Diyet ve antreman

Konusu 'Beslenme Günlüğü' forumundadır ve arowana tarafından 6 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. arowana

arowana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda ve bu sporda yeniyim öncelikle herkese merhaba.
    Ben asker öncesi ilaçlardan dolayı 93 kiloları gördüm(ama aslında 70 kilolardaydım kilo alamaz bi yapım vardı herşeyi yerdim antideprasan kullanınca kilo alamay başladım),askerliğimi de şırnak da yaptım sanırım demir ilacı vardı yemekler bu yüzdende kalıcı kilo oluşumu olduğunu fark ettiğimde son aylarda yemek yemeyi kestim sadece meyveleri yedim çorbaları içtim her günde koştum.Haliyle hızlı kilo verince sarkıklar oluştu şuan 75 kiloyum boyumda 1.75 yaşım 25.Kol ve bacaklarda sarkık hiç yok gögüs kenarlarımda bir parça var ama sıkıntı karnımda belli bir oranda yag var sıkınca katman kalın ve sarkık.

Diyetim şu;
    Ekmek yemiyorum
    Dışarıdan neredeyse şeker almıyorum.Tatlı,çikolata vs. yok (sadece çayı şekerli içiyorum günde 1 kere)
    Tuz yemekte ne kadar varsa kaldı ki oda çok az.
    Kola ve türevleri meyve suları yok.
    Suyu limonlu içiyorum.
    Her gün bir haşlanmış yumurta yiyordum ama kilo aldığımı farkedince bıraktım.

Spor her gece 1 saat yürüyorum ara ara kısa mesafe hızlı koşu yapıyorum.
    10*10=2 Set bi sol kol bir sağ kol önde şınav çekiyorum ejder şınavı deniyor galiba tam olarak bilmiyorum
    20 kiloluk halterim var onunla göğüs,omuz,kol eğsersizi yapıyorum.
    Günde 100 tane de mekik çekiyorum 50 alt karın kası olmak üzere 2 ye ayırıyorum.(Biliyorum az ama epey açıyor ve niye bilmiyorum nefesim hırlaşıyor)

Kısa zaman sonra spor salonuna gidicem tam olarak ne yapmalıyım diyeti nasıl değiştirmeliyim bilmiyorum.
    Şuan korkum forumda okuduklarımdan dolayı yağ yakayım derken kas yakmak.
    İstediğim vucut tipinden bahsedeyim tabi öyle olmam çok zor biliyorum ama en azından yaklaşmak hedefim Frank Medrano stili daha önceleride bu spora başladım ama hep yarıda kaldı ama şimdi bu adamı hedef aldığım için ne istediğimi daha net bildiğimden dolayı kararlı giriş yapıyorum.
    Fitness ve bodybulding diye ikiye ayrılıyor ve sanırım benim istediğim fitness mı oluyor kararsız kaldım ve tam olarak da bilmediğim için salona gittiğimde ne istediğimi anlatamıyorum ilaçlardan,kürler den,birsürü gerekli terimlerden bahsediliyor, açıkcası benim maddi durumum çok iyi değil saydıkları bir ton maddeyi alamam dediğim zaman ozaman bu vucudu yapamazsın diyorlar ve konu kapanıyor bir daha ne ilğilenme ne de başka bir şey 1. ay sonunda bırakıyorum salonu durum bu.Tabi istediğim vucüt Frank Medrano gibi olsAda ona ulaşmak bir hayli sabır ve çalışma ister ama en azından istediğim vucüt tipi bu oluyor.

Bilmediğim çok şey var okuyorum ama bir türlü anlıyamıyorum örneğim makarna,yumurta vs. den bahsediliyor ben bunları yediğim zaman çok kısa süre içinde kilo aldığım belli oluyor sporda yapsam midem hemen balonlaşıyor ve öyle anlık bir şey değil kalıcı oluyor.

Sayfayı Paylaş