dips ve tricepsin ilişkisi?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve deepdark78 tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. deepdark78

deepdark78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar dips çalışmanın en az squat yada barfiks kadar yararlı olduğunu biliyorum. birçok yerde dips hareketini alt goğus ve tricepsi geliştirmek için oneriyorlar. sorum şudur ki; ben haftada 4 gun spora gidiyorum. 2 gun goğus-biceps-bacak, 2 gun omuz-sırt-triceps. sonuçta goğus çalışırken dips yaptığıma gore ve dips de aynı zamanda tricepsi calıştırdığına gore ben haftada 4 gun triceps çalışmış olmuyormuyum. yanlışmı duşunuyorum...?

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    340
    Ödül Puanları:
    73
    dips hareketinde kollarini yana dogru kirarsan tricepse pek vurmaz. kollarini geriye dogru kirarsan vede bench dips yaparsan bu direk tricepse etki eder . normal yani paralel demirde yapilan dipsde kollari yana kirinca triceps calismis olmazsin bence sadece bench pressde falan ne kadar trieps calisiyorsa o kadar calismis olur belki azcik daha fazla

3. deepdark78

deepdark78 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    biceps ile tricepsin yerlerini değiştirsem daha mı olur acaba?

4. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Biceps ile tricepsin yerini değiştirirsen verim alamazsın o antrenmanlardan.
    Göğüsde triceps,sırt programında ise biceps zaten çalışıyor.
    Ayrıca dips yapmasan bile göğüs hareketinde yine triceps çalışacak.
    Bench press birçok triceps hareketinden daha çok pump etkisi gösteriyor tricepslerde.

5. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    deepdark yapman gereken şey şu.
    1)Dips yaparken vücudunu öne yatırmadan olduğun yerde dik inip kalkarsan triceps çalışır.
    2)Dips yaparken vücudunu öne eğerek yatırarak yaparsan göğüsü çalıştırırsın.Bu harekette alt göğüs ve göğüsün dışı çalışır

Sayfayı Paylaş