diyet döneminde whey kullanımı

Konusu 'Supplementler' forumundadır ve gkyakkus tarafından 13 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. gkyakkus

gkyakkus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    arkadaşlar yaklaşık 2 saattir forumda araştırdım ama tam aradığım cevabı bulamadım.eğer varsa ve ben bulamadıysam özür dilerim..

whey kullanımı hakkında öğrenmek istediğim bi kaç şey var.

dönemlere göre whey kullanımı farklılık gösteriyor (kilo alma,kilo verme,hacimlenme)

bu dönemlerde nasıl kullanmalıyız wheyi??sınıf sınıf ayırırsak bundan sonrası içinde emsal olcağını düşünüyorum burda yazılanların..

2. gkyakkus

gkyakkus Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bu konularda genel bi bilgi sahibi olan yokmu??

3. BLACKFLASH

BLACKFLASH Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    asker
    Yer:
    Türkiye
    Whey proteini dediğimiz ürünler, içerisinde aminoasit değerlerini taşıyan proteinlerdir. Yani peyniraltı suyu dedikleri ve içtiğimiz sütlerin %30'unu oluşturan biyolojik ve kimyasal değeri yüksek olan kaliteli ve kana hızlı karışan ürünlerdir.

Şimdi herkes şöyle düşünmeli. Biz bu sporu yaparken neyi amaçlıyoruz? kas geliştirmek veya kasları korumak. Yani herşey kaslarla başlıyor ve bitiyor. nefes açmak veya performans artırmak için değil onlar için farklı ürünler daha çok önerilir. Mevzumuz kaslar. İşte kasların temel ihtiyacı da proteinler. Yani diyette yapsak, hacimde yapsak whey protein gibi kaliteli ürünlere ihtiyaç var. ha tabi whey proteinlerinde çeşit çeşit farklı ürünleri var . mesela hidrolize , konsatre veya direk saf whey izolat ürünler. en pahalısı da whey izolattır.

uzun lafın kısası, biz proteinleri ancak protein ihtiyacımıza cevap vermek için almalıyız. Yani normal beslenmemizi yapıyoruz. proteinlerden peynir, yoğurt, tavuk-balık-hindi-kırmızı et, yumurta tüketiyoruz. haftada bir kaç kerede mercimekle soya tüketebilriiz. karbonhidratlar .çok önemli. Sadece temiz en kaliteli olanları almak zorundayız. Ben diyet için konuşuyorum. Yani haşlama patates, yulaf, pirinç ve bulgur pilav, tahıllı makarna, bol tahıllı tam buğdaylı esmer ekmekler. sebzeleri bolca tüketmeliyiz. mesela protein tüketirken yanında karbonhidrat yerine sebzeler olsun- bol karışık salata gibi.

Whey proteinleri ne zaman alacağız dersen, en uygun zaman dedikleri saçma sapan teorik bulguları kenara atıyorum. Boş öğünlerde ve idmanlarda alman gerekiyor. yatarken felan sabah bilmem ne laflarını boşver. Yahu biz protein alıyoruz yani temel ihtiyacımızı. Kimse yatarken yumurta tüket demez. Ama illada kazein veya whey pro iç derler :))

Sen kendine 5-6 temiz öğün seç bunlarında arasına bir öğünü whey protein koy. Antrenmanlarda ister idman öncesi istersen idman sonrası whey iç. Fark etmez.

gkyakkus bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş