distrübitör malları sahtemi?

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Cellucorc4 tarafından 13 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    merhaba ..
    ben bu sporda yeni değilim cok suplement kullandım fakat bir arkadaşm dunya sampiyonu oldu bilgili birisi bana distrübitör mallarının cogunun bulgarıstandan geldigini ve nerdeyse hepsinin özellikle toz sahte oldgunu söyledi ****** da dahil...
    yanı bukadar verdigimiz paralar hepsi sahte tozlar içinmi?
    zaten hangi distrüb
    itör bize orjinal garantisi verebiliyorki?kafa_kafa_kafa_kafa_

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    tanıdık eczane varsa konuş getirtsin hem eczane sahte mal satamaz diplomasını elinden alırlar bunu göze alamazlar.

3. FRANKCEO

FRANKCEO Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    Eczanelerde asıl sahte ürünler ve kaçak ürünler dolaşıyor. Neye güvenerek bu yorumu yazıyorsunuz ? Eczacının işi gıda takviyesi satmak değil ilaç satmaktır.
    Sahte ilaç satarsa haklı olabilirsiniz, ülkemizde sporcu gıdaları konusunda çok fazla denetim yok.

Kanyon eczanesine girin ne kadar kaçak ürün var görün.

Bu işi yapanı tanıyan bir arkadaşıma sormuştum. Neden fiyatlarda bu kadar fark oluyor diye.

Firmalardan bahsetti ve ben not aldım.

Listelediğim firmalar markaların yetkili distribütörleridir:

BSN - Upa Farm
    Cytosport - Upa Farm
    VPX - Upa Farm
    Cellucor - Upa Farm
    Biotech - Temelspor
    Universal - Farmatek
    Ultimate - Farmatek
    MuscleTech - Farmatek
    Weider - Antilop
    All Stars - Antilop
    Prolab - Eline Gıda
    Twinlab - Bio Nutra
    Gaspari - Bio Nutra
    Multipower - Yeni Elif
    Optimum - ******
    Xpro - ******
    QNT - Bakara
    MHP - GymSpor
    Dymatize - Mavi Vizyon
    MusclePharm - Kocaman Gıda

Ben almadan önce herzaman türkçe etiketine bakıyorum ve bu listeyle karşılaştırıyorum. Tutmuyorsa kesinlikle almıyorum.
    Nitrotechi geçenlerde 110 TLye gördüm ancak üzerinde arap ülkeleri yazıyordu uzak durdum, 175 TL verdim. Rekabet arttıkça herşeyde olduğu gibi bu sektörde de sahte ürün olacağına inanıyorum. Yine syntha-6'lerde aynı sorun var UPA Farm yazıyorsa al dedi arkadaşım.
    Benim çok merak ettiğim arap ülkesinin bu işlerle ne alakası var ? üretimi var mı bu ülkelerde bilen araştıran var mı ?

ErbakanHoca bunu beğendi.
  4. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    pekala ben musscle tec nitro tech almayı dusunuyorum bunun bı ogrenegı hocamda var kutunun neresınde yazıo farmatek die bakıyım ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 22:16 ----------

bendeki gaspari myofisuon ustunde
    ihracatçı firma :sport one trading po box dubai
    ithalatcı firma:eksen sağlık ürünleri diyor

ozaman buda mı sahte yanı

5. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    adam o kadar sahte kutuyu yapıyorsa ambalajı da taklit ediyorsa sahte bir şekilde distribitörü de yazar merdiven altı nitrotech üretip ambalajını basıyorsam üstüne bir de farmatek de yapıştırırım. hatta ona da gerek yok direk orjinal ürünün boş kutusunua da sahte ürün doldururum.

çözüm değil distribütöre bakmak.

6. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    En garantisi ürünü yetkili ana bayiilerinden almak. Eğer çok fazla çekinceleriniz varsa Tarım ve köy işleri bakanlığının labratuarlarında ürünü test ettirebilirsiniz. 35-50 TL gibi bir fiyat olması lazım. Tahlil sonuçları olumsuz çıkarsa o firmanın anabayiliği elinden alınır. Bu riskide göze alabileceklerini sanmıyorum.

7. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Valla burası türkiye insanın bile sahtesi varki bize her üründen en az %100 kar geçiren bi zihniyete güvenmem beklenemez.Yarına kalmaz misilleme yapıp konuyu dağıtır,ekmeklerine bakarlar.

8. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    15 yıldır vg camiasının içindeyim, 10 seneyi aşkındır da en az 30-40 farklı markanın en az 250-300 ürününü kullandım. kah eczaneden aldım, kah açıkartırma sitelerinden, kah internet sitelerinden (yurtdışından kendim getirttiklerimi saymıyorum bile) daha 1 tane sahte ürüne rastlamadım.

türkiye de supplement kullanımı ne ki millet fabrika kurup bir de sahtesini üretsin? aldıkları riske girmez, batarlar. daha bu ülkede whey içene hormon ilacı içiyor muhabbeti yapılıyor. ben salonlarda bile doğru düzgün supplement kullananı görmüyorum. abd'de avrupa'da supplement kullanım oranı halkta %30 sa tr'de bu oran %1 bile değildir.

avrupa da amerika'da zaten sahte supplement üretmeye ihtiyaç yok adamlar bizim burada 120 tl bayıldığımız ürünlere 15 dolar veriyorlar. milli gelirlerinin ve satın alma güçlerinin bizi katladığına değinmeme bile gerek yok. bizde kim niye bu işe girişsin ki yurtdışından kaçak sokar gemilerle malı ki onu yapıyorlar işte zaten bunlar yurtdışında 3'te 4'te birine satılan ürünler. getirir burada piyasa fiyatından voleyi vurur.

mesela geçenlerde bir lise arkadaşımla karşılaştım biraz konuştuk o da vg'ye başlamış konuştuk biraz 5 lbs universal whey'i 300 tl ye satmış hocası. e dedim internetten bulurdun yarı fiyatına dedi ki ben de gördüm ama onlar sahteymiş. güler misin ağlar mısın.

kısacası bunların tamamı gözünü para büyümüş sahtekarların işi arkadaşlar. haberiniz olsun.

Son düzenleme: 27 Mayıs 2012
    themertyildiz, HarryBlade, eludem ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  9. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    Karakaş dostum peki bu optimum ürünleri hakkında bilgin varmı bulgardan gelip içeriğinin aynı olmadığını söyliyen o kadar insan varki insan korkuyor ya yoksa caseini falan 10 numara havada alırım.

10. Karakaş

Karakaş Üye

Beğenileri:
    1.704
    Ödül Puanları:
    103
    bulgaristan'dan gelse ne olacak? hadi diyelim bulgaristan'dan geliyor eee? :) hayır optimumlar irlanda'dan geliyor. oraya da abd'den geliyor.

kazıkçıların attığı iftiralar bunlar.

ernesto33 bunu beğendi.
  11. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    ki şu var zaten koskoca kutuları getiirtmek yerine farklı ülkelerde üretebilirler bunda sorun yok ki :)

ernesto33 ve Karakaş bunu beğendi.
  12. ernesto33

ernesto33 Üye

Beğenileri:
    263
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Varşova/Polonya
    İçimi rahatlattınız,Saolun Varolun.

Karakaş ve Danny Boy bunu beğendi.
  13. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    illa amerikan malı ürün amerika da üretilecek diye bir şey yok. avrupa için mesela kutulanmış whey i taşımak yerine hammaddeyi gönderir böylece taşıma maliyeti düşer. kutulamasını bulgaristanda yapar. ayrıca işgücü bulgaristanda ucuzdur orada hammaddeyi kullanıp üretir ama belirli bir kalite kontrolü de yapar ki markanın adı lekelenmesin. bu sahte üretim demek değildir. koskoca mercedes bile bazı araçlarını hindistanda üretiyor.

Karakaş bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş