diyet dönemindeyım spordan geç geliyorum gelınce yemek yemelimiyim?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve hasim301 tarafından 6 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    diyetteyım öglen 2 gibi yiyorum akşam 5 te antreman var saat 8 de eve varıyorum gelınce sizce bu saatten sonra yemek yemelimiyim yoksa hiçbirşey yemeyimmi? bide merk ettiğim haftada 2-3 gün coca cola zero içsem zararı olurmu 2 kalori?

2. Mert53

Mert53 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Yemelisin.

3. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Güzel ve ayarında bir öğün süper olacaktır.

Kolaya gerek yok bence :)

Warrior_ibo ve (silinen üye bunu beğendi.
  4. hasim301

hasim301 Üye

Beğenileri:
    67
    Ödül Puanları:
    38
    coca cola zeronun zararı varmıki 2 kalori falan bide 8 geç olur die okumustum bi yerde normalde 6dan sonra bişe koymuyorum agzıma napalım spor gunlerı koyacaz artık

5. Solwied

Solwied Üye

Beğenileri:
    104
    Ödül Puanları:
    53
    bi yerde okumuştum " asitli içecek içen adam yağ yakamz diye" doğruluğunu bilmiyorum ama ben bu kurala uyarım haftada 1 soda içerim en fazla

eve döndüğünde güzel bi öğün yemen daha yararlı olacaktır ayrıca akşam yemek yemenin zararlı olup olmadığı hala tartışma konusu kesin bi sonuç yok ama ben zararlı olmadığı kanısındayım bende akşam yemeğimi yerim isterse saat 12 olsun

6. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    İnternette bişey okumuştum. Diyet içecekler kalorisiz olabilir fakt onlar da insülin i yükselttiği için yağlanma yapıyormuş.

7. nrkovv

nrkovv Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    13
    diyet kola gibi bütün light ürünlerde tatlandırıcılar vardır. bu tatlandırıcılar vücuda girince vücudumuz şeker tüketilmiş gibi çalışmaya başlar ve insulin üretimi hızlanır ve şekerin düşmeye başlar düşük şekerde açlık hissi,sinirlenme,halsizlik yaratır.
    Bunlar pazarlama oyuncuları sadece :)

ADANALI1980 bunu beğendi.
  8. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Çok doğru!! Ufak bir katkı yapayım istedim birkaç gün önce doktordan öğrendim: tat alma hissi ağızdadır ve şeker içersin ya da içermesin "tatlı" bir şey ağıza girdiğinde beyin hemen insulin hormunu için sinyal gönderiyormuş.. Belki içtiğin ya da yediğin gıdada şeker kalori yok ama bu defa kanda bulunan şekerin yağa çevrilip depolanmasına neden oluyor :))

9. Matizola

Matizola Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Kalorisi 2 olabilir ama tatlandırıcılı, katkılı içinde ne olduğunu bilmediğimiz milyon tane zararlı madde var içinde maalesef . Kendine bir gün belirle bence kaçamak gün olsun o gün 1-2 bardak götür :)

10. avengeren

avengeren Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    53
    Ben asla kaloriden korkmuyorum, tek korkum şeker yani insülin

11. Ozge Nesim

Ozge Nesim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Spor döneminde bende işyerinde geç saatlere kadar çalışıyordum ama diyet yemek servisim olan https://www.roksi.com.tr/ üzerinden gelen yemekleri akşam senin dediğin saatlere kadar tüketiyordum ve bir sıkıntı çıkmadı çok şükür sağlıklı bir şekilde yağları yaktım ve kas oluşumumda iyi şekilde ilerliyor. Sana tavsiyem profesyonel bir destek al mutlaka bir diyetisyen ve ya diyet yemek servisinden.

Sayfayı Paylaş