Diyet Konusunda Bir Soru

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve conibigut tarafından 17 Nisan 2006 başlatılmıştır.

1. conibigut

conibigut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar simdi göbegim var sayılır... vucudum yaglı.. ole şişko olmasamda hep fastfood yemekten yag alarak kilo aldm

boy: 1.80
    kilo : 68-69

hergün cıkıp 40 dakka kosucam... ve her gün de şınav mekik yapcam... bikaç hafta içindede bodye başlıcam... yag oranını smdiden başlaıp dusurmek istiorm...

hergün 40 dakka koşarsam ve diyet sayesinde yag oranını goturebilirmiyim
    ?

ve ben okuldayım... o yüzden bana okula göre bir diyet verebilirmisiniz bu topic altında...

hergün 40 dakka kosup bu diyeti uygulasam...

2. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Anladığım kadarıyla çok yağlı değilsin. Aşırı göbek falan da yok. Bence body e başla ve idmanın son 15-20 dakikasında cardio egzersizleri yap yeter derim. Birde fast food türü, yağlı, kalorisi yüksek şeylerden uzak dur...

3. acaliss

acaliss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Re: bir soru... Diyet konusunda

1.80 boya 68-69 kilo cok durmuyor? fazlalik oldugunu dusunuyorsan zayiflama olayini abartmamalisin, zira cok da kilolu degilsin

4. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    keremin dediği gibi çok yüksek kalorili şeylerden uzak dur, günde 6 öğün ye ufak ufak aç bırakma kendini. İdman yardımcıdır diyetini ayarlayamazsan yağ yakamazsın unutma.

5. conibigut

conibigut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya durumum şu : kilom az gibi durabilir ama sırf yağlı yemekten her yerim yag oldu... tombul ve gobekli bi adam oldm..

cardioylla beraber yapacagım uygun bir diyet yazsanız:

6. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Yağlı yemekten yağlanmazsın direkt olarak. Sıfır yağlı bir beslenmeyle de kilo alabilirsin günlük yaktığın kalori değerinin üstüne çıkarak. Eğer ağırlık çalışmıyorsan yağlanırsın, eğer düzgün ağırlık çalışıyorsan bu fazlalık sana kas olarak da döner, ne kadarının kas ne kadarının yağ olacağı beslenmene bağlı direkt olarak. Yağ yoğun kalorili bir besin kaynağı olduğu için günlük değeri aşmak çok kolaydır (gram başına 9 kalori bulunur yağlarda). Bu yüzden insanlar genelde yedikleri yağların göbeklerine gittiğini zannederler. Ağırlık antremanı olmadan kalorileri kısarsan kas kaybın fazla olur, o yüzden body'e başladıktan sonra antremanla beraber kilo vermeni tavsiye ederim.

Diyet yazmak beslenme uzmanının işidir ve adı üstünde uzmanlık gerektirir. Bir beslenme uzmanına danışman senin için en iyisi olur. Kendin yapacağın diyet şu şekilde olabilir: Kilonun sabit kaldığı bir dönem hafta boyunca yediklerini yazarsın, kalori cetvelinden aldığın kaloriyi hesaplayıp bunu %10-%20 oranında azaltırsın. Kilon x 2 protein almaya özen göster. Lifli besinleri unutma. Sebze ve meyve ye vitamin desteği için. Çok su iç. Sonra biraz daha su iç.

7. conibigut

conibigut Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bide bu yaglanmanın sebebi cok duzensiz beslenmem...

sabahları kahvaltı etmiorem... bazen oglen iyyiorm bazen yemiorm...

8. yucerxx

yucerxx Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    glisemik indeks çok önemli eğer düşük glisemik indeksli gıdalar alırsanız yağlanmassınız hatta yağlar bile gidebilir bi insan 3000 kalorilik glisemik indeksi yüksek gıdalarla beslenirse yağlanır ama 3000 kalorilik düşük glisemik indeksli gıdalar alırsa yağ yakar.. kısacası kaloriden çok glisemik indekse bakın...

9. cango1983

cango1983 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    aslında sorunun içinde cevabını vermışşin yaglı yiyiyorum demişsin yaglı yememeye dikket edeceksın..

10. kerem

kerem Yeni Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Yağlı yiyeceklerle beslenmeye devam edersen hiçbir kasın görünmez, görünmeyen kas ta bir işe yaramaz... Düşük kalori, yağsız veya çok az yağlı beslenme ile günde 6 öğün protein ağırlıklı yemen gerek...

11. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Kilo almak yada vermek direkt kalori alımı ile alakalıdır. Glisemik indeksi düşük besinler kan şekerinin düşmesini ve acıkma hissini uzun bir süre geciktirir doğru, düşük glisemik indeksli yemekler insülini bir anda arttırıp anabolik etki yaparlar bu da doğru (bu yüzden antremandan sonra düşük fiberli basit karbonhidratlar önerilir). Fakat düşük glisemik indeksli beslenmede vücut "yağ yakar" demek doğru olmaz. Yağ yakması için bazal metabolizma artı o günkü antremanın yaktığı kaloriden azını alması gerekir, bu durumda glisemik indeksi düşük bir beslenme olursa katabolik hale daha çabuk geçer vücut (yani yağ yakar). Günde vücudun 3000 kalori yakarken sen tam buğday ekmeğiyle 4000 ye kilo alırsın. Pilavla 2500 ye kilo verirsin. Fakat 2500ü tam buğdayla alırsan daha rahat kilo verirsin.

12. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Günde altı protein ağırlıklı öğüne katılıyorum. Fakat yağlı yersen kaslar görünmez/kilo veremezsin doğru değil. Düşük yağlı diyet kilo vermenin sadece bir yolu. Ketojenik diyetlerle (protein+yağ) taş gibi vücut yapan insanlar tanıyorum. Fakat kalori hesabını çok iyi yapmak lazım, bu yüzden düşük yağlı diyet çok hesaba kitaba girmek istemeyenler için daha uygun.

Sıfır yağ ile beslenmek ise sağlıksız bir iştir. A, D, E ve K vitaminleri yağda çözünen vitaminlerdir. Düşük yağ diyetindeki birinin yağ alması gerekir bir miktar, tercihen doymamış yağlardan. Ayrıca Omega-3 yağ asidi içeren balık yağı da iyi bir destektir.

13. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    "Glisemik indeksi yüksek besinler kan şekerinin düşmesini ve acıkma hissini uzun bir süre geciktirir doğru, düşük glisemik indeksli yemekler insülini bir anda arttırıp anabolik etki yaparlar bu da doğru"

olacak, yanlış yazmışım orayı kusura bakmayın.

14. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    yanlış yeri düzeltmişim,

"Glisemik indeksi düşük besinler kan şekerinin düşmesini ve acıkma hissini uzun bir süre geciktirir doğru, yüksek glisemik indeksli yemekler insülini bir anda arttırıp anabolik etki yaparlar bu da doğru"[/b]

biraz uykusuzum arkadaşlar mesaj kalabalığından dolayı çok özür diliyorum... Modlarımızdan biri el atarsa sevinirim.

15. standaart

standaart Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    İstanbul
    şimdi conibigut bende profil şu: 180 boy ve 67 kilo yani senle hemen hemen aynı ölçüler,aynı müzdarip sorun bende de vardı çok değil foruma yeni kaydolduğum zamanlarda bel çevresinden feci şikayetçiydim abi sen gibi bende zayıfım ama göbek var bel yağlı sırta elini atıyosun yumuşak yumuşak yağ tabakası olmazki dimi başladım cardio'ya nası yaptım diceksin her sabah 6 gibi kalkıp paso mekik yapabildiğim kadar bildiğim tüm egzersizleri yaptım nası ter atıyo vücut görücen ve gelişme dersen fena verim aldım baklavaların temeli atıldı sıktığımda karnı biçimli biçimli karın çıkıyo abi ben böle olduysam herkes yapar hiç olmaz diyen bi adamdım,senin de oılucak yeterki sıkı çalış mekiği her gün ne zaman bulursam bastım halada çekiyorum amele gibi çalışıyorum anlıyıcan karın üzerinde yan yağların büyük bölümü gitti artı 65 kiloydum 67'ye çıktım salona da gidiyorum tabii senin de yazılman şart ve şart işte böle sonuç yaklaşık 45 günde falan alınıyo şu an gururla karın kaslarını sıkıyorum şekil ortada ve aynada yanlardan yağ çıkıntıları gözüme batmıyo aç karnına cardio yapmanı tavsiye ederim illaki program senin kendini nası relax hissediyosan öyle çalış,kolay gelsin şimdiden çünkü pek kolay bi iş değil bir de hırs lazım çok kere pes noktasından döndüm sürekli konsantrasyon istiyor cardio ağırlık altında çalışmaktan daha zor,sağlıklı günler.....

16. DR.FLEXOR

DR.FLEXOR Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    DOKTOR
    Yer:
    KIRKLARELİ

17. bomberman

bomberman Üye

Beğenileri:
    89
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Berlin
    johnny be good..

boyun 1.80... kilon 68... ve yaglisin? buna bir anlam veremedim acikcasi.
    yasin kac? simdi bunu soruyorum cünkü ben 15 16 yaslarindayken boyum 1.80 in üzerindeydi ve 70 kilo olmama ragmen bayagi bi göbek vardi.
    kilolusun sanirim ama bu ölcülerde kilolu olman sadece bir seyi gösterir... ya senin kemiklerin cok ince yada kas denen sey cok az sende. bir an önce yaglari erit ve spora basla derim. saygilar.

18. starspor

starspor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    SALON SAHİBİ
    Yer:
    SAMSUN
    valla ben anlamadım 1.80 boyunda 69 agırlıgında bır ınsan nasıl gobeklı yaglı olur ben 1.80 80kg gayatte ıyıyım sende hıcmı kas yok ya hep yagdanmı olusuyosun?

19. gokhanalpan

gokhanalpan Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    0
    glisemik indeksi dusuk besinler..

abi gunde 3000 kalori glisemik endeksi düsük besinlerle nasıl alacakki içerisindeki lif miktarı adamın bu kadar yemek yemesini engeller bir kere :)):)):)))) bence bunun bir kısmıda basit şekerlerden gelmeli yüzde 20 si falan yani 500-600 kalorilik kısım

Sayfayı Paylaş