direksiyon dersindeki ilk gun

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Chomoloko tarafından 23 Ocak 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    oncelikle sikintili bir gun gecirdigimi belirteyim arkadaslar..

onceden araba 4-5 defa surmustum ama bizim buralarda mahale yolarinda...
    ve trafikte hic de mahale yoluna benzemiyor..ve ilk tirafige girdigimizde "surda kim oncelikli" burda gecme hakkin varmi.. cok sikintiya girdim bugun boyle bir heycan boyle bir sitress simdiye kadar hic yasamadim ve hatalarim da cok oldu...oyle karsidan baktigin gibi kolay degil..mesela tabelada yaziyor burda 50 den yukari cikmiyacaksiniz ben onu biraz gecmistim ve goremedim,ve egitmen dedi ki"bak bakalim burda en fazla kac ile gitmek zorundayiz,tabela arkamda kalmis :),simdi ne olacak diyor? istersen inelim oyle bakalim" :) tabi biraz alistiktan sonra biraz daha rahat oluyor insan,alisiyorsun..daha neler var onumuzde bakalim..

arabadan ciktigim da bir baktim kip kirmizi olmusum ..:)

Bazi arkadaslar biliyordur ben bulgaristanda yasiyorum,ve burdaki eliyet kitaplari felan bulgarca,onlarda bazi sorular da zorlaniyorum,bulgarlar kadar bulgarca bilemeyiz ne yaziki yasadigim yerde cok turk var ve cok bulgarca konusmak zorunda kalmiyoruz,haric ogretmenlerle ve bazi arkadaslarla

Bugun ilk gunumdu cuma gun beni sitress dolu bir gun bekliyor :(

Son düzenleme: 23 Ocak 2013
    sthammer bunu beğendi.
  2. sthammer

sthammer Guest

genelde bizde sınav soruları internette mevcut ve benzer sorular geldiğinden sınavlar rahattı, ben 2007 senesinde aldım ehliyeti, benim direksiyon hocam tam bir baş belasıydı :), adamın kendi aracı birde, ve sürekli eleştiri hatta hakarete varan ithamlar, daha ilk gün beni mahalle aralarına soktu :D Ben o dönem 95 kiloyum birde, bu abimiz 1.60 boylarında :D sırf çene, en sonunda aracı durdurdum 'bende bir anormallik mi var, normal miyim' dedim, bana 'sen normalsin' dedi. 'O zaman anormallerin vay haline' dedim :D. Ve ben 2 hafta gittim 1 ay gitmem gerekirken, o kadar tahammül edebildim ama öğrendiğime göre 2 günden fazla bu adama dayanan yokmuş :) adam rahat etmek için insanları soğutuyormuş enteresan...

Chomoloko bunu beğendi.
  3. StreloK

StreloK Üye

Beğenileri:
    110
    Ödül Puanları:
    43
    Yer:
    ankara
    zaten kimse ehliyeti alırken arabayı yarış pilotu gibi kullanmıyor. kendin de söylemişsin biraz alıştıktan sonra rahat oluyor diye, zamanla rahat rahat kullanırsın. o kuralları da harfi harfi uygulamak için panik yapmana gerek yok çünkü neredeyse kimse uygulamıyor ve ciddi ciddi kurala uyduğun için kazaya sebep olabiliyorsun.

Chomoloko bunu beğendi.
  4. mr_dblue

mr_dblue Üye

Beğenileri:
    1.363
    Ödül Puanları:
    123
    Ehliyet almak için araba sürmeyi bilmene gerek yokki.Hoca yandan sürüyor zaten.
    Ben ehliyet alırken hoca yandan devamlı karışıyordu bende heyecandan olayı anlamadıgımdan sınavda bu arabanın debriyajı takılı kalıyor arabada sorun var demiştim yine de geçtim:)
    Bulgaristanda nasıl bilmiyorum tabi.
    Kendi arabanın koltuguna gecmeden şoför olunmuyor.

Chomoloko bunu beğendi.
  5. nitrococuk

nitrococuk Üye

Beğenileri:
    447
    Ödül Puanları:
    0
    pratik...pratik...pratik.. başka yolu yok.

Kullandıkça kendi tekniği oturtursun. Rahat ol, kasma kendini. Temel trafik kurallarına uy, gerisi olur gider.

Chomoloko bunu beğendi.
  6. Chomoloko

Chomoloko Üye

Beğenileri:
    208
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Scotland
    bugun ikinci gunumdu :),ayni seyleri yaptirdi bana ayni yolardan gecitirdi ayni tabelalari sordu bugun daha rahat'dim gecen gune bakarak.. sadece dik yukari cikmayi ogreti bana firene basmadan devrijay ile durmayi ogrendim dik yolda, ilerki gunlerde seni daha zor yerlere sokacagim diyor bakalim nasil olacak :)

Son düzenleme: 25 Ocak 2013
  7. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Devir otomatik devri, dsg'ler, cvt'ler. Artık yarım debriyajla kalkış, kavrama noktası gibi dertler kalmadı. :) Al bir otomatik araba, ne vites derdin olsun, ne de yokuşta kaçırma.

8. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    maalesef bizim sistem çok çok yanlış.Ehliyetim olmasına rağmen bildiğim tabela sayısı bir elin parmaklarını geçmez.Trafik kurallarını hiç saymıyorum bile.Onlarda vasat.Lisedeki Needforspeed tecrübesiyle aldım resmen ehliyeti.Bırakın çıkmış soruları, kitabın kapağını görmedim hayatımda.Lisedeki sınavlardaki gibi eleme yöntemleriyle çok rahat geçilebilecek sınav.Asıl problem sonrası işte.Aldık aldıkta ne işe yaradı.Trafiğe çıkma fobisi var resmen.Fakat suç benim mi , bu bilgiyle ehliyeti veren zihniyetin mi bilemiyorum.

Sayfayı Paylaş