Diyet ve saç dökülmesi

Konusu 'Kadınlara Özel - Beslenme & Diyet' forumundadır ve Lady.V.Vivien tarafından 27 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    salatalar tok tutmuyor tek sorun o ama yaz aylarında açlığım azalıyor bu ayda denememiştim.
    haftada bir gün boş geçirmeyi nedense hiç denememiştim, niye denememişim hiç anlamadım. bana çok katkısı oluyor cuma günlerinde diyeti gevşetiyorum ve bu çok yararlı oldu. normalde 3 ay sonra deyip yapamıyordum ve bu moralimi bozuyordu şimdi haftada bir gün rahatça yemek yeme durumu çok iyi geldi:) teşekkürler tekrardan.

2. cekkilicinipisl

cekkilicinipisl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Benim sıkıntım saçım cansız gibi, aslında tarif de edemiyorum. Kuru mu desem, cansız mı desem... Hergün yıkıyorum, zaten 2 gün yıkamayım yağlanıyor direkt. Saçımın aralarında boşluklar var yani seyrek biraz. Hacmini arttırmak istiyorum. Bunun için Hint yağını deneyeceğim ne diyorsunuz? Bir öneri de bulanacak var mı?

3. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    saçların boya mı, açma işleminden geçti mi önce onları öğrensek iyi olur.
    her gün yıkamak saça zarar veriyor ama yağlı saçlarda sorun olmaz sanırım.
    bunun dışında saç ile ilgili bin bir türlü bakım denedim önereceğim şeyler;
    yumurta ve bemiks ampul(o iğrenç kokuya katlanabilir misin bilmiyorum ama) bunları bir süre kullanırsan saçların yeniden doğuyor gibi bir şey.

bunun dışında saçları gürleştirmek gibi bir şey söz konusu değil hacim kazandırmak istiyorsan eğer bunu saç ürünleriyle yapabilirsin. ya da aşırı dökülme varsa saçları güçlendiren yine yumurta zeytinyağı gibi bilindik bakımları öneririm, saçları güçlendirdiği için dökülmeyi azaltıyor ve saç daha gür görünüyor. hint yağını da arkadaşım kullanıyordu ne bileyim diğer yağlardan farklı bir şey yapmıyor sanırım bütün yağların saça yaptığı iyi katkı aynı.

parlaklık için saç serumları en iyisidir. benim platin sarı samandan daha beter saçlarıma bile kazandırdığı canlılığı anlatamam artık diğer saçları düşünemiyorum. ancak yıkadığın zaman eski haline dönüyor tabi.

4. cekkilicinipisl

cekkilicinipisl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Boya mı? Hiç boyatmadım, boyatan erkek var mı bilmiyorum. Gürleştirmek ve hacim kazandırmak aynı manaya gelmiyor mu yanlış mı biliyorum?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:06 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:02 ----------

Belki saçlarım kırıktır. Kırık görüntüsü var sanırım. Cidden bilmiyorum nasıl tarif edebilirim. Ama kırıkları aldırınca, saçım kısalıyor. 2-3 hafta uzayınca yine o kötü görünüm geliyor. Belki çabuk kırılıyordur, buna çözümün var mı? Yanlış saç kurutmadan da kaynaklanabilir. Yanlış kurutuyor olabilirim. Bunun etkisi olur mu...

5. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    Sevgili cekkilicinipisl ;

Sanırım fark etmedin :)

Burası bayanlara özel bölüm :) Lady'nin seni bayan sanması oldukça doğal .

Saygılarımla , Danny Boy ...

Azi, themertyildiz ve cekkilicinipisl bunu beğendi.
  6. cekkilicinipisl

cekkilicinipisl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Ahahah! Evet şimdi fark ettim. Konuya ''Son ziyaretinizden sonra...'' lı kısımdan ulaşmıştım zaten.

themertyildiz ve Danny Boy bunu beğendi.
  7. Lady.V.Vivien

Lady.V.Vivien Üye

Beğenileri:
    323
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Istanbul
    ibrahim tatlıses ve bir çok bakan da saçını boyuyor mesela:D
    neyse fön, saç kurutma mat cansız görüntünün asıl sebebi zaten. bunlardan uzak dur bence erkeklerin saçları zaten çok güçsüz, bu tip şeylerle iyice sağlıksızlaşıyor.
    saçların uzun sanırım önce kırıkları yok et sonra saç uçlarına serum, ya da adlarını bilmediğim ürünler var, saçları koruyan onları kullanmalısın.
    saç kırıklarının onarılması çok zor, saç uçlarını korumak daha iyi bir yöntem.
    bir de yeni yıkanmış saçla bu aylarda dışarı çıkınca saçlar hasar görüyor.
    yani saç serumu saçı besliyor ama daha çok korumaya faydalı. 20-25 tl gibi bir fiyatı var sanırım
    hacim kazandırmak ise bazı ürünler saçları kabarıklaştırıyor o zaman gürmüş gibi görünüyor ama gürleştirmek ne bileyim fazladan saç çıkması mümkün değil pek.
    zeytinyağı yumurta bemiks vs. saç tellerini de güçlendiriyor. ahım şahım bir etki yaratmaz gürleşme bakımında ama sağlıklı görünüm için çok faydalı.

cekkilicinipisl bunu beğendi.
  8. cekkilicinipisl

cekkilicinipisl Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Saça şekil vermek için kurutuyorum. Bu da 2 dakikayı geçmiyor. Fön denemez bence çünkü tarak falan da kullanmıyorum öyle hafiften kabartıyorum. Saçım uzun değil normal. Kurutmasam daha kötü oluyor, buna eminim. Öldürseler kurutmadan vazgeçmem. :D İyi bir makina alayım ben en iyisi. Bu hint yağını bi' kız arkadaşım önermişti, benim saçım seyrekti dedi. Sürdüm, gürleşti dedi.

9. kiss

kiss Yeni Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara, İstanbul
    aynı şey bende olmuştu yani saç dökülmesi...doktorum diyetinde folik asit ve genel vitaminler eksik dedi.. folik asit al vitamin desteği al dedi ve dökülmeler azaldı.. şimdi normale döndü solgarın folik asitini kullandım..

10. sewinch_87

sewinch_87 Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    18
    Konuyla ilgili dermatologa git kan değerlerini ölçtürt.Daha sonra vitamin taksivesiyini doktorun yazıcak bununla ilgili demir, demir bağlama, b12, kan sayımı, tsh t3 vb testler yaparlar sonuca göre tedavi şart bu tedavi sana özel olursa sonuç alırsın her kafadan çıkan sesle değil.

Bizzat tecrübeyle sabittir dökülme 0 tokayla sıkışıp kopmadığı sürece :))

11. Salih Tufan

Salih Tufan Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    28
    DÜZENSİZ VE BİLİNÇSİZ DİYETLER DÖKÜLME YAPAR KARDESIM DİYETTE VİTAMİN EKSİKLİGİ YASARSAN BU SAC DÖKÜMÜ YAPAR BNECE BIR DIYETISYENDEN YARDIM ISTEMELISIN BUNULA ILGILI VE SONRASINDA TEKRAR BIRAKMADAN DEVAM ETMELISIN

12. brfnbrfn

brfnbrfn Bölüm MOD Yönetici Bölüm MOD

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    38
    B grubu vitaminlerin eksikligi

Sayfayı Paylaş