Diyet listeme yorum istiyorum?

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Knight5 tarafından 2 Kasım 2014 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Listeyi diyetisyen yazdı, ama yine de devlete gittiğim için sizlerin de yorumunu almak istedim.
    Kilo 89, boy 180, yaş 20 (diyet 1800 kaloriliktir)
    Sabah:
    Şekersiz süt/çay (ben sütlü kahve içiyorum)
    1 kibrit kutusu peynir
    5 adet zeytin
    3 ince dilim ekmek
    Domates salatalık (bunları yemiyorum genelde)

Kuşluk:
    1 porsiyon meyve
    yarım su bardağı süt yoğurt veya ayran (genelde 1 tam bardak süt içiyorum bunun yerine)

Öğlen
    2 köfte büyüklüğü et
    6 yemek kaşığı sebze yemeği
    4 yemek kaşığı pilav makarna
    1 kase çorba
    2 dilim ekmek
    yağsız salata(bunu da yemiyorum)

ikindi:
    2 kepekli galeta
    yarım su bardağı süt yoğurt veya ayran (1 tam bardak süt içiyorum)

Akşam:
    1 köfte büyüklüğü kadar et (2 köfte büyüklüğü kadar yiyorum)
    6 yemek kaşığı sebze yemeği (1 kasenin aldığı kadar yiyorum)
    1 kase çorba
    1 su bardağı ayran
    2 ince dilim ekmek

Gece:
    2 porsiyon meyve (1 porsiyon yiyorum)
    yarım su bardağı şekersiz süt veya ayran (1 su bardağı içiyorum)

Son düzenleme: 2 Kasım 2014
  2. Çağdaş kızılhan

Çağdaş kızılhan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli / izmit
    Merhabalar egzersiz yapıyor musunuz ?
    Ve ben 6 günlük egzersiz planı kullandığım halde haftada bir kilo vermek için 1200 kalorilik bir diyet yapıyordum bu da kesmedi 400 lere indirdim kaloriyi saf protein alıyorum neredeyse tüm besinler light ve yüksek protein değerli. Bakın size tavsiye 30 kilo verdim biraz dengesiz de olsa. Diyetisyene bi yüzbeş kiloda bir de 75 kiloda gittim özel hastanelerde ikisinde de tam uyguladığım halde birer ay boyunca randuman alamadım . Hepsi için söylemiyorum ancak bazı diyetisyenler çok kilo verdiririm endişesiyle ve başaramazsınız endişesiyle besini çok veriyor ,bana sorarsanız daha sıkı bir program başarabilirseniz hem daha kısa sürede sevindirici sonuç vericek hem de size direnç kazandıracaktır

3. egemennn

egemennn Üye

Beğenileri:
    1.710
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Edirne --- Çanakkale
    yorumunuza saygı duyuyorum ama katılmıyorum 400 kalori çok çok çok az daha kısada sonuç demek kas yıkımı demek amaç max yağ kaybı olmalı bu yüzden 1800 kalori uygun olabilir az bile gelebilir harcadıgı kaloriye baglı aslında.500 kadar açık bırakılabilir.

''diyetisyeninizin'' verdigi diyette protein cok az 2 köfte büyüklüğünde et veya tavuk nerdeyse 30 grama bile zor denk gelir sabah öğününe yumurta eklenmeli köfte büyüklüğü et yerinede 100gram tavuk göğsü eklenebilir veya 200gr herneyse protein miktarınıızı tamamlıycak şekilde yani.günlük kg başına 1.5 yada 2 gr alınabilir

4. Çağdaş kızılhan

Çağdaş kızılhan Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Kocaeli / izmit
    Bu benim bünyemin bir sıkıntısı sanırım kendim için söylemiştim ben ancak bir aylık kilo kaybı sürecindeyim herşeyi kesip proteinlerimi ve cla supplementimi kullanıp yediğimi içtiğimi enerjiye dönüştürüyorum kas kaybı olmaması için ise yeterli derecede ağırlık çalışıyorum ancak ben besin ve değerleri belirtilen miktarda aldığımda gram kilo veremiyorum teşekkürler ben de saygı duyuyorum ve normal bünyeler için kesînlikle haklısınız , bir de detay olarak ben kayıpları bir yarım bulk dönemi ile telafi etmeyi düşünüyorum :)

egemennn bunu beğendi.
  5. Knight5

Knight5 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam spor yapmıyorum, arada yürüyüşe çıkıyorum belki o yüzden dolayı öyle verdi listeyi.

6. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konu başlığınız kilitlenmiştir.

Kilitlenme sebebi ;

* Günlükler bölümüne açtığınız başlık günlük niteliğinde değil soru niteliğindedir.10.07.2011 tarihinde yapılan duyuru gereği günlükler bölümüne açılan soru başlıkları artık doğru bölüme taşınmamakta ve içeriğine bakılmaksızın kilitlenmektedir. (ayrıca bkz : Forum Kuralları Madde-26)

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş