Diyet onerilerinizi bekliyorum..

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve NUCLEUS tarafından 21 Eylül 2006 başlatılmıştır.

1. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaslar,

Ben okul nedeniyle sabah 8-aksam 6-7 arasi pek birsey yiyemiyorum. Yani gunun yarisi neredeyse. Ama gunde 4-5 saat kadar uyuyorum. Az uyuyan kiloda alamaz body de yapamaz demeyin hemen..

Simdiye kadar 1 kere ciddi ciddi bu sporla ugrasmistim. Yaklasik 1 sene kadar arastirdiktan sonra, deneyim kazanmak icin body salonuna baslamistim ama derslerimin agirligi yuzunden evde devam etmek zorunda kalmistim. Simdi de ayni durumdayim, evde calisma yapmak zorundayim. Ama istenilen aletleri (cok buyuk ve pahali olmadigi surece alabilirim. Bununla birlikte evimde cesitli kilolarda dumbell, halter, gogus ve kol yaylari var. + barfix cekebilecegim guzel bir alanimda var.)

Ayrica eskiden yaklasik 5 sene kadar profesyonel yuzuculuk yapmistim, zaten cok hizli bir metabolizmam var, bununda etkisiyle metabolizmam cok daha hizlanmis sanirim. Soyle diyim, body yaptigim zamanlarda 7 ogun yiyordum, ama ayda 2,5-3 kilo falan alabilmistim. Bu boyle devam etti ve yaklasik 64 kilodan 78,5 kiloya kadar cikabildim. Ama yemek yemeyi kestigim anda 1-2 ay gibi bir zamanda 71 kiloya indim yine.

Su an 1.82 boyunda, 71 kiloyum, 24 yasindayim. Kalp basta olmak uzere detayli bir saglik taramasindanda gectim.

Benim istegim su; gogus ve kol kasi yapmak istiyorum. Ama oncelik goguste. Bunun yaninda yuzuculugum sayesindemi bilemiyorum ama karin kaslarim inanilmaz bir hizla gelisip sekil alabiliyor cok sukur. (dumduz karin sadece 1,5 haftada 2 sira baklava ile ortada.) Ama bu kilom digerlerine el vermiyecek sanirim cunku gercekten zayifim. Bana sorarsaniz 85 kiloya kadar cikmak istiyorum. 14 kilo yani. Ve bunu dogal yollardan yiyerek kilo almak istiyorum, ilacsiz, protein vs gibi seylersiz.

Metabolizmam hizli, evde calismak zorundayim, gunde 11 saat kadar okuldayim ve dogal yollardan kilo almak istiyorum.

Ama bunlarin yaninda disiplinli, sabirli ve uygun ve guvenilir bir program yapilmasi halinde harfiyen uyabilecek bir yapiya sahibim. Gerekli aletleride edinebilirim.

Siz buyuklerim ve deneyimli dostlarim. Bana uygun bir beslenme tablosu, diyeti yapabilir ve gogus ve kol kasi gelistirebilecegim bir program hazirlayabilirmisiniz yoksa icinde bulundugun durum ve yasin el vermez artik mi dersiniz?

2. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Öncelikle foruma hosgeldin,

Halen 24 yasindasin, neden olmasin.
    Forumda öncelikle arama yap, gercekten sorularinin cevabini bulacaksin.
    Beslenme icin beslenme forumunu oku, metobolizma hizini fln biliyorsun az okursan cözersin.
    Programlara gelince, hem evde calisma icin programlar bulabilirsin hemde egzersizler forumunda hareketleri gorebilirsin.

Biraz ara cok tatmin olacaksin, burasi türkiye´nin en büyük vücut gelistirme sitesi.

3. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba Despo,
    oncelikle sunu hatirlatayim, yaklasik 1 sene once, kendimi gelistirmeye buradan baslamistim. Ama kullanici accountumu ve sifremi hatirlayamadigim icin tekrar uye olmak zorunda kaldim. Ama o zamanlar inanilfaz faydasi olmustu, eger yanlis hatirliyorsam kusura bakmayin, eye_see_you muydu? Sagolsun, hic unutamadim. avatari rocky olan bir abimiz sayesinde gercekten sonuc alabilmistim. Ve o bana bir diyet hazirlamisti o zamanlar ama kaybettim :(

burayi, icindeki bilgileri, yorumlari ilgili ilgisiz tum basliklari okuyan biriydim o zamanlar. Bilgi ve saglik herseyden oncedir degil mi? ;) bakalim ne kacirmisiz diye simdide okuyorum, ama bir itirafta bulunayim; kendi basima diyet hazirlamak gibi konularda pek basarili oldugum soylenemez. Yani fizik gibi konularda denileni sabirla uygulayabilirim ancak dedim ya abi, arastiririmda ama kendime uyarlamakta yardima ihtiyacim var ne yazikki. Ki ozel durumlarimida belirttim dostum.

Ve o zaman yasta problem olmadigina gore, onerilerinizi bekliyorum. Ve simdiden tesekkur ederim.

Tekrar bodyforum ailesiyle olmak cok guzel bu arada :)
    (eskiden turkforum degil miydi? benmi yalnis hatirliyorum?)

4. NUCLEUS

NUCLEUS Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    yardim edebilecek yok mu arkadaslar? :(

Sayfayı Paylaş