Dips duruş ve tutuş için yardım edermisiniz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve thekinger tarafından 31 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Evde resimdeki gibi dips yapıyorum 3x20.
    Ancak bu şekilde düz bir sehpaya sahip olmadığım için iki sandalyeyi birbirine paralel yapıp çalışıyorum.
    yani kalçam ve sırtım iki sandalye arasında kalacak şekilde inip kalkıyorum.
    Bu hareketi yaparken göğüs arası ve trisepsler inanılmaz ağrıyor ve yanıyor.
    Ancak ben yinede doğru duruş ve tutuş için şunu öğrenmek istiyorum.
    Ellerin açıklığı en kadar olmalı?
    Ne kadar aşağı inip yukarı çıkmalıyım?
    Sandalyeden (sehpadan9 ne kadar uzakta durmalıyım?

doğru tutul ve doğru açı sanırım bu harekette çok kilit nokta.

Son sorum ise koltuk altından göğsün altına doğru olan alt göğüs çizgisinin gelişmesinde faydası olurmu bu hareketin.
    Saygılar.

Ekli Dosyalar:

• dips.jpg
      dips.jpg
      Dosya Boyutu:
      64,2 KB
      Görüntüleme:
      764
  2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu harekette tricepslere etki sağlaması için olabildiğince aşağıya inmeniz en iyisidir. Dirsekleriniz tamamem kapansın. Hareketi inişi yavaş yavaş çıkışı ise hızlı bir şekilde dirsekler tamamen açılmış şekilde bitirmelisin. Resimdeki duruş gayet nizami sende açılarını resimdeki gibi ayarlıyabilirsin.

Pappy bunu beğendi.
  3. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Beachboy teşekkürler.

4. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    tam resimdeki gibi bende yaparım ve trıcepsimi geliştiren en iyi hareket bu oldu,tamamen dibe kadar inip hızlı yukarı çıkmak ve arkada mümkün mertebe elleri dar tutmak en etkili olanı.
    ayrıca zamanla ağırlık ekleyerek devam ettim, şuan 3*8 tekrar 30 kg ağırlıkla yapıyorum,bundan önce trıcepsim yavaş gelişiyordu bu harekete geçtim ve en verim aldığım harekettir tavsiye ederim.

Pappy bunu beğendi.
  5. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Ben sandalyeleri yanyana koyup yapıyorum ve ellerimin arası omuz genişliğinde açık oluyor. eğer daha dar açıyla çalışmam doğruysa o şekilde çalışayım.
    ben 3x20 yapıyorum ama ağırlık yok. kendi vücut ağırlığımla yapıyorum.
    3x20 çokmu acaba?

6. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    hacimlenmek istiyorsan çok tekrar doğru değil,arkada biraz daha dar tutarsan daha etkili olur,zaten yaparken hissedersin gerilim farkını,kucağına ağırlık al her sette 10 tekrarı geçme derim.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:53 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:51 ----------

ha bide illede dar tutarak yapma arasıra açıları değiştirki kas şaşırsın,tekdüze olmasın.

7. Berkay Türkkan

Berkay Türkkan Üye

Beğenileri:
    2.305
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Fitness Model
    Arkada elleri birleştirerek ve kalçayı neredeyse yere değdirerek yapmak en zor olanıdır.Fakat ellerin geniş tutulduğu şekli ile zorluk açısından ciddi farkı vardır,son sette nasıl oluyormuş diye denemeyi tavsiye etmem sonu hüsran olur :)

8. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Denemesi bedava:D elleri birleştirip 3x8 yapmaya çalışacağım ama istesemde kalçayı yere değdiremem sandalyeler yüksek. ama dirsekler kapanana kadar ineceğim.
    Arka kollarım şuanda bile kasılıyor ama asıl göğüs arası hayli kasılıyor sanırım orayıda geliştiriyor bu hareket.

9. fsmy

fsmy Üye

Beğenileri:
    184
    Ödül Puanları:
    53
    tabiki aynı zamanda göğüsede vuran süper bir hareket bu,kalçanı yere değdiremessin,kucağına ağırlığı alıp inebileceğin en alt noktaya inmen lazım

10. badboy9119

badboy9119 Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Ayrıca bu hareketi spor salonunda çalışıyorum bacak bölgesine ağırlık koyarak 2 sehpa arasında yaparsan kollarının deli gibi çalıştığını görebilirsin.

11. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    ben bench dipsi tek elle yapıyorum 3x8 gerçekten muthiş bir hareket 90 kglik arkadaşı üstüme oturtarak 5-6 tekrar yapabiliyorum ama yapmadan önce iyi ısın omuzunu sakatlayabilirsin çünkü ben bikere tek elle yaptım ısınmadam omuzumdaki ağrı 2 hafta geçmedi göğüs omuz arka kol çalışamadım 2 hafta hiç birde dik durup elleri dar tutarsan direk tricepse ama omuz genişliğinden fazla tutup başını öne eğersen alt göğüs devreye girer

12. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    dips'i tek elle mi yapıyorsun :)

nasıl başarıyorsun o imkansız hareketi merak ettim

13. golddeno

golddeno Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bench dips yanlız paralel olan değil aynı şınavdaki gibi ayaklarımı açıyorum biraz öyle resimdeki gibi yani

14. thekinger

thekinger Üye

Beğenileri:
    79
    Ödül Puanları:
    38
    Şİmdilik ben ağırlıksız yapıyorum ama evde 5 kg lık bir dumbell var, ilerleyen günlerde işin içine onuda dahil edeceğim.
    Ben öncelikle hareketi doğru yapmaya gayret ediyorum. Nizami yapılınca zaten yeterince zorluyor:D

Sayfayı Paylaş