diyabet(şeker hastalığı) ve protein tozu

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve alligatoremr tarafından 21 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. alligatoremr
    Offline

    alligatoremr Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2009
    Mesajlar:
    3
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Değerli arkadaşlar sizlere bir konuyu danışacaktım. yaklaşık 9 aydır sıkı ve düzenli bir şekilde body yapıyorum. 9 ay önce 83 kiloydum, şuan 75kgye düştüm yaş 23, boy 1.80. herhangi bir takviye ürün kullanmadım bu süre içerisinde.
    diyabet hastasıyım (şeker hastalığı) günde 5 sefer insülin kullanıyorum. ve 6 öğün diyetimi düzenli şekilde uygularım. sağlıklıda beslenirim. spora başladığımdan beri şeker sonuçlarım olağanüstü iyi seyrediyor.

    açıkcası bu 9 aydır sıkı bir şekilde çalışmama rağmen kaslarımın görüntüsünde beklediğim sonucu alamadım. ama güç yetersizliği olarak herhangi bir sıkıntım yok. ve kaslarımın daha iyi beslenmesi için whey proteini yada sizlerin önereceği bi ürünü kullanmak istiyorum.

    sorum şudur ki; diyabetten dolayı bizim böbreklerimiz biraz daha hassas oluyor, acaba bu ürünlerin yan etkisi olurmu benim üzerimde. Protein kaçağı ve buna bağlı gelişen koplikasyonlar gibi.

    Herkese şimdiden teşekkür ederim
     
  2. slymnasye
    Offline

    slymnasye Üye

    Katılım:
    3 Şubat 2006
    Mesajlar:
    551
    Beğenileri:
    385
    Ödül Puanları:
    73
    alligatoremr sizin de dediğiniz gibi bu sporu yapmanın yediğinize içtiğinize dikkat etmenin elbette size hem sağlık açısından hemde psikolojik olarak çok faydası olucaktır.

    Ancak supplement konusunda kullanın ya da kullanmayın demek yanlış olur bilmiyorum diğer arkadaşlarım ne der ama burada size kim nasıl tavsiyede bulunursa bulunsun bu ürünleri kullanmadan önce kesinlikle doktorunuza danışın ürünlerin içeriklerini internetten bulup doktorunuza gösterebilirsiniz onlarda sizi yönlendirirler.

    Bu ürünler de sonuçta özellikle protein tozları tatlandırıcı felan içeriyor ve size daha farklı etkikleri olabilir.Riske atmaya değmez.

    İyi çalışmalar dilerim.
     
  3. alligatoremr
    Offline

    alligatoremr Üye

    Katılım:
    16 Haziran 2009
    Mesajlar:
    3
    Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın slymnasye öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.

    Sizinde bahsettiğiniz gibi, bende geçenlerde ayak üstü doktoruma bu tür ürünlerin diyabetlilerde herhangi bir yan etkisi olurmu diye sordum. Sadece fazla alımın böbrekleri tehlikeye atacağını ve protein kaçağı yaşanırsa iflas derecesine kadar gidebileceğini söyledi.

    Dediğim gibi sadece ayak üstü bi konuşma oldu, yazınızda belirttiğiniz gibi, ürünün detaylı dökümünü alıp gitmek en iyisi olacaktır.

    Saygılarımla,
     

Sayfayı Paylaş