dirsek ağrısı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve doggetman tarafından 4 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 35 üye.
  1. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Pushdown ve Barbell Lying Extension hareketinde sağ dirseği ağrımaya başladı 3 haftadır yapmıyorum ne zaman başlıcam bilmiyorum ama umarım geçer , glusocomin önerdiler ama fiyatları uçuktu almadım , dirseklerimi sargıyla sarıyorum idmanda ama başka çözüm neler var çözenler varsa anlatsa çok iyi olcak , en son Pushdownda çok çok ağır giriyordum kesin ondan oldu.

2. domatesss

domatesss Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    ben de bir ara bu dirsek ağrısını çektim, özellikle muscle up yaptıktan sonra sağ dirseğim çok ağrıyordu...Çok dikkat etmedim ilk başta tabi önemli değildir dedim.Her gün muscle up yapmaya devam ettim yine de.Ama baktım geçmiyor , spordan çıktıktan 2 saat sonra bile o ağrı oluyordu özellikle ilk 1 saat şiddetli bir ağrı.Yaklaşık 1 hafta yanlış hatırlamıyorsam, dirseği zorlayacak hareketleri yapmadım ve sonra kayboldu dirsek ağrısı...

Dirseği ağrıyan arkadaşlara kendi tecrübemden yola çıkarak söylüyorum; kafanıza takmayın her dirsek ağrısı kronik olacak diye birşey yok.Önleminizi alın zorlamayın biraz , hareketleri ters yapmayın dikkat edin bir süre içinde geçecektir.Eğer sıkıntı devam ederse o zaman doktora görünmelisiniz.

3. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Özür dileyerek bendede 2 yıldır devam eden dirsek ağrısı var,kemik yada kastan olduğunu düşünmüyorum direk tendonla ilgili gibi geliyor.Neden olduğunuda yazıyım yeni baslayan arkadasları belki uzak tutarız ,Z bar alna indiriş var Skull Crusher,daha bb nin 2. yılı falan Z bara 35-35 takıyorum hayvan gibi zorluyorum büyümek için ve ağrı ortaya çıkıyor.Yeni başlayanlara tavsiyem tek tendona yüklenen hareketlerden uzak durun,bikaç kas grubundan destek alabilceğiniz hareketlere yönelin.2 yıldır her antremanda (göğüs,kol) dirseğimde dayanılmaz bir ağrı oluyor,geçmeyen bişey her tricepse vuran hareketin her tekrarında ağrı nüksediyor.Bu ağrıdan kurtulan bir arkadaş varsa ne yapmalıyım sizce?

4. fatihyigit

fatihyigit Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bende tenisçi dirsei vardı 3 sene önce ağır çalışmaktan olmustu hemde iki kolumda bide hiç ısınmazdım spordan önce çok lanet bi hastalık direksiyon bile çeviremiyordum ilk zamanlar şimdi ise ağrılarım geçti spora yeniden başlamayı düşünüyorum bidaha çok ağır antreman bide ısınmadan ağırlık kaldırmam bu hastalık kabus gibi

5. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Aynen ısınmak çok önemli en az 3 set ısındırmak lazım tricepsi,direk takıyodum z bara 30-30 tendonmu dayanır ona çok pişmanımda bakıcaz artık.

6. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    benim tenisçi dirseği iğneden sonra golfçü dirseğine döndü.bu sakatlık değil hastalık gibi illet gibi bişey.doktorlar zaten bi garip,iğneyi olduğumada pişman oldum.allaha emanetiz yani.tenisçi golfçü dirseğinde olay dirseğin ucuna bağlanan iç,dış taraftaki tendonla alakalı.eklemle ilgisi yok.doktorların söylediği glucosamin condroitin in bunlara bi faydası yok.benim okuduğum MSM in biraz faydası var.bol c vitaminide hasarlı bölgeye protein sentezini arttırıp tedaviye yardımcı oluyomuş.bi ara kollajen takviyesi alayım dedim.vücut belki yeterince üretmiyodur diye.burda satılanların hepsi tip 2 kollajen,tendonlar için tip 1-3 lazımmış onun içinde tek bi takviye buldum oda içine az bişey kollajen 1le c vitamini koymuş bayaa kazık bi fiyata satıyordu.jelatin tozu yemeyi düşünüyorum bi süre iyi gelebilir diye.inşallah hepimiz kısa sürede atlatır ağrısız sorunsuz şekilde döneriz antremanlara.

7. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu illetin sonsuza kadar geçiceğini düşünmüyorum ama bi umut işte her antreman başında :) tendonla alakalı olduğu hissediyodum başından beri,kemik değil kas değil,dirsekteki tendon nasıl hiç iyileşmez ve her üst vücut antremanında ağrı yapar aklım almıyor.

8. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Abi geçmiyor , Pushdownı sadece halatla yapabiliyorum , Barbell Lying Extension en sevdiğim hareketti 3 aydır yapamıyorum.Barbellı alıp lying extension denedim an acıyor direk sağ dirseğim , çözümü yokmu bunun halterle arka kol çalışamıyorum bu yüzden.
    --- Mesaj birleştirildi, 5 Mayıs 2016 ---
    Usta jelatin tozu fealn çözersen lütfen buraya mesaj at , aynı sorundan bende muzdaribim yaparım bende.

9. vveedi41

vveedi41 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    esnaf
    Yer:
    ankara
    ağrıyı hep aynı seviyede tutabilsek iyide zorladınmı çok artıyor ya.atlatırız hep beraber umarım.
    sir,araştırmaya çalıştım birazda bi sürü şey yazmışlar.anladığm kadarıyla etkisi var ama bizde çok çok az olur.tedavi amaçlı kullanmanın bi anlamı yok gibi.hastane tarafına yolum düşmüştü fizik tedavici doktorada sordum oda pek gerek yok dedi.ben vazgeçtim boşa masraf diye.sanada yaptırmayayım boş masraf.alırsanda balıkesirde fabrikası var seljel diye onlarla konuş,internet siteleride ordan alıp kazık fiyata satıyor.

10. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Herkese gecmis olsun, bende dun sinav cektikten sonra isinmisimdir yav deyip 90 kilo bench girdim aksam acisini cikartti dirsekten, simdi sargiyla sardim oynatinca aci yok ama tirsiyorum spor hayatimi etkilemesinden yarin antrenmana girsem sorun yaratirmi acaba? Bendemi tenisci dirsegi oldum simdi.

11. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Senin kasla ilgili bi durum buyuk ihtimalle,triceps harketi yaparken anlarsin tendon mu kas mi.

12. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben de yaklaşık 2 yıldır sol dirseğimde bu tenisçi dirseği, golçü dirseği, ne b.ksa onunla yaşamaya çalışıyorum... ilk nüksettiğinde güzel denebilecek bench pressten resmen boş bara geçiş yapmıştım. (Dumbell bench press yapardım. O gün bu gün yapmıyorum.)

kişiden kişiye değişebilir, ama benim riskli gördüğüm hareketler; kötü form barbell bench press, iyi form olsa bile ağır dumbell bench press, ağır shoulder dumbell press, kötü formda ağır hammer curl, ağır rope pushdown, ağır triceps dumbell press, skull crusher.

tennis elbow exercises diye aratın, kavanoz, top, cola kutusuyla yapılan döndürmeli filan abuk subuk egzersizler çıkıcak karşınıza.

o egzersizleri yapın, eğer kötü durumdaysanız zaten canınız acıyacaktır. sonra kolunuzu, dirseğinizi sıcak suyla yıkayın, voltaren pomat gibi kremlerden sürün, sonra buz torbası koyun üstünü sarın. Haftada bir kaç kere özellikle idman sonraları böyle yapın. Ekstra paranız varsa glukozamin alabilirsiniz.

Not: Bu hastalık geçmez, yine saçmalarsanız yine nükseder. Isınmadan çalışmayın, triceps, biceps, ön kol mutlaka 1-2 set güzelce ısındırın. Bahsettiğim hareketlerde dirseğinize dikkat edin.

Kolay gelsin, umarım bunlar bir nebze yardımcı olur herkese.

Pink Zeppelin bunu beğendi.
  13. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Hayatımda böyle saçma bi olay görmedim,böyle saçma bi olay yüzünden 2 yıldır kol antremanından zevk alamıyorum.Bende bench te yada biceps çalışırken olmuyor,sadece triceps hareketlerinde ( ip dışında ) 4 hafta sonra doktora gidicem bakalım ne diyecek.Bacak kırılıyor 1 ayda kemik kaynıyor,bu tendon hasarı nasıl onarılamıyor 2 yıldır aklım almıyor.

14. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    tendon kısımlarına pek kan ulaşmadığı için iyileşmesi çok uzun sürüyor. tavsiyem izolasyon hareketlerinde boş yere ağır girip dirseklere , bileklere vs. zarar verme hiç gerek yok yani. ben 15 kiloluk dumbell'lar ile bicep-tricep çalışıyorum hiç sorun olmuyor dirsekte , eskiden daha ağır girerdim benim de dirseklerim ağrırdı boş yere hasar vermiştim.

15. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam hareket kalmadi ya :D saka maka skullcrusher banada sakat bir hareket olarak geliyor. Reverse bench press daha iyi ve dogal gibi.

16. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    skullcrusher'a ben elbow crusher diyorum. :D cidden dirsek için kötü bir hareket.

ujohnz bunu beğendi.
  17. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Bu aralar biraz izole ve yüksek tekrar ( yüksek dediğim 8x) çalışıyorum, şuan dirseğim sarılı, o yüzden o kadar içlenip uzun uzadıya yazdım :D

Açıkçası ben kendi görüşümü yazdım, hiç bir kaynak, bilgi yok. Benim dirseğe yaramayan, belki senin dirseğine bir şey yapmaz, belli olmaz yani.

18. bluewolff

bluewolff Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Beyler simdi sargıyı actım ve arkakolumu sıktım direk ağrı girdi, tenisçi dirseği mi bu şimdi?

19. ujohnz

ujohnz Üye

Beğenileri:
    721
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    Öğrenci
    Ağrının yeri önemli. Yani ağrı eklemde mi, yoksa tendonda mı. Tenisçi dirseği en kolay eli uzatıp avcunu aşağı yukarı çevirirken anlaşılabilir

ağrının yeri için şu görüntü yardımcı olur belki.

20. BulkHulk

BulkHulk Üye

Beğenileri:
    373
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bende böyle bir ağrı yok,direk tam dirsek kemiğinin üstündeki tendonda ağrı

Sayfayı Paylaş