Diyet Planıma Yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve arespoem tarafından 28 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. arespoem

arespoem Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba arkadaşlar,
    Kendim hakkında bilgi vereyim.

Boy:1.80
    Kilo:90 :(

Evet vücudum oldukça yağlı.Özellikle karın ve göğüs bölgem....
    Şimdi uygulamak istediğim diyeti sizinle paylaşmak istiyorum.
    Bu diyet Osman Müftüoğlunun kitabından alınmıştır.Toplam 1400 kalori içermektedir.

Sabah:Çay(şekersiz),1 dilim az yağlı beyaz peynir,2 dilim kepekli ekmek,5 adet zeytin.domates ve salatalık

Ara Öğün:2 porsiyon meyve

Öğle:3 köfte büyüklüğünde (90 gr) kırmızı et veya 4 köfte büyüklüğünde tavuk veya balık eti
    1 porsiyon sebze yemeği veye salata
    1 su bardağı az yağlı yoğurt
    2 dilim kepekli ekmek

Ara Öğün:1 porsiyon meyve

Akşam:1 porsiyon etsiz sebze yemeği veya salata
    1 kase yağsız şehriye çorbası
    1 su bardağı az yağlı yoğurt
    2 dilim kepek ekmeği

Gece: 2 porsiyon meyve ve 1 su bardağı az yağlı süt

Evet diyet böyle.Benim amacım 3 ay içinde 75 kiloya düşmek.Spor olarak hergün 1-2 saat basketbol oynayabilirim.Herhangi bir salona gitmiyorum.
    Sizce bu kilo kaybı 3 ay içinde bu diyetle mümkün olabilir mi?
    Amacım kesinlikle mevcut yağlarımdan kurtulmak.Yani vücut geliştirme yapma amacında değilim.
    Tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. EyeSeeYou

EyeSeeYou Özel Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    0
    daha yaşınız genç, çok sıkı dietler pek uygun olmaz size...bu diet uygun gibi...abur cuburdan uzak durun, hayatınıza biraz daha hareket katın...bol su için(günde 2 lt en az)...haftada 1 kg.dan fazla vermemeye çalışın...bu dietle bir süre kg vereceksinizdir...kg verme durduğu ya da takıldığı zaman size yardımcı oluruz...

3. Blitz

Blitz Özel Üye

Beğenileri:
    209
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Istanbul
    Çok hoş bir diyet bence. Hedef 4 haftada 15 kilo kaybetmek. Mantıklı bir hedef bence, gerçi 80den sonrası oldukça zorlu olacaktır tahminimce. Burası bir body forumu olduğu için hemen aklıma kas konusu geldi. Salona gitmiyormuşsun, benim anladığım cardio tarzı çalışmayla kilo vereceksin. Bence bu diyet programına her gün bir porsiyon (30gr.) protein eklemende hiçbir sakınca olmaz. Zaten 30gr. proteinden alacağın kalori de yaklaşık 120kcal olacak. Bu da haftada 840 kcal ediyor. 840kcal demek 10 haftada 1 kilo demek. 10 haftada bir kilo az vermenin hiçbir sakıncası olmaz tahminimce, hatta aksine kazançlı olur bence, çünkü her gün düzenli aldığın protein sayesinde kas kaybını da diyet süresince minimuma indirirsin. Proteini nereden alacağım diyorsan, Supplementler bölümüne bakmanı tavsiye ederim veya Günde 250ml. pastörize (mutlaka pastörize olmalı yoksa çiğ içmemelisin) yumurta akını, light süte karıştırıp içersen bir seferde 30 gr. protein alabilirsin. Diyetinde başarılar dilerim, umarım iradenin de desteğiyle, Haziran ayında hedefin olan 75kg. a ulaşırsın. Kolay gelsin.

4. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    salatayı yemekten önce yemek vucudu yemege hazırlamak demektir hem sistemi hızlandırır hemde yenecek yemegi azaltır.. ayrıca sindirim ve bagırsak hareketlerini hızlandırır. oyuzden özellikle diyet gunlerimde yemekten önce 1 lase salata yerim dene farkı gor

5. bonatschi

bonatschi Özel Üye

Beğenileri:
    4.944
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Londra
    bu arada gece meyve yemekten bahsetmişin.. uzmanlar özellikle aksam yemeklerden sonra yenilen meyvenin yaga donusme ihtimalinin fazla oldugunu belirtiyorlar.. bu nedenle benım onerım meyve tükeitmini gun icersine bölmek ve aksam saatlerınden ve yemekten sonra meyve alımını mınımuma indirmek..

Sayfayı Paylaş