Diyet ve Kardiyo (yağ yakmak için)

Konusu 'Yağ Yakımı Günlüğü' forumundadır ve AkrepHan tarafından 9 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba arkadaşlar hocalarım benim sorunum malumunuz herkesin sorunu olan göbek yağı ben kardiyoya başladım.
    Haftada 4 gün
    Salı,Perşembe,Cumartesi,Pazar
    20 dakika vadi koşusu (eğimli)
    20 dakika 7 seviyede eliptik bisiklet
    15 dakika 9.5 kilometre koşu (8.30 da 1 dakika dinlenme yürüyüşü sonra devam)
    25 dakika eliptik bisiklette 8 seviyede antreman
    400 m 12.5 kilometrede depar

sporum bu
    Ben kendi vüdumu anlayamadım baya otururdum göbek felan yaptım ama kardiyoya başlayalı 3 gün oldu 500 gram verdim ondan öncede sadece 5 gün badi den sonra 25 dakika bisiklet sürerek 1 kilo verdim benim vücudum kolay kilo almaz yani kilom spor yapmadığım ve evde oturduğum halde sabit kalıyor fazla artmıyor çok kola felan içsem bile zamanında çok cips cart curt yediğim için şimdi göbek ve vücudum yağlı size sorum şu

ben diyete girsem burdan takip edicek hocam varmı? her akşam tüm gün yediklerimi yazsam yanlışlarımı düzeltseniz ?

2. oguzkara1234

oguzkara1234 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Valla forum kurallarını okursan şöyle bi madde var ; Üyelerden kahinlik beklemeyin !

Ayrıca yaş boy kilo yazarsan daha iyi yardımcı olunur .

3. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    çok afedersin haklısın kahinlik değil sadece günlük yediklerimi ve yaptığım sporu günü günüe yazıcam eğer bi yanlışlık yapıyorsam burdan uyarıcaklar

boy:168
    kilo:68,5 (70 dim 1 haftada 1,5 kiloyu nasıl verdim anlamadım)

4. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün sabah 7 de
    *5 dilim ince sucuk (yağ eklenmeden pişirilmiş)
    *1 tane haşlanmış yumurta
    *2 dilim ekmek (ortalama çünkü dilimlemeden yiyorum)
    *1 adet yağlı üçgen peynir (malesef yağlı almışlar bi dahakine yarım alıcam)(1.4 gr protein-1.7 gram yağ 0,3 gram karbonhidrat 4.71 mg kalsiyum)
    Öğlen 13 de
    * 1.5 tabak soslu makarna( bol yoğurt)
    * 2 dilim ekmek
    16,30 da
    *bir kase sütlaç

Son düzenleme: 10 Nisan 2012
  5. oguzkara1234

oguzkara1234 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Boyun yaşına göre kısa bence . Sabah sucuğu çıkar . Yağlı üçgen peynir yerine lor peyniri ye . Ekmek az kullan yada kepekli ekmek ye .

6. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    farkındayım doktora gidicem hormon almayı düşünüyorum sucuk zaten her gün yemiyorum günlük yediklerimi tek tek yazıcam lor protein açısından iyi ama daha kas çalışmayacağım için yağsız beyaz peynir yerim. dediğim gibi ekmği tamamen kesmem çok daha fazla yememe neden oluyor et ve ekmek yyemediğim zaman doymuyorum kepekli aynı kaloriyi taşıyor eğer çok gerekliyse tam tahıllı çok uygunmuş spor yapanlar için ondan alırım ama çok gerkeli olduğunu zannetmiyorum akşam yediklerimide buraya yazıcam bundan sonra her gün akşam 21 de yazıcam düzenli olarak ilgilenirseniz sevinirim teşekkürler tavsiyeleriniz için

7. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    Bugün
    Sabah:
    1 tane haşlanmış yumurta
    1 kibrit kutusundan büyük peynir
    2 dilim ekmek
    çay
    Öğlen:
    Menemen (2 yumurtalı)
    5 dilim ekmek(menemen nedeniyle)
    biraz peynir
    Akşam:20:00
    1 tabak kırmızı mercimek çorbası (içindeki un kavruluyor)
    5 adet mücver(yağda kızartılmış)(havuç-yumurta-kabak vs.)
    1 adet tavuk pirzola
    Ara öğün21:00
    2 bardak çay ( önemli olan 4 tane kesme şeker)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 21:26 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:16 ----------

Ama bugün sporu biraz az yaptım malesef zaman yoktu salon 4 de kapanıyor bende
    25 dakika eliptik bisiklet 20 dakika alan koşusu 3,30 dakika sprint(12.5 kilometre) birazda ip atlamaktan başka bişey yapamadım içime oturdu :S bide çayın şekeri bugün baya yatma günümdü

8. ulfang

ulfang Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Masallah baya bi karbonhidrat tuketiyosun. Amacin yag yakmak ise kisman gerekicek o ekmekleri hatta hic yeme onun yerine kahvaltida ceviz falan ye . Yaptigin sporada dikkat etmen lazim saatlerce kalma salonda bunun sana faydasi degil zarari olur uzun vadede . Son olarak karatay beslenme seklini bir arastir derim. Kolay gelsin insallah hedefine saglikli bir sekilde ulasirsin

AkrepHan bunu beğendi.
  9. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Ekmekleri kesmen iyi olacaktır

10. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler yorumlarınız için ama ekmeği kesince doyduğumu anlamıyorum az yesem bile içimde bi açlık kalıyor yinede 1 dilime kadar düşürmeye çalışacam

saatler derken yukarıdaki program fazla mı ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:35 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 14:02 ----------

o 5 dilim ekmek bir günlüktü menemen var diye artık menemenide ekmeği az yiyorum 2 3 dilimi geçmemeye çalışıyorum 1 öğpünde şimdi verdiğim 2 kilo yağlardan gitmedimi? karbonhidrat yediğim için

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:35 ----------

Bugün
    sabah:
    1 dilim börek (hazır alınan böreklerin hatta dilim 4de 3 ünü yedim)
    çay
    öğlen

3 dilim ekmek
    menemen
    3 adet acı biberiye tuşusu
    2 adet kornişon turşu

Bugün sabah çok abartmasamda akiam mecburen bozucam doğum günü üne davetliyim orda yiyecez bişeyler akşamıda abaratif olarka menemenle geçiştirecez yine mecburen asıl orda çok şey yiyeceğimiz için burda dört dörtlük bi yemek daha zararlı diye düşünüyorum orda börek pasta ve hatta 2 aydır içmediğim kolayı bile içebilirim o nedenle bugün bi kaçamak olacak sanırım

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 15:54 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 15:51 ----------

bide çoğu diyetisyen karbonhidratın değil yağın kilo aldırdığını söylüyor

11. zrb20

zrb20 Üye

Beğenileri:
    219
    Ödül Puanları:
    53
    ekmekleri kes. tahıl ihtiyacını makarnadan almaya çalış. çünkü makarna ekmeğe göre daha fazla protein içerir, daha az karbonhidrat içerir..yağsız ve lor ile karışmış mevsim salatası koyabilirsin menüye. kolay gelsin başarılar

12. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    keslinlikle kes mi diyorsun ekmeği ? bazı yerlerde günlük 7 8 dilim ekmek çok fazla kilo aldırmaz deniyor sonuçta glisemik indeksi yüksekte olsa gramaj olarak az alıyoruz. makarna da tüketyorum ama sürekli değil ve yanında çok az ekmek yiyorum yarım dilim civarında ekmeksiz ve etsiz doymuyorum anlıyacağınız :D kesmeden yağ veremezmiyim ? belki tam tahıllı ekmek alırım çok gerekliyse.

bu arada bilgiler
    yaş 17
    kilo 68
    boy 168
    günceleyim ve fotoğraflarla takviye edeyim dedim

[​IMG] [​IMG] [​IMG]

Son düzenleme: 12 Nisan 2012
  13. raqetuna

raqetuna Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ogrenci
    ekmek yerine kepekli makarna ya da yulaf ı tercih etmeni öneririm.

akşam yemeği 100 gram kepekli makarna yağsız tuzsuz, yanına yoğurt ve makarna için istediğin bir sos olabilir

14. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    kepekli değilde tam tahıl ekmeğinde az kalori var diyorlar

15. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bugün baya bi hamur işi tükettim
    hiç ekmek yemedim ama çok hamur işi yedim
    sabah:
    bi miktar yağsız peynir 1 gram kaşar 4 zeytin 2 poğaça (mayasız) 1 tane tepsi böreği (su böreği)
    ara öğün:
    12 havuç
    öğlen:
    1.5 dilim hazır su böreği 1 dilim tepsi böreği 2 tane mayasız poğaça
    akşam:
    yarım ekmekten biraz küçük ekmek arası köfte
    ara öğün:
    baya geç arkadaşlarla toplandık
    çay, çekirdek yaptık az önce
    bugün yağı ve karbonhidratı baya tükettim ama canım istediğinde yerim çünkü zaten psikolojik olarak sorunlarım var hayata iyice küsmek istemiyorum yemek yemeyide severim

not: bu arada yıllardır ye iç yat felsefesine uyarım göbeğim hairç aşırı kilom yok kilomuda sürekli hareket olmamasına rağmen korurum belki diyetsiz sadece kardiyoyla bile zayıflayabilirim 1 haftada öyle deneyim mi tavsiye edermisiniz ?
    şekeri azalttım zaten ekmeğide biraz azaltarak başarabileceğime inanıyorum sizin fikirleriniz nedir?

16. ulfang

ulfang Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    izmir
    Yemek yemeyi keserek verdiğin kilolar emin ol sağlıksız olacaktır. Sana tavsiyem karbonhidrat ihtiyacını farklı kaynaklardan al ve şekeri mümkünse hayatından çıkar tamamen. Öyle çok kilolu biri değilsin yoğun bir spor programı yapma , ağırlıkta çalış biraz çok faydasını görürsün.

AkrepHan bunu beğendi.
  17. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    menemen nedeniyle ekmek nedir hocam ya ,baya güldürdün :D :D

o listendeki menemeni tavuk ızgarayla değiştirebilirsin.kilo vermek istiyorsan en önemli faktör diyete sadık kalmaktır , yada uygulayabileceğin bir diyet yapmalısın,öyle her canın çektiğinde hayata küsmemek için bozarsan ,o kilolarda küsmemek için senden gitmezler :D :D

AkrepHan bunu beğendi.
  18. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    hocam benim şu an yaptığım program nasıl ağır mı ? normal mi ? bide ağırlık çalışmaya boy nedeniyle girmiyorum 168 cm boyum var uzamasını durdurmak engellemek istemiyorum triceps kaslarım şınav nedeniyle var ister istemez bicepste oluştu ve güzel görünüyor pazular ama yinede boyu engellemez ağırlık çalış diyorsan bilek çalışmaya başlayım ?

:D ızgara imkanım olmuyor pek en azından şimdilik öyle duruyor menemen hem kolay hazırlanır hemde içinde proteininden c vitaminine kadar herşey var bide konulan yağ gayet düşük miktarda onlara güvenerek menemeni yiyorum menemen yemek için ekmek yemem gerek :D çatalla menemenin tadı mı çıkar allaha sen :) ama anladım bu kilo düşüşümü korursam baya iyi olur 67 ye kadar düştüm belli bi kilo idealim yok sadece göbeği yakmak derdindeyim göğüsler kalabilir yağları oraları zaten kas çalıştıkça gelişir tek derdim dediğim gibi göbeği yakıp baklavaları çıkartmak bide yeşil çay alıcam bunun için o çok yakıyor diyorlar

not: bugüne kadar beslenme programıma bakarak yaktığım kiloların yağ mı kas mı olduğunu bilmek istiyorum özen gösterdim kas yakmamak için

19. neverzz

neverzz Üye

Beğenileri:
    54
    Ödül Puanları:
    38
    kilo verdiğinde vücudunda sarkma olmuşsa , kastan vermişsin demektir ,ayrıca tavuk ızgarayı yağsız teflondada yapabilirsin üzerine baharatlarla gayet hoş bi tadı var :)

o yağlardan kurturlmak istiyorsan bazı şeylerden fedakarlık yapmalısın,bende bilirim o sucuklu menemeni 1 tam ekmekle götürmekte :D yapmamak lazım ,bu işi önce kafada inanman gerekiyo

AkrepHan bunu beğendi.
  20. AkrepHan

AkrepHan Yeni Üye

Beğenileri:
    288
    Ödül Puanları:
    0
    hmm dikkat etmedim ama daha bi toparlanmış duruyor göbek önden bakınca sarkık gibi ama genel olarak daha bi toplu duruyor göbek gözükmüyor tabi bu benim görüşüm gömlek pantolon giyip oturunca arkadaşlar verdiğin kilolar belli olmuyor diyorlar bide bugün salondaki hocamla konuştuk.
    hocama dedim hocam böyle böyle dedim iyi programmı dedim evet kesinlikle dedi en doğrusu ben burdakilere söylüyorum kimse anlamıyor direk ağırlık altına giriyorlar dedi buda 40 yaşından sonra sarkmaya sebep olur dedi ve çok zararlı dedi.Başta vücudu hazırla ondan sonra ağırlığa başla dedi o arada dövüş sanatları ustası bi adamın arkadaşı va salonda o girdi doğru dedi tonlarca press yapıyosun kollara oda zarar lı dedi.
    konumuzla alakası yok ama söyledim şöyle bağlıyorum hocam bunlar kastanmı yağdanmı gitmiştir dedim oda bana diyete girmedikten sonra kastan yakmazsın dedi ayrıca diyete girenler çok hızlı kilo alır ama sporla verilen lkilo daha uzun zamanda alınır dedi.(hocam hentbol hocası ama yıllardır body salonunda gözetmenlik yapıyor)

benim yediğim menemen biraz daha masum :)
    içindekiler:
    biber
    domates
    yumurta
    tuz
    biberler kavrulması için çok az miktarda yağ (zeytinyağı)
    yalnız ekmeği çok yediriyor işte meret :)

dediğim gibi 17 yaşındayım ve boyum kısa diyete girmek istemiyorum diyete girmeden bu kiloları verebilirmiyim? sadece ekmeği ve şekeri azaltarak (baya azalttım eskiye göre ) bi sürede diyet yapmadan deniyecem

Arkadaşlar hocam bana şınav mekik barfiks gibi vücut ağırlığıyla yapılan sporların yararlı olduğunu ve kardiyo arasında çalışmam gerektiğini söyledi

bende bugünkü programımda biraz değişiklik yaptım
    20 dakika alan koşusu
    25 şınav
    15 dakika eliptik bisikelt
    5x4 avuç içleri karşıda 4 parmak (barı kavrayarak) barfiks
    10x2 (tam yapamadım) avuç içleri bana bakarak ve barı kavrayarak barfiks
    15 dakika 9.5 ve 10.0 da koşu bandında koşu
    35x2 mekik
    25 şınav
    35x2 mekik
    25 şınav
    20x2 sağ ve sol bilek 5 kg dumbell ile

25 dakika eliptik bisiklet

yeni programım nasıl zararı/yararı olur mu ?

Sayfayı Paylaş