçilmez birşey :D. Sağlıklı beslenmekten kastınız nedir tam olarak?

7. casper55

casper55 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    diyet yapmak demek pilav yememek değildir hocam karbonhidrat olan besinleride tüketmelisiniz ama bunu yaparken kailteli karbonhidrat tüketmelisiniz mesela ekmek yerine mercimek vs. gibi. Diyet yapmadanda kilo vermeniz mümkün ama şöyle bi durum var spora gittiğiniz için normal yediğinizden daha fazla yerseniz veremezsiniz burdaki ince nokta almanız gereken kalorinin altında almaktır

8. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Bende pilav örneğini buyüzden verdim zate çünkü bildiğim kadarıyla pirinç pilavı biraz fazla karbonhidrat olması gerek buyüzden örnek verdim. Dediğim gibi hatta ekmeği de bıraktım sayılır ve yediğimden daha az yiyorum ama herseyden yemeye çalışıyorum; karbonhidrat olsun protein olsun. Birde spor kaç günde yardımcı olur kaç günde ya da ayda etkisini gösterir? Mesela iki ay bir ihtimal yardımcı olurmu acaba.

9. casper55

casper55 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    etki olarak ne kastettiğinize bağlıdır mesela ben 2 ayda 15 kg verdim verdiğim kilodan memnunum kas kaybımda oldu ama ağırlık çalışmama rağmen gözle görülür bi kas artışı yaşamadım yağ oranını düşürdükçe kaslarınızın farkına varıyorsunuz

10. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    15 kilo gibi büyük bir miktar değil de 7-8 kilo gibi uygun bir miktarı iki ayda vermeyi hedefliyorum ben aslında ama spor yaparak yani vücut geliştirme. Amacım vücut yapmak değil, göbek kısmımın düz olması ve biraz da kilo vermek belki biraz da kaslarım ortaya çıksa benim için yeterlidir. Pazartesi- göğüs ve ön kol Çarşamba- omuz ve arka kol Cuma- ayak ve sırt gibi bir program var. Tabi her gün karın hareketleri de oluyor. Kardioda yapıyoruz. Sizce nasıldır, uygun mi? Biraz fazla meşkul ettim ve soru sordum ama kusura bakmayın.

11. casper55

casper55 Üye

Beğenileri:
    16
    Ödül Puanları:
    18
    ayda 4 kg vermek sağlıklı bir sonuç verir, madem kısa bir süreniz var bence beslenme düzeninizede bir el atın derim . Programınızı yorumlayabilcek kadar bilgim yok daha bilgili arkadaşlar yorumlarsa sağlıklı olur. Estağfurullah yardımcı olabildiysem sorun yok

Embriyo bunu beğendi.
  12. Embriyo

Embriyo Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    ilk 3-4 ayda 10kilo verdim sonra braz yavaşladıdoğal olarak
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2015 ---
    unlu mamüllerden uzak dur, pilavı ekmeği azalt, abur cuburu olabildiğince azalt, cola fanta vb. azalt, özellikle sabah kahvaltını iyi yap, akşam öğünlerinde fazla yüklenme, aşırı yağlı şeylerden uzak dur gibi gibi..
    mümkünse hazır dondurma yeme. vazgeçilmez olduğu konusunda haklısın. bir de dondurma diğer tatlılara öre daha az kalorilidir o da başka bir +sı
    --- Mesaj birleştirildi, 11 Temmuz 2015 ---
    etki göstermekten kastın nedir?

13. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Teşekkür ederim cevaplar için :). Birşey daha soracağım, hareketi örnek olarak veriyorum ama dediğim gibi her hareket için sorduğum varsayabilirsiniz. Eğik yatarak göğüs açma hareketinde mesela ben ilk set 15 kilo 12 tekrar sonra 20 kilo 10 tekrar sonra 25 kilo 8 tekrar şeklinde Ağırlığı arttırıp tekrarı azaltmak mı daha iyi olur yoksa hep 15 kiloda 12 tekrardan 3 set yapmak mı yani Ağırlığı ve seti ellemeden yapmak mı doğru olan? Cevaplarınızı bekliyorum.

14. salihburakyavas

salihburakyavas Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    Cevaplarınızı bekliyorum :) .

Sayfayı Paylaş