Diyet ve Egzersizler Hk.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve jRMix tarafından 1 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. jRMix

jRMix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhabalar,
    Ben bu sporda yeni olmakla birlikte bu konuyu açıyorum. Evet belki gereksiz ama diğer makaleleri okudum ama teyit etmek ve ne yapabilirim bunu danışmak istiyorum.

Öncelikle yaşım : 18
    Boy : 180
    Kilo : 91

Diğer detayları yarın hastanede ölçtüreceğim.

Kilom fazla ve kötü bir görünüm oluyor bu durum abartı gozukmesede boy bir nebze olsun kapatıyor. Bu durundan ciddi şekilde rahatsızım. Bugün itibari ile kilo verme ve fit bir vücuda sahip olmak istiyorum. Forumda bircok makale ve bilgi yer almakta baktım okudum fakat kafam çok karıştı net bir cevap almak istiyorum diyebiliriz.

Ben ilk spora başlamalımıyım yoksa ilk ay diyet ile biraz zayıflayıp mı başlamalıyım ?

Benim düşüncem ilk ay Diyet + Yürüyüş + Mekik + Dumbell ile zorlamadan birkaç çalışma.

-----------------

Ikinci kısma gelir isek diyet nasıl olmalı ? Günde kaç öğün ve Neler Tüketilmeli ?

Başlarken en çok yapılan yanlışlar nelerdir ?

Ayrıca her benim gibi gelen buraya bir konu açıyordur lütfen kusura bakmayın. Gerçekten kafam çok kariştı.

Herkese teşekkürler eder iyi çalışmalar dilerim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. eagle_beagle

eagle_beagle Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Diyet diye bişey yok bana göre tamamen hayatından abur cubur yağlı tuzlu şekerli şeyleri çıkar Protein yüksek karb ve yağ az şekilde beslenirsen gayet güzel Kilo verirsin irade hersey. Yememek değil az yemek doyurmadan yemek. Ben ilk başlarda çok zorlandim ama sebat edince oldu.. 2.5 ayda 11 Kilo verdim.

3. jRMix

jRMix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Aslında yemek fazla yemiyorum ama aşırı derecede kola tüketiyorum. Bundan sonra kolayı hayatımdan çıkartıp çok ama çok canım istediğinde Zero içmeyi düşünüyorum.

Peki bu şekilde yaparsam ve aynı zamanda ağırlık ve kardio yaparsam sağlıklı zayiflama yapmış olurmuyum ?

4. eagle_beagle

eagle_beagle Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Tüm zararlı şeyleri çıkar abur cubur hamur işi tuz şeker. Evine sokmamaya çalış. Benim şahsi görüşüm ağırlık çalışması Kilo verdikten sonra yapılmalı kardiyo ağırlıklı egzersiz yapılmalı diye düşünüyorum ben öyle yaptım en azından

5. jRMix

jRMix Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    O zaman sağlıklı beslenme ve kardio ile devam ediyorum.

Varmı başka öneride bulunacak arkadaşlar.

Sayfayı Paylaş