Diyet doneminde Ant hemen sonra karbonhidrat

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve gentleman55 tarafından 22 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Ant hemen sonra vitargo 20 30 gr karb dusunuyorum sizce nasil yag yakmami engellermi? Gun icinde 100 120 arasi karb aliyorum

2. Extravaganza

Extravaganza Üye

Beğenileri:
    2.573
    Ödül Puanları:
    123
    İdmandan 1-1,5 saat sonra öğün yemiyor musun? Yiyorsan zaten yeterli karb alıyorsun.

Bu kadar acil karb alımı yaratacak bir durumun olduğunu sanmıyorum. Gereksiz olur.

3. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    baska yorumu olan?

4. Sainted

Sainted Üye

Beğenileri:
    118
    Ödül Puanları:
    53
    Bende uzun süreden beri diyetteyim, karboyu antreman öncesi alman daha sağlıklı nasılsa yaptığın antremanda yakıcaksın ve sana güç sağlayacaktır. Antreman sonrası yediğin öğün protein ağırlıklı olmalı çokta güçsüz hissedersen yoğurt yemeni tavsiye ederim gerekli karboyu verebilir sana ..

5. Joaquin

Joaquin Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    Sanırım bu konunun yanıtlanmama sebeplerinden birkaçı yaşının, boy-kilo oranının, spor geçmişinin, yaptığın antrenmanın yoğunluk derecesi hakkında hiç bir bilgi vermemiş olman. Soru hakkında yapılabilecek tüm yorumlar tüm bu bilgiler ışığında olabileceği için ne dense biraz havada kalıcak gibi...

6. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    yas kılo boy a gore olmamalı bence burda kgx 1.5 1.7 civarı karb alıyorum gun icinde 3 ogun karb protein yag 3 ogun protein yag seklinde benim merak ettigim dekstroz yada vitargo ant hemen sonra yaglanma yaparmı?antreman 45 dk 1saat arası max agırlık 6-8 tekrar

7. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103
    Selam,

Neden Karb bizi yağlandırıyor? Neden bazı karbonhidrat şekillerinden ( basit karb ) uzak durmalıyız?

Sihirli kelime insulin.

Vücutun insulin salgılamasını istiyormuyuz veya ne zaman istiyoruz?

İnsulinin vücuttaki görevi ne?

Yani İnsulin hakkında bilgi edindiğimizde beslenmenin temelini çözmüş olcağız. Forumda insulin hakkında güzel bir yazı vardı diye hatırlıyorum.

Kısaca insulin yediğimiz besini hücrelere ( yağ hücresi+kas hücresi ) taşımakla görevli.

Antrenman sonrası insulin salgılanması demek boşalmış kas hücrelerin en kısa sürede yeniden doldurulması demek.
    VG ciler antrenman sonrası basit karb alarak insulin salgılanmasını tetiklemeli.

Selamlar

dishiwelet ve gentleman55 bunu beğendi.
  8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    diyet döneminde (aslında vg ci her zaman belirli bir diyettedir de) yağ yakma döneminde diyelim; özellikle uygulanan süper set idmanları ve normal set li idmanların idman sırası enerji tüketimi değerlendirilmiş ve bir fark görülmemiştir.fakat süperset antrenman yapanlarda antrenmandan sonra vücut yüksek bir enerji tüketimine daha girdiği görülmüştür.o yüzden ben yağ yakma döneminde vitargo vs. ant sonu önermiyorum.içilen bir protein yeterli(olmasada olur) ardından yenen güzel bir öğün (karb.ı fazla abartmadan) yeterli olacaktır.vitargo zaten genelde büyüme dönemi kullanılan bir supplement. saygılar

gentleman55 bunu beğendi.
  9. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    peki hocam, gun ıcınde 80 90 gr a dusurup karb alımını ant sonra 50 60 gr dekstroz yada jelıbon türevimi yoksa gun ıcınde 150 gr karb sizce? amacım kas kaybetmeden yag yakmak

10. FtgO

FtgO Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Eskişehir
    Çeşit çeşit diyet var. Bir tanesinin kitabını alıp o diyeti uygulamanı öneririm. O zaman daha başarılı olursun.

11. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Yanlis yazdim diyetten cok yag yakma yag oranim 10-12 civari tek sorum ant hemen sonraki.basit karbonhidrat

12. dishiwelet

dishiwelet Üye

Beğenileri:
    528
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    fitness antrenörü
    Yer:
    antalya
    simdiye kadar basit kh konusunda antr sonrası icin hic gerekli görmedim almıyorum sorunda yasamıyorum bana göre gereksiz zaten antr sonrası kh alacaksın beslenmek icin extrasına gerek yok diye düsünüyorum

13. alexbaysu

alexbaysu Üye

Beğenileri:
    55
    Ödül Puanları:
    38
    Yer:
    İstanbul
    Bende yag yakimi diyetindeyim antremandan once enerji icin karbonhidrat tuketiyorum,sonrada protein agirlikli besleniyorum dogrusu nedir?

14. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103

Ben olsam antrenman sonrası mutlaka karb ( 50-60 gr alırdım ).

Antrenman öncesi basit karb verimliliği düşürür. Çabuk çıkan şeker sevyesi antrenman esnasında hızla başlangıç sevyesinin altına düşecektir. Bu durum güç kaybı ve halsizliğe yol açacaktır.

15. gentleman55

gentleman55 Üye

Beğenileri:
    99
    Ödül Puanları:
    38
    Benimde ant sonra gunluk 1\3 karbonhidrati antreman sonrasi aliyorum ama complex karbonhidrat aliyorum(bulgur) basit karbonhidrat(dekstroz,uzum suyu) antremandan hemen sonra yaglandirirmi sizce?

16. El Diablo

El Diablo Üye

Beğenileri:
    1.595
    Ödül Puanları:
    103

Zaten ilk başta yazdığım gibi insulin salgılaması...yağlanma veya yağlanmama...Antrenman sonrası basit karb yağlandırmaz.

Sayfayı Paylaş