Dini Fikir Hürriyeti,

Konusu 'Forum Hakkında' forumundadır ve münzevi tarafından 5 Temmuz 2012 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Dertleşme bölümündeki konu kaldırıldı ama bu konu kesinlikle derinlemesine tartışılmalı ve bu haksızlık ortadan kaldırılmalı. En son kaldığı yerden devam ediyorum:

Meselenin bam teli de burası Rpac. Seviye muhafaza edildiği sürece dini görüşler de ifade edilebilmeli, ama siz diyorsunuz ki kurunun yanında yaş da yanar. Seviyesiz kişiler yüzünden ben seviyeli bir şekilde dini görüşümü ifade etmekten men edilmemeliyim, başkasının cezasını ben çekmemeliyim, nasıl ki en aykırı-marjinal görüşler belli bir seviyede ifade edildiğinden sorun olmuyorsa, ben de dini görüşlerimi seviyeli bir şekilde ifade ettiğimde sorun olarak görülmemeliyim.

Ama siz hala daha bu kapıyı açarsak seviyesizlere de yol vermiş oluruz derseniz tek parti zamanının "şu okullar olmasaydı milli eğitimi ne güzel idare ederdim" diyen bakanıyla aynı doğrultuda bir görüş sergilemiş olursunuz ve bu da fikir hürriyeti ile ne kadar bağdaşır sorusunun cevabını da vicdanlarınıza bırakıyorum.

Azi ve boksbody bunu beğendi.
  2. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.301
    Ödül Puanları:
    0
    bu ülkede spor-siyaset-din tartışılmaz, tartışılamaz, insanlar birbirine saygı gösterecek olgunlukta değil, o olgunlukta olsa bile yeterli bilgi düzeyinde değil. kendinizi hiç hırpalamayın derim.

shaq, khephnes, themertyildiz ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  3. Gye Baek

Gye Baek Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yahu o konu dini tartışma yeri değil. Konuyu açan arkadaş derdini dile getirmiş, sizse adamı bak din böyle diyor diyip alakasız bir yöne çekiyorsunuz, herkes bundan rahatsız oldu. Kimsenin dinle bir sorunu yok yoksa.

Azi ve boksbody bunu beğendi.
  4. boksbody

boksbody Özel Üye

Beğenileri:
    2.870
    Ödül Puanları:
    123
    forum kurallarına dini konu tartışması yasaktır yazıyor
    o yüzden ban yiyebiliyorsun
    bence yanlış olan dini tartışma yasak olması değil dini bir şey söylemenin bile yasak olması
    adam cinsel konularda konuşabiliyor ben eşcinselim vb şeyler diyebiliyor, bu yasak olmuyor konuyu açan ceza almıyor ama cinsel konularda yasak dini konularda
    ama dini bişeler söyleyenler ban yiyebiliyor(örneğin ben) cinsel konular konuşan eşcinselim diyene bişey yok, burda sanki biraz yanlışlık var
    bence her konuda fikir beyan edilebilmeli, ama dediğim gbi kimseye karışmadan yasalar çerçevesinde, mantıkla ,adil olarak, dikta etmeden konuşulabilmeli.
    gericilik yobazlık baskı vb olmadıktan sonra mantık çerçevesinde kimsenin dinine karışmadan dini konularda konuşulabilmeli
    sonuçta burası dinin tartışıldığı bi forum değil kimse burda din öğrenmek için foruma üye olmuyor, dini amaçlı bi sürü site var isteyen oralarda istediğini yapabilir
    kimseye karışmadan naif bir şekilde dini konularda konuşulsa kimse kimseyi kırmasa, herkes kimseye zarar vermeden kimseye karışmadan özgürce yazabilse oda olurdu ama
    tabi bu forum yöneticilerinin taktiri

eleroniel, Azi ve münzevi bunu beğendi.
  5. themertyildiz

themertyildiz Üye

Beğenileri:
    952
    Ödül Puanları:
    103
    Her mesajda konuyu dinle,siyasetle bağdaştırmak isteyenlere soruyorum amacınız ne ?

diez ve Azi bunu beğendi.
  6. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle şunu belirteyim..bir yönetici bir konuyu kapattı ise başka bir üye çıkıpta kapatılan konuyu devam ettirmek istiyorum diyemez..kurallar gereği uygunsuzluğun devamını istemiş sayılır..başlık kurallara aykırı olduğu için kaldırılmışsa devamı da kaldırılır..

ayrıca

forumda din konuşmak değil dini ya da ırkı bir baskı aracı olarak kullanmak yasaktır..forumların dini, ırkı cinsiyeti, cinsel tercihi olamaz..burası bir cumhuriyet değil ve sizler bu cumhuriyet içinde doğmadınız..yani sözleşmeyi okuyarak kendi isteğinizle dahil oldunuz..demekki kurallara uymayı kabul ettiniz..
    sanal ortamların ülke kanunları ile yönetildiğini sananlar yanılırlar.. (suç oluşturacak konular dışında )

bizlerin mahkemeleri, polisi, hapishaneleri ya da para cezaları yok..burası tematik bir forum yani vg forumu..asıl temamız vg dir..eğer dinler, cinsiyetler, cinsellik, cinsel tercihler, ırklar, renkler , mezhepler, partiler, cemaatler bu temanın tartışıldığı platformda ikilik, ötekicilik, rakiplik fikirlerini uyandırıyor ve forumdaki huzuru baltalıyorsa bunu istemeyiz ve bunun konuşulmasını da istemeyiz..

sürekli bunlardan kaçıyor olma sebebimiz bu konuların üyeleri birbirine düşürmesi, üyelerin taraflarını bilinçleri dışında belli etmesi,yönetimin moderasyon konusunda vg odağının bu tip konulara kaymasıdır..

bizi birbirimize düşüren, sanal alemdeki amacımızı unutturan, emeklerimizi boşa çıkaran konular, forumda hep gerginlik havasını hakim kılan konular istemediğimiz konulardır..

burası sadece müslümanların forumu değil..birisi çıkıp nasıl olsa herkes müslüman diye "yahudiler diye başlayan hakaret dolu bir fıkra anlatamaz..belki de onlarca yahudi üyemiz var..

burası sünni bir forum da değil..belkide onbinlerce alevi üyemiz var..
    burası türk forumu da değil..belkide yüzlerce ermeni , rum üyemiz var..birisi çıkıp bir habere " ah şu ermeniler.." diye başlayarak bir yorum yapamaz..

burası sadece ünsüzlerin forumu da değil..yani belki de vg yapan onlarca ünlü, sanatçı vb üyemiz var..ünlüler hakkında da ileri geri konuşulamaz..yani amaç vg.dir..vg kalacak..bu amacı bozacak tüm tartışmalar bizim için bölücü, ötekileştiricidir..

bizler yönetim içinde dahi kim alevi-sünni, kim müslüman, kim ateist, kim türk-ermeni-kürt, kim eşcinsel, kim akp.li kim chp.li, bilmeyiz, bilmekte istemeyiz..

kişisel olarak bir yönetici müslüman ve dindar da olabilir ama bu forumu ilgilendirmez..bunu forumda yönlendirici olarak kullanamaz..ya da tam tersi..ama şunu da açıkça söylemek gerekir ki bftr. de Allah'a ve Allah inancına kimse hakaret edemez..dinlere , mezheplere, ırklara kimse hakaret edemez, şaka ya da alay malzemesi yapamaz..ihlal edildiğinde kurallar gereği müeyyideler uygulanır..

Phil_Heath, shaq, rockybalboa7 ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş