Diyet ve Protein yardım.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve AtlasAkın tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. AtlasAkın

AtlasAkın Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar geçen sene spor yapıyordum fakat bilgisizlikten dolayı fazla bir yere varamamıştım. 3-4 aydır araştırma yapıyorum. Fırsat olursa eylül gibi tekrar başlayacağım. Sıkıntım diyet kısmında. Kilo almak isteyen biri(Yaş 15,kilo 58, boy 1.79), metabolizması hızlı çalışıyorsa ve ektomorfsa, yani ben, günde ne kadar kalori beslenmeliyim? Protein, yağ ve karbonhidratların yüzdeleri nasıl olmalı?

Kilolanma üzerine kurulmuş yabancı bir site başlangıç için 2800 kalori öneriyordu. %30 protein, %40 karbonhidrat ve %30 yağ öneriyordu ki o da 280 gram protein, 210 gram karbonhidrat ve 99.3 gram yağa eşit oluyordu. Bazı sitelerde bunun çok fazla olduğunu söylediler. Sizce ne yapmalıyım?
    Teşekkür ederim.

2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    60 kılo oldugunu dusunursek 120 gr proteın 200-250 gr karbonhıdrat yeterlı olanıdır..Yag az tuketmeye calıs oyle gunde 100 gr fılan tuketme..Calısma programı ıcınde flexor'un hazırladıgı 14 yas ustu programına bak..O program boyunun uzamasını etkılemez..

AtlasAkın bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş