Diyet-Spor. doğru yolda mıyım?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bg tarafından 8 Mayıs 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bg

bg Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese merhabalar. 1 ay önce göbek bölgemdeki yağlanmadan rahatsız olup spora başladım; Spor salonuna gidince ilk iş ölçülerimi aldırmak oldu;

Boy: 1.85
    Kilo: 90.3
    Bel: 105
    Omuz: 124
    Kol: 34
    Göğüs: 103
    Bacak: 62
    Baldır: 36 idi.

Programımı şu şekilde yaptık;

1.gün: mide- göğüs- pazu- arkakol- önkol

25dk koşu
    Abdominal machine: 5x20
    Hyper Extension: 4x10
    Twist: 2x100
    Ters mekik: 4x10
    chest press: 3x15
    incline press: 3x10
    dumbell (yatarak): 3x8
    barbell curl: 3x10
    alternative dumbell curl: 3x10
    scott curl: 3x8
    press down: 3x10
    ip ile triceps: 3x10
    lying triceps: 3x8
    barbell wrist curl: 3x15
    cross trainer ya da bisiklet: 15dk

2. gün: bacak- kanat- omuz

koşu: 25dk
    leg press: 3x10
    leg curl: 3x10
    calf raise: 3x10
    seated row: 3x10
    seated back pulldown: 3x10
    upper back: 3x10
    multipress 3x8
    side lateral raise: 3x8
    upright row: 3x10

1 aylık çalışmadan sonra ölçüler:

kilo: 87.6
    kol: 34
    bel: 100
    omuz: 122
    göğüs: 100
    bacak: 58
    baldır: 36

Şimdi siz usta arkadaşlardan yorum almak istiyorum, 2. ayda da aynı programla devam edeyim diyorum ama sizin fikirleriniz de çok önemli ve yardımcı olacak. Ayrıca ölçülerime göre sizce nasıl bir beslenme programı uygulamalıyım? Bir de sabahları cla alıyorum ve spordan sonra protein tozu tüketiyorum...

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    Yeni başlayanlarda suplament kullanımı özellikle ilk 3 ay gerekli değildir.

Sebebi yeni başlayanların gerek kas tonusu gerek ise bu kaslara yapılan baskılar suplament kullanımı için yetersiz olup ilerki dönemlerde gerekli ise kullanımı önerilir..

Kişi spora başlamıştır günlük yediği yemeklerden (sabah,öğlen,akşam) almış olduğu kalori yapacağı hafif egzersiz için yeterlidir..

Ama alırsam ne olur derseniz vucut sistemi önceliği sindirim sisteminde parçalanan hücre zarından geçip enerji santraline düşen besinlere yer verir yani yediğimiz yeni başlayan bir kişide doğal yoldan üretilen enerji yeterlidir vucut haricen alınan suplamenti ikinci planda yada yedek olarak tuttuğundan antreman sonunda Alınmış olan gereksiz suplamentin atımı için uğraşır. burada paramızı çöpe atmış oluyoruz yani suplament vucut tarafından tercih edilmeyip

öncelik besine veriliyor aldığımız suplament vucutte vucut tarafından atılmaya çalışılıyor..

Buna ben boşa atılan para derim..

İleriki zamanlarda 3. aydan sonra artık standart proğramlar aşılmış adeleler gelişimini tamamlamış hoca çalışkan bölge ile tembel bölgeyi tespit etmiş çalışkan bölgeyi yerinde tutarken tembel bölgeyi tamamlayıcı proğram yazmış kısacası size biraz yüklenmeye başlamıştır..

Eğerki Bu yüklenmelerde yediğinizin yetersiz olduğunu düşünüyorsanız önce hocanızın vereceği suplamentleri kullanın.

Çoğu yeni başlayanlarında yapmış olduğu hata direk suplament kullanmaktır gerek ucuz oluşu gerek ise kişiye güç vermesi kişileri yanılgı ve hataya sürükler hatadır çünkü kişi sadece cretine kullanarak performansını arttırır fakat karşılığı (amino asit) olmadığı için vucutta yıkımlar kaçınılmaz olur en yakın şubeden yıkım yaparak hareket halindeki bölgeye takviye yapar vucut haliyle cretinin ve antremanın etkisi ile şişen kolumuzdan zevk alsakta yaptığımız tek taraflı hamle yanlıştır.

kullanılan yada kullanacağınız herşey vucut sistemi antreman şiddeti suplamentlerin birbirine olan dayanışması çok önemlidir

Link > https://www.bodyforumtr.com/vbforum/yeni-ba-layanlarda-supplement-protein-t8691.html

Sayfayı Paylaş