Diyet Döneminde En Iyi Yag Yakici

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve saydam tarafından 4 Nisan 2005 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 19 üye.
  1. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    musclemax dergisinde okuduğum bir makalede yağ yaktırıcı özellikteki maddeleri etkilerine göre sıralamışlardı. birinci sırada "Yeşilçay" ikinci sırada "cafein" üçüncü sırada "L-Carnitin" vardı...

bu arada Musclemax degisini online olarak ücretsiz okumak isteyenler "zorhane.com" adresinden ücretsiz üye olup okuyabilirler...
    ayrıntılı bilgilere oradan ulaşabilirsiniz...

Bozo-Baku bunu beğendi.
  2. deep_fly

deep_fly Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    0
    ben de şua tiromel+ventolin kürü yapıyorum.
    yaptığın kürü biraz daha ayrıntılı yazar mısın?
    günlük dozaj miktarı ve süresini?

3. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Yağ yakmak isteyen arkadaşlara tavsiyem mutlaka diyet ile bu işi yapmaları yoksa en iyi yağ yakıcıyı bulup alsanız bile 1 gr. kilo ve yağ veremezsiniz.

Gün içinde öğünlerinizi mutlaka düzenli olarak yiyeceksiniz (ben 3 öğün yiyorum çok acıktığım zamanlar elma vs.) ve yağ tuz şekerden uzak duracaksınız. Genelde ızgara ve haşlama şeyler yerseniz zaten farkı hissedeceksiniz.

Ben spora başlarken (fitness yapıyorum)

Boy: 173
    Kilo: 83
    Bel CM: 103

Diyet ile beraber Weider L carnitine 1500 mg liquid (cardio dan 15 dk önce 1 tüp)
    30-45 dakika arası haftanın 4 günü Eliptical.. (Bisiklet ve koşu hiç yapmadım) Daha sonra (4x20) 4-5 tane farklı mide hareketi. 5 dk sopa çevirme 5 dk twist vs vs..

2 ay sonra:

Kilo: 71
    Bel: 87 cm

Weider L carnitine den başka hiçbir yağ yakıcı kullanmadım tavsiye ederim ben faydasını aşırı derecede hissettim.

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
    ozgur06 bunu beğendi.
  4. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53

ben animal cut cullanıyorum bugun 4. günüm günlük 1.5 saat kadar orta tempo yürüyorum .+temel body hareketleri 10kg dambıllarla . 2 öğün yiyorum ve acıkma duymuyorum yatarkende yeşil çay içiyorum

sabah 3 yumurta beyazi
    2 dilim kaşar
    2 dilim salam
    1 parça kepek ekmek.400 gr süt yada meyve suyu

günlük 1,2 litre su tüketiyorum ara sırada universal amino 3 4 adet

16:00
    160 gr yağı azaltılmıs ton balıgı
    400 gr ayran 1 dilim kepek ekmek.

181 boy 80 kilo . 90 cm bel.. ben yeni başladım :D acaba senin beslenme tarzın nasıldı ögrenmek isterim ?
    2

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  5. Fly

Fly Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    Ben yürüyüş yapmıyorum çünkü çok sıkılıyorum. Genelde 45 dakika eliptical eğer canım isterse sonrasında 10-15 dk orta hızda yürüyüş yapıyordum. Eliptical ile güzel kilo verdim beni daha az yoruyor ayrıca. Kimisi de eliptical ın daha çok yorduğunu söylüyor ama bilemiyorum kişiden kişiye değişiyor. Ayrıca belki bana öyle geliyor bilemiyorum eliptical bel bölgesine daha faydalı sanki.

Açıkçası çok bilimsel bir diyet yapmadım. Kilo verme amaçlı çalıştığım için bir vg ci gibi yediklerimde şu kadar protein, şu kadar karbonhidrat var dikkat etmedim.

Asitli içecekleri tamamen kestim. Alkolü falan haftada bir 1 ya da 2 bardak içtim.

Sabah kalktığımda tam buğday ekmeğinin arasına peynir gibi şeyler. Yanında bazen şekersiz çay, bazen portakal suyu falan.

Çalıştığım için malesef çok seçeneğim yok öğle yemeklerinde. Genelde Tavuk şiş, ızgara köfte vs. Ekmek hiç yemedim. Bunların yanında ayran, salata...

Akşam spora gitmeden 1 buçuk saat kadar önce de yağsız tuzsuz birşeyler yiyorum.. Sıkı cardio yaptığım için midem boş gittiğimde çalışamıyorum zaten.

Yani temelde uyguladığım şey günde 3 öğün düzenli olarak yemek, eğer çok açlık hissedersem mesela gece geç saatlere kadar ayakta kaldığım zamanlarda çorba falan içiyordum yada meyve, light ton balığı vs. Yağ, tuz, şeker bunları kesmiştim bide.

Bunları uygulayarak 2 ay içinde güzel sonuçlar aldım.

6. dolob

dolob Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yağlarınız yerine kendinizi yakmayın!

Arkadaşlar bazı arkadaşların Xenadrine tavsiye ettiklerini gördüm ben 2 ay xenadrine kullandım Bradikardi ve tansiyonumu 9'a düşürmesi dışında bi etkisi olmadı geçenlerde bi araştırma yaparken şöyle bir dökümana denk geldim (Bu bir yayın organına yazılmış dökümandır ve araştıma/haber niteliği taşımaktadır)
    http://rapidshare.com/files/455487443/xenadrine.docx
    bu haberi okuyunca neden sağlığımda bu kadar kısa sürede değişiklik olduğunu anladım... Lütfen dikkat edin! Bu arada halâ mükemmel diyebileceğim bir yağ yakıcı bulamadım! Deneyim edinen şu kadar süre şunu kullanıp şukadar kilo verdim bir yan etki de olmadı diyen varsa lütfen yazsın!!! :confused:

7. oklid

oklid Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    benim çevremdeki insanlardan edindiğim bilgilere göre en iyi yağ yakıcılardan biri Animal Cuts. Burada en iyi yağ yakıcılarla ilgili bir araştırma var. Bence başarılı bir çalışma okumanızı tavsiye ederim. En İyi 7 Yağ Yakıcı | BiListe

8. dhardhar

dhardhar Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar yanlış mı düşünüyorum eğer gerçekten en iyi yağ yakıcıyı bulmak istiyorsak gidip bir hastanenin endokrinoloji veya iç hastalıklar ana bilim dalında bir uzmanı sıkıştırıp arkadaş siz obezlere yağ yakması için ne veriyorsunuz diye soralım onlar da tedavide ..... kullan desinler birkaç ayda wc de dışkınızda yüksek oranda yağınızı da görüp ayda 6 7 kg yağdan verelim.

Bu bir yol ama obez tedavisinde kullanılıyor. Tehlike burada başlıyor bence. hepimiz sağlıklıyız ön koşuluyla yani bir klinikte yatıp obez tedavisi görmeyecek kadar sağlıyız diye düşünüyorum. dışarıdan yağ yakıcıya neden ihtiyacımız olsun?

kendim epey araştırdıktan sonra cla ve carnitine kullanmaya karar verdim son 1.5 aydır kullanıyorum. bunları kullanırken yediğiniz ve içtiğiniz en büyük parametre olduğunu ben çok iyi anladım. eğer yanlış beslenme yapıyorsam yağ oranım artıyor doğru beslenme ile azalıyor.

bu biraz şeye benziyor üniversite sınavına girecek öğrencinin başarısına etkisi %10 dur öğrenci kendi çalışmayıp gerekliliklerini yapmazsa %10 ile kazanamaz bizimki de bu hesap yağ yakıcı takviyeler etkisi %10 dur.

düşünün biraz mantıkla metabolizmam 2200cal benim. %10 desem 200-300 cal arası birşey. Bunu ben zaten kendi beslenmemle bile tolere edebilirim.

Şu an eğer tedavi amaçlı kimyasal ilaç kullanmayacaksam inandığım şu yağ yakıcı takviye tamamen hikaye ama kimyasal ilaç la (clen ventolin vs.) da yağım oldukça gidecekse soru şu: hasta mıyım tedavi olayım.

yağ yakmak için neden astım ilacı kullanır bir insan?

Bozo-Baku bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş