Dilekçe Hk..

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve BBAnkara tarafından 14 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 8 üye.
  1. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    Tam olarak 21 gündür beklediğim ve bb.com`dan gelecek olan siparişlerim nihayet Ankara PTT Gümrüğüne ulaşmış olduğunu öğrendim ve atladım gittim. Ancak oradaki vatandaş bana "İlaç ve Eczacılar Genel Müdürlüğü" ne yazılı olarak müracat etmemi, alınan ürünleri dilekçemde belirtmemi ve bu ürünlere ait "UYUŞTURUCU" özelliğinin olup olmadığının tesbitinin yapılarak, hazırlacak raporu getirmemi söylediler.
    "Konu: Şahsi Amaçlı İlaç" başlıklı gümrükteki İlaç ve Eczacılar Genel Müdürlüğü tarafından verilen örnek dilekçeyi inceledim. Lakin tarafımdan hazırlanıp yarın itibariyle vereceğim dilekçe örneğini nasıl ve ne şekilde yazacam diye düşünürken aklıma şunlar geldi;

T.C.Sağlık Bakanlığı
    İlaç ve Eczacılar Genel Müdürlüğü`ne
    Ankara

Sayın Yetkili,
    Amerika Birleşik Devletlerinde faaliyet gösteren ve bb.com adresi üzerinden sipariş verdiğim aşağıda yazılı bulunan gıda takviyesi ürünler hakkında gerekli işlemlerin yapılması konusunda gereğini bilgilerinize arz ederim.
    Saygılarımla.

vs..vs..vs..

Bu şekilde hazırladığım dilekçe uygunmudur?
    Daha önce bu tarz bir dilekçe yazan arkadaşlar varsa görüşlerini ACİL bekliyorum..

Şimdiden Teşekkür ederim..
    Sağlıcakla kalın..

2. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Şu şekilde daha açıklayıcı olabilir...

----------------------------------------------------------------------
    Amerika Birlesik Devletlerinin, "2026 S Silverstone Way, Meridian, ID 83642 USA" adresinde faaliyet gösteren online satış mağazası www.bodybuilding.com üzerinden vermiş olduğum aşağıda yazılı gıda takviyeleri PTT/Ankara Gümrüğüne ulaşmış olup ürünleri teslim alabilmem için tarafınızdan bu gıda takviyelerinin "uyuşturucu madde" özelliğine girip girmediğine dair bir rapor beklenmektedir.

Sözkonusu gıda takviyelerinin isimleri aşağıda ayrıntılı olarak belirtilmekte olup, içerikleri ayrıca ek'te bilgilerinize sunulmuştur.

Gerekli incelemenin yapılarak tarafıma rapor tanzim edilmesini bilgilerinize arz ederim.

Saygılarimla.
    -------------------------------------------------------------------

Bodybuilding.com'da bildiğin gibi her ürün için "ürün detayları"nın olduğu bölüm var (Product Details) o bölümü/bölümleri artık kaç ürün varsa hepsi için print et, dilekçeye ekle...

Son düzenleme: 14 Mart 2011
    BBAnkara bunu beğendi.
  3. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    dostum teşekkürler..ben yukarıda yazdığım gibi dilekçemi verdim..hemen hemen yarım saat içerisinde bana onaylı halde onay yazısını verdiler..ama ptt gümrüğü saat 17:30 olduğundan dolayı kapandığı için yarın sabaha kaldı ürünleri almam..

unutmadan buradan bilmeyenlere duyurmak istiyorum..İlaç ve Eczaneler müdürlüğündeki yazıoşma işlerini hallederken orada çalışan bir yetkili ile konuşmamız sırasında "tarım ve köy işleri bakanlığı" artık bu tür ürünlere izin vermeyecekmiş daha doğrusu yetkisini sağlık bakanlığına devredecekmiş..zaten sağlık bakanlığı`da bu tür "ŞAHSİ" getirilere karşı olduğundan tamamen kaldıracaklarmış bu işleri.. Konunun yetkilisi daire başkanı sıfatındaki uzm.eczacı..bende onun yalancısıyım..Yurt dışı siparişlere bundan sonra izin verilmeyebilir..Bu da şunu çıkartıyor ortaya; Seve seve distribütör firmadan alacaz..Başka bir açıklaması yok..
    Dediğim gibi bb.com adresinden verdiğim siparişim tam 21 gün sonra ptt gümrüğüne geldi ve yarın sabah ürünlerimi teslim alacam..

Sağlıcakla kalın..

Bodysoft ve lucifer_666tr bunu beğendi.
  4. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0

Doğrudur, bundan bahsediliyor çeşitli kademelerde. Fakat bunun o kadar kolay olmadığını söylemek isterim; ve jet hızıyla yapılabilecek bir devretme olduğunu düşünürsek yanılırız. Birkaç senelik bir süreçte ancak "alt yapı" hazırlanır. Bu sene yeni seçim, yok yeni hükümet derken, en iyi ihtimalle hazırlıklar önümüzdeki sene başlar.

---------- Post added at 21:54 ---------- Previous post was at 21:47 ----------

Ayrıca bu iş sağlık bakanlığına devredilirse, şahsi kullanım için getirenler kadar bir çok distribütörü de "yeni kriterler" ile KARA günler bekliyor. Çok daha sıkı denetim geleceği için.

Son düzenleme: 14 Mart 2011
  5. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara
    aynen öyle maestro..
    bu arada amerikada yaşayan abimin bir arkadaşı var..taa liseden beri arkadaşlar..diyorumda onun vasıtasıyla alacağım ürünleri söylesem ona o da dhl express ile veya başka bir firmanın ekspress kargosu ile gönderse problem olurmu acaba??
    bence oldukça mantıklı bi çözüm olabilir..

6. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    "gift" olarak gönderirse riski az olabilir. Madem ABD'den gönderecek, özel kargodan ziyade, priority mail (USPS) seçeneklerini değerlendirmeni öneririm.

7. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0
    bana da ptt ile gelcek. nasıl öğreniyosun ptt e geldiğini. eve kağıt mı bıraktılar ?

8. Bodysoft

Bodysoft Üye

Beğenileri:
    469
    Ödül Puanları:
    73
    Bu tip spekülasyonlar devamlı yapılmakta, kafaya takılacak bir durum değil, ayrıca mümkün de değil lakin Avrupa Birliği normlarına da ters! Irak'da yaşamıyoruz, Avrupa Birliğine girmeye çalışan ve bunun için devamlı meclisten kanun geçiren hükümet(ler) yurt dışı siparişlerin önünü tıkayacak herhangi bir hamle de bulunamaz. Bunun önünü açmak çok basitdir. Hiç merak etmeyin.

Ayrıca belirttiğim gibi bunlar spekülasyon gerçek anlamda bu işin önünü kesecek bir gelişme olursa size yine buradan bildiririm...

Daha önce de bu tip konular bu sitede çok tartışıldı, kısa bir arama yapın isterseniz... Bir kaç topic olacak bununla ilgili...

Ortaya dökülmüş, kağıt üzerinde taslak haline gelmiş herhangi bir gelişme yok. Nabız yoklama süreçleri :)

9. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

Oturduğun yerdeki PTT gümrüğünü arıyorsun..sonra senden 12 haneli "
    Delivery Partner" numaranı veriyorsun..gümrüktekilerde bu numarayı kendi sistemlerine çevirip sana 4 harf ve 9 rakam kombinasyonlu başka bir numara veriyor hatta paketinin gelip gelmediğini bile söylüyorlar..gelmediyse YURTDIŞI POSTA TAKİP sistemi üzerinden nerde olduğunu görebiliyorsun..

10. pashacan

pashacan Üye

Beğenileri:
    352
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    istanbul - bakırköy
    olay tam olarak çok çok afedersiniz ülkemizde faaliyet gösteren bizi senelerdir çatır çatır "beceren" supplement ticareti yapan kurulusların işidir.
    gümrük sizden doktordan buna ihtiyacınız olduğuna dair rapor filan istiyor arkadasım tanıdık doktordan protein tozuna ihtiyacı olduğuna dair kağıt aldı gitti ve teslim aldı..
    maalesefki böyle berbat bir ülkede yasıyoruz arkadaslar aynı ürünü 3 hatta 4 katına eşşek gibi satın almak durumunda kalıyoruz burada bizim tek proteine harcadığımız parayla eloğlu amerika'da deli gibi supplement kürü yapıyo üstüne parası bile kalıyo ?
    bb den nispeten bir ay beklesekte ulasabiliyorken devlet cebimize diktiği gözünü ayıramadığından artık alamıyoruz..
    lanet olsun baska bisey demiyorum

Akay ve lucifer_666tr bunu beğendi.
  11. TurTaa

TurTaa Yeni Üye

Beğenileri:
    121
    Ödül Puanları:
    0

LJ5645392-0 die bir numara var elimde..takipsiz posta...aradım böyle bir numara yok dediler...postacıma bağladılar beni postacımla görüştüm..yarın uğruycam oraya gelirse getiririm dedi.

12. maestro_

maestro_ Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    0
    En sağlıklı ve doğru yöntem bu zaten.. (O verilen numaranın bir karşılığı yok PTT'de) Gümrükten geçen sipariş, semtinizin bağlı olduğu posta işleme merkezi (PİM)'ne gelir. Oradan postacı ile adreslere dağıtım yapılır. Postacıyla irtibatı koparmamanızı öneririm.

TurTaa bunu beğendi.
  13. SAVAŞ74

SAVAŞ74 Üye

Beğenileri:
    1.287
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    BBAnkara, nooldu aldın mı?

14. lucifer_666tr

lucifer_666tr Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    inş.müh.
    Yer:
    ankara
    şu an uğraşıyodur bb ankara elinde dilekçeler ile :D alırsa da gram gram kullanılır bu çekilen zahmetden sonra

15. BBAnkara

BBAnkara Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Memur
    Yer:
    Ankara

Evet hocam ürünlere nihayet kavuştum..Dün akşam aldığım raporu bu sabah götürdüm gümrüğe ve 5 TL karşılığında kolileri teslim aldım..Başka bi sorunda çıkmadı..Toplam bekleme süresi tam olarak sipariş tarihinden itibaren 22 gün oldu..

Cevap yazamadım bu saate kadar..sabahtan öğlene kadar bi toplantı, çğleden akşam 5`e kadar başka bir toplantı..oradan da salona daha yarım saat oldu eve geleli..kusuruma bakmayın..

Lucifer_666tr`nin dediği gibi gram hesabı yaparak kullanmak lazım..

16. yioktay

yioktay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yazılım
    İlaç ve Eczacılar Genel Müdürlüğü`ne faks yoluyla ulaşmayı deneyeniniz oldu mu?

17. yioktay

yioktay Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yazılım
    Enteresan bir şey oldu. 7 martta BB.com dan sipariş verdiğim 5lbs. ON whey proteinin nisan başında cevizlibağ gümrükte olduğunu belirten ihbar notu almıştım. 21 martta ise gümrüğün sıkılaştığından habersiz Lipo 6, OxyELITE Pro ve 300gr On Creatine siparişi vermiştim.

Aradan bir ay geçti. Biraz önce foruma dilekçeyi faksla göndermekle ilgili mesaj atana kadar 21 marttaki siparişten haber gelmemişti.

Bütün maillerime BB dekiler ısrarla siparişin gümrükte olduğunu, gerekli evrakları yolladıklarını belirten standart cevaplar atıyordu ama DHL ve ptt, BB.com tarafından verilen track numarasına göre koliyi bulamıyordu. Kesin bu sipariş de gümrükte kalmıştır diye düşünerek İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü' ne iki sipariş için dilekçeyi faks çektim ve foruma yazdım.

Yarım saat sonra ikinci sipariş kapıdaydı. :shock:

Bu arada dilekçelere henüz cevap gelmedi.:eek:

18. opeh

opeh Üye

Beğenileri:
    35
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    fatih
    Yer:
    manisa merkez
    http://www.basbakanlik.gov.tr/Forms/Bimer/pApplicationEntry.aspx

şuraya hepberaber , yurt dışındaki supplement fiatları ve , türkiye deki supplement fiatları hakkında şikayet yazalım, sonuç alabileceğimizi düşünüyorum, yurt dışından siparişlerimiz vs. gümrükte takılmasın diye mesaj atalım, ordaki fiatlar türkiye içinde geçerli olsun veya 70 euroluk bie en fazla 90-100 euro olsun tarzı mesajlar atalım

Sayfayı Paylaş