Dinlenmeye vakit bulamıyorum yardım eder misiniz?

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve ReleaseTheBeast tarafından 10 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ReleaseTheBeast

ReleaseTheBeast Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Normalde haftanın 5 günü çalışıyordum
    pazartesi: biceps-triceps-göğüs
    salı: omuz-kanat-bacak
    çarşamba:dinlenme
    Perşembe: pazartesinin tekrarı
    cuma:salının tekrarı
    ....

böyle böyle devam ediyor fakat artık programı şu şekilde değiştirdim
    pazartesi: biceps-göğüs
    salı: omuz triceps
    Çarşamba-kanat-bacak
    perşembe ( işte sorun burda bu gün dinlenirsem sanki antreman aralığı çoğalıp daha az çalışmış gibi hissedicem psikolojik mi değil mi bilmiyorum ne yapmalıyım sizce?

2. bodydoctor

bodydoctor Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    öncelıkle programın sana nasıl hıssettırdığı çok önemlı eğer şu an zıhnınde dınlenemıyorum yorgun düşüyorum pıskolojısı oluştuysa bu antrenmandan verım alman zaten ımkansız , etkı-tepkı meselesı vucuduna bu antrenman sıstemı ve dınlenme zamanı ne kadar etkı gösterırse o kadar tepkı verecektır ( yorgunluk ,bıtkınlık yada zındelık gıbı ).. ben antrenman sayısı konusunda her ınsanın farklı olduğunu düşünüyorum bu yüzden kendıne ne hıssettığını sor zındelığını kaybedıyorsan eskı programına dönüş yapabılırsın yada yenı bır programla devam edebılırsın dış görünüş konusunda herkez başkasının vücudunu tanıyabılır ama dınlenme hıssıyat konusu bıreyseldır dıye düşünüyorum kımısı 5-6 gün antrenman yapar kımısı 3 gün bu kışının kondısyon ve vücud ışlevıyle ılgılıdır tüm hayatıyla ışıyle gücüyle okul hayatıyla yaptığı aktıvıtelerle ılgılıdır

3. umut_ozkan50

umut_ozkan50 Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim ne zamandır bu sporu yapıyorsun bilmiyorum.Söylemek istediğim şey eğer çok ileri düzeyde bir sporcu degilsen böyle bir antrenman programından verim alman zor olur nedeni; İnsan vücudundaki kaslar dinlenirken gelişir.Sen kasları tam gelişmemişken tekrar spor yaparak tahribe uğratırsan kas geliştirmekte zorlanırsın.Genel body proğramı bir gün çalışıp birgün dinlenme şeklindedir.Bu sporda 1 yılını doldurduktan sonra 2 gün çalışıp bir gün dinlenme şeklinde daha iyi verim alınır.spor aralarına off günler eklemeni tavsiye ederim.

Sayfayı Paylaş