Diyet Programı ve Cardio Yardım Lütfen :S

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Madisti tarafından 26 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Madisti

Madisti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Selamlar , yardımcı olabiliceğinizi umarak derdimi anlatıyorum ; :)

yaşım 19 boyum 1,75 kilom 82

bundan birbuçuk sene önce 65 kiloydum ve pek bi sıkıntım yoktu fakat son bir yılda hızla kilo aldım göbek aldı başını gidiyorduh. Birkaç gün önce Cardio amacıyla bir salona yazıldım , ne yazıkki etrafımda adamakıllı program alabiliceğim veya neler yiyip nelerden kesinlikle uzak duracağım hakkında bilgi alabiliceğim birileri yok :s Lütfen yardımcı olun hocalarım neyi ne kadar uygularsam bu yağları yakabilirim , ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkürler , saygılar :)

2. yakuza35

yakuza35 Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Ticaret...
    Yer:
    Güzel İzmir
    dilimiz döndüğünce yardımcı olalım ama durumun o kadarka kötü değil beslenmene dikkat ettikten sonra ve kardiyo antremanlarını sıklaştırdıktan sonra sonuç senin için olumlu olcaktır
    zaten senin için ideal 65-70 arası bir kilo buda 3 aylık iyi bir beslenme vede iyi bir antremanla ulaşılmayacak bir hedef değil forumda antreman bölümünü incele programını oradan bul çok güzel paylaşımlar mevcut

sana birde basit ama günlük ihtiyaçlarını karşılayacak bir beslenme program önerim aşağıdaki gibi başarılar...
    saat 7.00 kahvaltı yemeği :
    *100 gr peynir
    *2 ince dilim kepek ekmeği
    *domates,salatalık,roka güzel büyük bir tabak dolusu yiyebilirsin
    *şekersiz çay
    saat 9.00 ara öğün:
    *1 porsiyon meyve
    saat 12.00 öğle yemeği :
    *2 porsiyon zeytinyağlı sebze yemeği
    *1 su bardağı yağsız yoğurt
    *2 ince dilim kepek ekmeği
    saat 14 ara öğün
    *1 porsiyon meyve
    saat 17 ara öğün
    *1 su bardağı yağsız süt
    saat 19 akşam yemeği
    *300 gr ızgara balık -----veya -----3 köfte kadar ızgara veya tavuk
    *bol salata ----------------------------1 su bardağı yağsız yoğurt
    *2 ince dilim ekmek------------ ------ 2 ince dilim ekmek
    saat 22 ara öğün
    *2 porsiyon meyve yanında 2 tam ceviz içi

bir porsiyon meyve örnek : 3 adet kuru kayısı,1 adet elma,1 adet orta boy muz vss....
    bir porsiyon sebze yemeği: 6 yemek kaşığı

birde şekersiz kahve ve yeşil çay içersen kilo vermene yardımcı olacaktır direk vg antreman girme derim 2-3 ay fitness düzeyinde antremanları tercih et ideal kilona ulaş sonra güzel bir programla yağlanmadan yawaş yawaş hacimlenirsin istersen tabi:arrow:

Madisti bunu beğendi.
  3. Madisti

Madisti Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    program için çok teşekkürler :) ben salonda ;

40 DK hızlı ve orta hızda koşu bandında (belirli aralıklarla yürüme hızına düşüyorum)

20 DK Bisiklet

3 x 12 Mide Mekik

10 dk Bel Çevirme

bunları yapıyorum , o günki enerjime göre aynısından 1 tur daha yapıyorum , bunun etkisi olurmu acaba bana?

4. xmenx

xmenx Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merabalara.bn 3 4 senedir bu sporla ugrasmaktayim.ama bi turlu karin kasalrimi,takit,takir cikartamadim,nolursunuz bunu icin agir ntramanalrmi yoksa az kilo cok tekrarkli antramanalrmi yapmam lazim,tek istedigim brad pitin figt clubdaki vucudunun biraz daha iri hali,ne ok zayif ne cok buyuk yardimci olursaniz cok tesekkurederim saygillr

5. Bigdaddy

Bigdaddy Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    53
    dediğin şeyin olması için vücut yağ oranını düşürmen gerekiyor, o da antrenmanla birlikte çok iyi uygulayacağın bir diyet programıyla olur.

6. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    Ben böyle bir diyet uyguluyorum ama saat 12 de kahvaltı yaptıgım ıcın pek etkı etmıyor

7. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    Tas devri diyetini uygulayın

kepek ekmegi ile olmaz bu isler ilk önce insülin direncini kırmak lazım

unu sekeri makarna pirinc bulgur gibi karbonhidrat deposu yiyecekleri tamamen hayatınızdan cıkarın dusuk insülün seviyesi yag yakımı icin birebir

8. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Karbonhidratı bu kadar kötülemeyin un şeker ekmek kesin kes asla yeme ama bulgur makarna ve hertürlü baklagili ye insülin direnci kıracaz diye kaliteli karbonhidratlardan mahrum kalmanın bir anlamı yok + bunlar insülin patlaması yapmaz

Ben 35 kilo verdim son 5 kiloyuda günde 2500-3000 kalori alarak verdim 1300 civarı kaloride karbonhidrattan geliyordu ben şişko 110 kiloluk dönemlerimde bile almıyordum 3000 kalori :) şimdiki aklım olsa 2500 kalorilik diyetle + ağır idman yaparak verirdim 35 kiloyu kaloriyi 1500 lere çekmenin ve uzun süreli kardio yapmanın bana kalırsa hiç bir mantığı yok sıkı idman yapan adam her türlü veriyor kiloyu basit şeker almadığın sürece kolay kolay yağlanmıyorsun idman da sağlamsa

100 gr yağ
    300 gr karbo
    200-300 gr arası protein şu anki diyetim 1 aydır da sabit kilodayım ama yağ oranının azaldığı aynadan belli oluyor kaloriyi çok aza indirip paso kardio ya yüklenmeyin benim başlarda yaptığım gibi sonra sarkmayla çatlakla uğraşmayın.

Konuyu açan arkadaşa tavsiyem bu işi zamana yayman asla basit şeker kullanmaman unlu mamüller ve işlenmiş gıdalar yememen zaten öyle aşırı kilo fazlan yok sıkı bir body programı yaptır hocana body yapmak gerçekten çok önemli ağır idman yapan bi insanda yağdan eser kalmıyor dikkat ederse beslenmesine off günlerde de zaman zaman yavaş tempolu kardio zaman zaman interval kardio yap yağ-protein-karbonhidrat dengeli bir beslenme ayarla kaloriyi fazla abartmadan o yağlardan eser kalmayacak kilo vermek için eziyet çekmeye otla suyla beslenmeye gerek yok kilo vermek de almakda gerçekten çok çok basit bir sağlık problemi olmayıp kilo veremiyorum veya kilo alamıyorum diyen insanları anlamıyorum artık yeterki bilinçli yapın kilo hertürlü verilir alınır ama önemli olan bunu sağlıklı bir şekilde yapmak

Son düzenleme: 2 Kasım 2010
  9. Caribbean T

Caribbean T Üye

Beğenileri:
    43
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci & Sporcu
    Yer:
    İstanbul
    yuh 3 4 yılda nasıl karın kası cıkartamadın bea arkadaşım adamlar 6 ayda baklava baklava kas cıkartıyor :D.He birde mekik sayısı cok az onu 4 set yap istediğin kdr yapabildiğin kdr belirli bir sayısı olmasın

10. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    OkuyomBenYaa

kaliteli dedigin karbonhidratların insülin yükseltmeye sebeb olmuyormu

karbonhidrat ****
    protein *
    yag 0

seklinde insülini yukseltir insülin yukseldikce yag yakma ve buyume hormonu durur Buda yag yakımını keser

Sen zayıflamıs olabilirsin fakat yuksek yag dusuk karbonhidrat diyeti yapsaydın daha cok yagdan verirdin ve kas kutleni kaybetmez ustune insaa edebilirdin.

Diyette kalori hesabı yapmak zaten sacmalık

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:04 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:02 ----------

yukarda gorebiliyormusunuz Dusuk sekerli diyet yapan kesim Dusuk yaglı diyet yapan kesime gore daha cok kalori almasına ragmen Daha cok kilo veriyor ? Neden sizce ? Cunku kan sekeri dipte oldugu surece vucud yag yakar yag depolayamaz.

Su baska bir gercek Tarım toplumuna geceli kac sene oldu ? insan kac milyon yıldır var ? Ve neden tahıl urunleri girdikten sonra hastalıklar cogaldı?

insanoglunun alısmıs oldugu beslenme sekli

Yaglı et sakakat balık tavuk fermante gıdalar

Yanında ozellikle cig yesil sebze

Simdi bana eski caglardaki insanlar kassız da diyemezsin Magara adamları sanırım bizden yagsızlardı.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:07 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 18:04 ----------

bu arada ben 67 kilo zayıfladım Sonuc kilo vermekse

11. OkuyomBenYaa

OkuyomBenYaa Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    0
    Kilo hertürlü verilir yukarıda yazdığım gibi ama kimse bulgura nohuta makarnaya kötü diyemez basit şeker başka bunlardaki karbonhidrat başka bunlar uzun süre kan şekerini düşürmez belirli bir seviyede tutar buda vücut geliştirme yapan birisi için yağ yakmak kadar önemli sorun makarnada bulgurda değil işlenmiş gıdalarda basit şekerde nasıl margarin ile etteki yağı bir tutmuyorsan basit şekerle unlu mamüllerle ekmekle de baklagilleri makarnayı vs yi bir tutmaman lazım illa eski çağlara göre diyet yapacaksak çiğ et yiyelim çiğ yumurta yiyelim o zaman ateş bulunmadan önce insanlar nasıl besleniyordu yağda önemli karbonhidratta önemli ben hiç birini kısmadım sadece basit şeker hiçbir zaman kullanmıyorum gayet de memnunum yağları arttırdığımdan beri de kendimi daha iyi hissediyorum diyette basit şeker hariç hiç bir şey çok kısılmamalı bence sadece sağlam idmana odaklanmak gerekir

Son düzenleme: 2 Kasım 2010
  12. heldic

heldic forum Kurdu

Beğenileri:
    1.118
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    izmir
    bencede kan sekeri sabit tutulmalı ama en düsük olarak . Buda yuzde 60 70 oranında yag yuzde 20 protein yuzde 10 karbonhidrat denglemi ile olur

Sayfayı Paylaş