dirsek üstü tendon yardım

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve akrc tarafından 30 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. akrc

akrc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Cümleten S.a arkadaşlar uzun yıllardır basketbol oynuyorum yaklaşık 5 senelik bi klüp haytım var. Basket oynadigim surece ayni zamanda pek düzenli olmasa da body yapıyordum fakat ağırlık artırmııyor sadece form koruyordum çünkü şut yetenegim olumsuz etkileniyor. Simdi sorum su ki biz basketbolcular en cok bacak bilek arka kol ve omuz kaslarını kullanırız. Lakin benim tricepslerim orta seviyede olmasına rağmen dirsek üstünde ki yer çok zayıf ince bi görüntüye sahip. Kollarım 39 cm fakat görüntü kirliliği var. Bugün hocama sordum kendisi orası tendon gelişmez genetik olur zamanla geçte olsa gelişir ama genetik ihtimal.daha yuksek dedi lütfen siz bildiklerinizi aktarırmısınız. Arka kol hareketlerim dips, one dumbell triceps, push down. Boy 1.94 kilo 88. Sizce bi hareket eksikliğimi yoksa hocanın dediği gibi mi? Teşekkürler şimdiden

2. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Evet o ara tricepsin orta kısmına göre içte kalır aynı seviyeye gelemezler. Bir sorun olarak görme herkesin böyledir. Asıl sormak istediğini bir model üzerinde gösterirseniz ve kendi kol resmini atarsaniz sorunlu bölgeyi olabildiğince izole edebileceğin bir iki hareket önerebilirim.

3. akrc

akrc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Hocam onceklikle teşekkürler ilginiz için. Çok net ve güncel olmamakla birlikte yaklaşık 1,5 ay önceki bi foto atayım sizlere

Ekli Dosyalar:

4. CASSER

CASSER Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Muğla
    Triceps extension ve düz cubuk ile push down yapabilirsin. Formunu koruyarak çalış. Özellikle push down yaparken gogus hizana gelince gerilimi kaybetme.

akrc bunu beğendi.
  5. akrc

akrc Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Çok teşekkürler hocam gelismeleri aktarıcam :)

Sayfayı Paylaş