Diyet sonrası oluşan sorunlar

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve AndroidNavy tarafından 4 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. AndroidNavy

AndroidNavy Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Forumda diyet sonrası yazdım sarkma yazdım ama benim tüm sorularımı cevaplayan bir konu bulamadığım için yazdım eğer varsa ve ben göremediysem özür dilerim şimdiden :) Arkadaşlar ben diyetle 20 kilo bir kiloyu 3 ayda verdim bu 3 aydanöncede ilk ayda 7 kilo vermiştim. Ama o ilk 7 kilo verdiğimden beri cildim hep yumuşadı böyle bıngıl bıngıl oldu. Diyetisyenim 70 kilonun altına düşmeden spor yapma dedi (ben 85le başladım) ama hep yumuşamaya devam ettim yağ oranımı %25den %15e indirdim ama her yerim hem sarkmış durumda hemde yumuşamış. Gözle görülür bir sarkma yok ama mesela kalça bölgemde ben farkedebiliyorum. En muzdarip olduğum yer ise kalça kalçam kıyafetlerde güzel duruyor. Böyle çıkık ve yuvarlak duruyor. Ama aslında çıplakken öyle değil üst tarafı yuvarlak olsada alttarafında şekil bozukluğu var böyle yuvarlak gelirken birden keskin bir biçimde aşağı iniyor ve popomun bacağımla sıkıştığı yerdeki etlerim çok yumuşak. Tüm vücudumu komple sıkılaştırmam lazım ne önerirsiniz. Evde yapabileceğim neler var spor salonu yanında ? Sıkılaştırıcı krem kullanmalı mıyım? Ayrıca protein kas güçlendirir ama spordan sonra ne kadar protein alınmalı yada ben ne kadar almalıyım bilmiyorum. Hangi besinin ne kadarında kaç protein var ? Ayrıca sıkılaşmam çok mu uzun sürer spora ek sıkılaşmayı arttıracak neler var ? Birde ben vücudumu geliştirirken sağ tarafım sola göre hep daha sert (kolda kalçada bacakda heryerde) Gözle belirgin olmasa da elle belirgin yani sertlik farkı. Ama solu istediğim kadar çalıştırayım ya hiç acımıyor yada sağ kadar acımıyor. Napıcam çok sıkılıyorum ya. Bir sürü sordum bu saatte aklıma gelenler bu kadar elbette vardır başka :)

2. BodyBro

BodyBro Üye

Beğenileri:
    15
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    K.K.T.C
    Sıkılaşma zamanla ve sporla olur,şöyle düşün geçmişte orada yağlar vardı ve o yağları biz götürdük(yaktık) şimdi orası boş normal olarak yer çekimine karşı koyamaz ve salkar.O sarkan bölgeleri kas ile dolduracağız ve sarkmamasını sağlayacağız,yaşınızı yazmamışsınız ama eğer gelişme dönemindeyseniz işiniz daha kolay.Vücut derisi yeni haline alışması aylar sürsede en sonunda toparlanır,sizin sorunlarınız bu kadarsa şanslısınız :) benim başımda ömrüm boyunca düzelmeyecek çatlak problemi var bence dua etmelisiniz.Son olarak sıkılaştırma kremlerine pek inancım yok sadece zaman ve sporu aksatmadan yaparsanız gelişimi fark edeceksiniz.

3. brhmcr

brhmcr Guest

Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Forumdaki "En Çok Sorulan Sorular ve Cevapları" isimli baslıgı okumak icin tıklayınız

Arama Kelimeleri : sarkma

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş