distrübitör.

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 18 Kasım 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    arkadaşlar merak ettiğim şu distribütörlerin görevi ... yurt dışındaki ürünü oradan toplu alıp aracı olarak burada kar koyup satmakmı yoksa distrübitörlük verilen bi firma tarafından burada üretiliyormu yada paketlenmektemi?

mesela muscleparm distribütörü ****** benim diyor kocaman gıda benm diyor bizim internetten supplementler.com dan aldgm örnek mp combat ürünü hangi distrbütör malı ve bu ürün amerikadan mı getirtiliyor ? merak ettiğim konu bu 20 dolarlık malı 50 dolara satıyosunuz madem bari amerikada satılan ürün olsun fikri olan varsa aydınlatsın yoksa artık bende yurt dısından getirtcem ürünlerimi

2. shaq

shaq MOD Yönetici Moderator

Beğenileri:
    1.688
    Ödül Puanları:
    123
    Vergiler, gümrük, taşımacılık, distribütörün karı vs vs derken fiyatlar artıyor diye biliyorum.

3. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    517
    Ödül Puanları:
    0
    bi vergileri araştır sonra konu aç istersen :) tamam adamlar kazanıyor ama öle ucuk kacık fiyatlarla kar koymuyorlar

4. Bob Paris

Bob Paris Yeni Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Vergilerden kaynaklanan bir durum bu aslında

Ve evet ürünler nereli ise bizde de öyle ,eğer Amerikalı ise üreten oralıdır bizdeki üründe , burada üretim olmaz

Yurt dışından zaten ürün getirtmek mümkün değil kargo ile

Cellucorc4 bunu beğendi.
  5. brhmcr

brhmcr Guest

Gecenlerde bir tecumanlik isi yaptim, Bir Polak kozmetik firmasindan turk isadami distributorluk anlasmasi imzaladi anlasamaya gore sirket Turkiye icin en fazla 2 distributor verme sartini kabul etti. Yani bir ulke de 1 den fazla distuributor olabilir, ancak genelde is ortakligi anlasmasi imzalarlar yani herkes kendi bolgesinde fiyat kirmadan calisir.

AB ile gumruk anlasmasina sahip oldugumuz icin Turk isadami gumruk vergisi odemiyor ancak pesin KDV, gelir ve OTV oduyor bu da %48 i bulabiliyor.Saka gibi degil mi :)

Siz Amerika'dan gelecek urune birde distributorun gumruk vergisi odedigini dusunun :) yani aslinda cok para kazanmiyorlar :) ya da soyle soyliyeyeim fahis fiyata vermiyorlar :(

Umarim yardimci olabilmisimdir biraz.

6. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    evet gerçekten vergi var.ama bazı ürünler gerçekten ciddi karlar satılıyor.tabi burda upafarma ve bionutra arasında ciddi farklar var mesela.bilen bilir beni anlayan anladı

7. brhmcr

brhmcr Guest

:) Beni da aydinlat ben mevzuya yabanciyim :) Yurtdisinda oldugumdan sanirim.

8. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    hocam geçende arkadaşım burdaki bir mağazadan gaspari aminomax 8000 almış.(ben burda satılanların dubai oldugunu biliyorum) düşük bir fiyat tabiki.tabletlerin üzerine baktım gaspari bile yazmıyor.ben ondan 20 tl gibi üst bir rakama orjinal amerikan üzeride gaspari yazılı tabletleri olan aminomax8000 ler alabiliyorum. ve bu son zamanlarda düşürdükleri fiyatlar.dubainin de üstünde amerikan yazıyor amerikanın da.mk7 vardı o bir satıcı o bir aralar açıklamıştı bu durumu. ama kırılma noktası şu.yeni gelen dubaileri amerikan fiyatına satıyorlar ve ucuz aldıkları sup.lerden iyi kar elde edebiliyorlar.sonra fiyatları indirince(ki yine kar ediyorlar) millet üşüşüp alıyor.yani her şekilde kar ediyorlar.(not:sen olimpcisin zaten senin oralarda ucuz :D

1 kişi bunu beğeniyor.
  9. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    bilgiler için teşekkürler neden fiyatın farklı oldugunu bu kadar anlamış oldum pekala musclepharm ın türkiyedeki aldığınız ürünlerinde distrbütör kim gözüküyor türk etiketin de ? suan sitelerde satılan mp ürünlerine güvenebilirmiyiz

10. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    en son aldıgımda ****** idi. bak ****** bu işi en ucuzdan alanı başkalarına da sattıgında geliş fiyatına biraz yakın fiyattan veriyor.ama en ucuza kendi aldıgı için en çok kar eden o. MP yükselen iyi bir marka.bunu kaçırmamak için yapmışlardır.tabi yüksek fiyatlar dist. almak kolay bir şey değil

11. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    ****** nın sitesinde distiribütor oldugunu soyluyor .. peki elimizde bunun doğrulugunu kanıtlıycak başka bişey varmı ?
    muscletech kendi sitesinde mesela tüm ülkelerdeki distribütörlerini acıklıyor.. farmatek de mevcut...
    mp de böyle birşey varmı ?

12. muratcan.biceps

muratcan.biceps Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    93
    araştıralım ama adamlar çıkıpta sahte kutu vs. yapıp bunu piyasaya yayamazlar aklına böyle bir şey gelmesin. yani mümkünnn değil.bir kere diğer dist.ler izin vermez onun satamaması için

Cellucorc4 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş