Dirsekte Acı Yardım (Doktorun Bir Yararı Olmadı)

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve Zaym1n tarafından 19 Haziran 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Selamlar lütfen yardım edin sporu bırakma noktasına geldim.

Basitçe sorunu anlatayım triceps çalıştığım her harekette aynı sorun var, sağ dirseğimde aşırı derece acı oluyor. Bunun dışında aşağıdaki resimde alttaki tendons yazan bölgede dokununca acı hissediyorum fazlasıyla. Triceps sıkarken gerildiğine ve rahat bıraktığımda yumuşadığına göre tendon sanırım.

http://www.daviddarling.info/images/tendons.jpg

Detaya girecek olursam baştan sona anlatayım. Bu spora başlamadan önce yaklaşık 3 sene evde yatmış birisiyim ondan öncesindede 4-5 sene basketbol oynuyordum kulüpte. Yani vücut geliştirmeye başlamadan önce yaklaşık 3 yıl, değil spor kendimi yormuşluğum yoktur, bir zorlamadan dolayı sakatlığım olamaz. Ancak bu spora başladığım ilk günden itibaren sağ direseğimde çok kötü bir acı var yani muhtemelen daha öncesinde de bu problem vardı ancak ben farkında değildim. Dirseğimi iyi ısıtırsam ciddi anlamda acı azalıyordu ve ağırlık çalışabiliyordum tabi hala az da olsa acı oluyordu. Son 1 aydır acı ısıtsam dahi dayanılmaz hale geldi ve 2 haftadır spora gitmiyorum çünkü artık triceps hareketlerini geçtim pullover bile yapamıyorum ilk tekrarda gözümden yaş gelecek kadar acı oluyor ve bırakıyorum.

Doktora geçen hafta gittim ortopedi bölümündeki profesör doktora. Dirseğimin filmini çektirdi bir şey görünmüyor ağırlıkları ayarlayacaksın düşüreceksin dedi. Burada yazdıklarımın hepsini söyledim, ağırlıkları düşüreceksin deyip durdu. İyide spora başladığım ilk saniyeden beri var bu sorun kaldı ki sol dirseğimde en ufak bir problem yok. Ne yapmam gerekiyor lütfen yardım edin bütün moralim bozuldu, zaten eskiden çok yüklenemiyordum şimdi hiç çalışamıyorum.

2. Zaym1n

Zaym1n Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    13
    Yardımcı olabilecek veya tavsiye verecek kimse yok mu?

3. Abdulkadirss2

Abdulkadirss2 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kardeşim..acıması....kas..oluşması...demek..vücut..orayı..tedavi..eklerken...daha..güçlü..oluyosun..protein..ve..zeytin..yağını..artırsan..daha..hızlı..hacim..alır..yani..bu...iyi..bişi..bide..antrenmanların..nefes..ayarını..öğrenmelisin

4. Tevfik Erzon

Tevfik Erzon Üye

Beğenileri:
    704
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    HomeGym
    Arkadaş telgraf çekmiş herhalde :) Zaym1n tenisçi dirseği diye bir kronik durum var o olabilir, bir de doktorun belli ki spor bilgisi yok, başka doktora git. Dirseğin günlük işlerde acımıyor ama bir set ağırlık attıktan sonra acı fırlıyorsa büyük ihtimal tenisçi dirseğidir., bende de var. Cerrahi müdahale gerekebilir , öte yandan bu sendrom kroniktir, dediğim gibi bende de var, ama ben kontrol altına almayı öğrendim. şöyle ki.

-Senin de belirttiğin gibi bütün hareketleri engeller, ben bench bile atamıyordum mesela, o yüzden antremandan 2 saat sonra acı geçmiyorsa büyük ihtimalle ödem vardır, 48 saat dinlendir, olmadı bir tane kas gevşetici hap iç, ismini hatırlamıyorum ofiste hap, yarın sabahtan yazarım, beni 4-5 ay götürüyor, sonra tekrar içiyorum.

- 5-6 tekrar maks ağırlık güç antremanı işini unut, 12 tekrar maks ağırlık hipertrofi antremanı yap, tahminim pump etkisi oradaki damarları genişlettiği için orayı daha güzel besliyor ve iyileşme süreci efektif oluyor, en son güç antremanımdan beri ağrım makul düzeyde, tekrarlarımı bozmayacak şekilde ve kas gevşeticiye ihtiyaç duymayacağım şekilde devam ediyor. Antreman dışı çoğunlukla ufak bi sızım var o kadar.

- Skull krusher ağrımı arttırıyor o yüzden triceps rope pulldown yapıyorum belki sende de öyle olur, dene derim.

- Güneş ışığının ve kalsiyumun faydası çok, minerallerini de eksik etme, hele yaz aylarındayız, komik gözükmek pahasına dirseğini cama yasla, faydası oluyor.

-Ağrı varken zorlama, daha kötüye gidiyor, benim canım kolay kolay yanmaz o yüzden dibine kadar zorladım, bir ara engelliler gibi büküldü kolum, çekme yaptı, direkten döndük anlayacağın. İyileşirsen de zorlama orta karar çalış, bırak orası yavaş yavaş toparlasın.

-Antreman yapamamanın verdiği moral boxukluğunu ve vicdan azabını iyi bilirim, kol yapamıyorsan, bacak çalış, mekik çek, body weight squat yap, metabolizmanı hızlandırır ve büyüme hormonu/testesterone üretimini arttırır, unutma bunların bile kolunun temirine faydası olur, hem de moralini düzeltir.

5. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Saglik sakatlanma bolumunu okuyun orda bicok benzer konu var bu konuyu kapatiyorum ordaki dirsek sakatlanmalarina yazabilirsiniz

6. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    Değerli üyemiz;
    Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;
    - Daha önce benzer bir konu açılmıştır.
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.
    Link :
    Arama Kelimeleri :

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız!
    Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Sayfayı Paylaş