Diyabet ( Şeker Hastalığı )

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve memmeat tarafından 20 Aralık 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. memmeat

memmeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba sevgili dostlar...
    Ben 23 yaşındayım ve yaklaşık 4,5 senedir fazlasıyla övündüğüm bir hastalığa sahibim.Hastalığım günümüzde en çok rastlanılan hastalıklar arasında ilk 5'e girebilecek olan "Şeker Hastalığı".
    Öncelikle birçok kimsenin asla karşılaşmak istemeyeceği bu hastalıkla neden övündüğümü söylemek istiyorum.
    1- Şeker hastası olan bir kimsenin doğal olarak şeker tüketmemesi gerekiyor.( pirinç, makarna ve ekmek gibi besinlerin aşırı tüketilmesi yasak )
    2- Bu kişinin günde 6 öğün düzenli bir şekilde beslenmesi gerekiyor.
    3- Body Building gibi ağır bir sporun dahi hastalığına dikkat edenler için çok katkı sağladığı doktorlar tarafından bildiriliyor.( özellikle gelişemeyeceğimi düşünüp belli bir süre bunun korkusuyla bu spora devam ettim :D )
    Bu ilk 2 kurala uymam ve spor sebebiyle grip gibi insana etkisi yüksek hastalıklara karşı bağışıklığım oldukça fazla.Arkadaşlarım bir haftada atllattığı grip bende sadece saman nezlesi etkisi yaratıyor. ( Dikkat etmeyen hastalarda bağışıklık sistemi çok zayıftır.Duyduğum kadarıyla gripten ölenler oldukça fazlaymış )
    Bu konuyu asıl açma sebebim sizlerin çevresinde kendine bakan ve kendisini benim gibi hisseden hasta kardeşlerimin olup olmadığıydı.Eğer varsa düşüncelerinizi ve bildiklerinizi burda paylaşırsanız çok mutlu olurum.Okuduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum.

PeNa bunu beğendi.
  2. atakan_irresistable

atakan_irresistable Üye

Beğenileri:
    710
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    konu ile alakalı bir yazım olacak forumda. ancak bulmaya muvaffak olamadım.

memmeat bunu beğendi.
  3. memmeat

memmeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    İnşallah bekliyor olacağım.Teşekkürler

4. kerem191

kerem191 Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    8
    Yer:
    Ankara
    diyabet-2 mi diyabet-1 mi seninkisi? sigara içiyordum sırf bu insülini bozuyor diye iyi ki bırakmışım. Sigara insülini bir süre sonra hasarlı hale getiriyor ve bu durum düzelmiyor. Uzun yıllar yoğun sigara içimi sonrası yani...

5. memmeat

memmeat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Dostum benim ki Diyabet - 1.Aynı durumda olmana üzüldüm ama inşallah düzenli besleniyorsundur.
    Ayrıca ben de 4 senedir sigara içiyodum ve 8 gün önce bıraktım inşallah söylediğin gibi hasar gerçekleşmemiştir.

Sayfayı Paylaş