Dikkat - CLA - Bedava

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Romansiz tarafından 24 Eylül 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 11 üye.
  1. Romansiz

Romansiz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Piyasadaki en ucuz CLA'nın 100 kapsülü 50 TL den başlıyor. Her kapsül 1000mg dan, 100 gr 50 TL oluyor. Bu firmalar 250 ml'lik şişelerde (Yani 230gr) CLA'yı bu hesaba göre kapsüllenmediği için ve toplu alındığı için 130 TL değilde 100 TL satarlardı.
    Not: CLA uzun vadeli kullanılan bir üründür, Amerika'daki deneylerde, deneklere günde 5 gr CLA vererek iyi sonuçlar elde etmişlerdir. Yağsız kas gelişimi için aylarca, hatta yıllarca ara vermeden kullanılacak bir ürün.
    ( CLA = Conjugated Linoleic Acid = Aspir Tohumu Yağı )
    Konya'da bir yağ firması (zadenaturel 'diye arama motorundan aratabilirsiniz.) bu ünün 250 ml'lik şişesini 7,50 TL'ye satıyor. Günde 2 tatlı kaşığı kullanmanız yeterli.
    Kullandığımız ürünlerin hammaddeleri aslında çok ucuz, pazarlama firmaları reklamlarla bizi tavuk gibi yolmaya çalışıyorlar. İnternet var, artık dünya elinizin altında, iyi araştırı.kafa_
    Ben dört şişeyi (1 Litre) 30 TL ye aldım, bu kadar CLA dışarıda 400-1000 TL arasında değişiyor.
    L-Karnitini mg ile satıyorlar, sanki eroyin satıyorlar. Kilosu (1000gr) 154 TL.a32

kenan_23, batt, opeh ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  2. Fυякαη Acαя

Fυякαη Acαя Üye

Beğenileri:
    146
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Kemerburgaz
    Peki nerelerde bulabiliriz? Sadece internet üzerinde mi satın alabiliyoruz

3. Romansiz

Romansiz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Eğer Konya'da yaşamıyorsan en mantıklı seçim internet üzerinden sipariş yapmak. Firmanın ürettiği yemeklik yağ çeşitlerinin pazarlaması çok yaygın aslında fakat naturel yağları (zadenaturel) yok galiba. Bütün suplementleri tek tek araştırıyorum, hepsinin en ucuz, en doğal, en kalitelisini bulacağım ve bunları hepinizle paylaşacağım. Bu piyasa çakallar sofrası, çok iyi araştırın ve birbirimizle paylaşalım. Kardeşimle birlikte toplam 5-6 binlira para yedirmişizdir herhalde şimdiye kadar. Her markadan aldık. Hepsi hikaye. Yani faydasını da gördük tabi ama şimdi son 6 aydır sublementlere verdiğim para 250 tl yi geçmez ve aynı faydayı görüyorum. Ve herşeyin alternatifini buldum. 1 kilo CLA 30 tl ve 200 gün gidiyor. Daha bilinçli besleniyorum. 1 kilo yumurta akı tozu 40 tl, 1 kilo süt proteini(casein) 40 tl, 1 wehy proteini 40 tl Hammadde olarak. L-karnitin' in kilosu 150 tl.
    Kipa tuzsuz lor kilosu 5 tl, yumurta kolisi 5 tl, tavuk göğsü fileto kg 8 tl.

kenan_23 ve batt bunu beğendi.
  4. lordmarvel

lordmarvel Üye

Beğenileri:
    216
    Ödül Puanları:
    0
    o değilde ben cla ve karnitini bulamadım.. pm olarak adresi yollarmısın?

5. Romansiz

Romansiz Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Hammaddeler' diye arama motorunda aratırsan bulursun.

6. ertert

ertert Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    istanbul
    Hammaddeleri daha önce bulmuştum araştırdım ama ürünler saf hammadde olduğu için kararsızdım yoksa Romansız'ında dediği gibi gerçekten çok ucuz sizlerden ricam bu tarz supplement kullananlar varsa görüşlerini yazabilir mi ?

7. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bu konu forumda yaklaşık 2 yıl önce tartışılmıştı. Ürünler ham ve işleme tabi tutulmamışlar. Hiç bir aroma içermemektedirler. Hem tüketme hemde sindirme problemleri mevcut. Kaliteli Wheylerde bulunan proteinlerin kullanılabilirleiğini arttıran peptitler ve sindirimi kolaylaştırıcı çeşitli enzimler bu ürünlerde mevcut değil.

Pappy bunu beğendi.
  8. legolas246

legolas246 Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    Ankara

Söylediğin whey için geçerli olmayabilir.Ancak zaten supplement firmalarının da CLA ları saf ürünler, sadece kapsüllemek için jelatin v.b maddeler kullanılıyor, onun dışında bildiğin cla hepsi.Ben hangisinin mg fazlaysa ve fiyatı uygunsa onu seçiyorum.Ürünü şu an bende inceliyorum hoşuma giderse almayı düşünüyorum.

Ürünün nerden alabileceğimi bana da özelden mesaj atarsan sevinirim.Söylediğin siteye de baktım halbuki.

Saygılar.

Son düzenleme: 27 Eylül 2011
  9. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bende zaten mesajımda proteinlerden (Romansız adlı kullanıcının "1 kilo yumurta akı tozu 40 tl, 1 kilo süt proteini(casein) 40 tl, 1 wehy proteini 40 tl Hammadde olarak." mesajına ithafen ) bahsediyorum. CLA veya Carnitine hakkında bir yorumum yoktur.

Pappy ve legolas246 bunu beğendi.
  10. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet hersey guzel fakat arastırma yaprken oransal olarak da arstırma yapılsa ne guzel olur . buyuk hata

aspir bıtkısı yanı aslında dıger adıyla yalancı safran su an pıyasada bulunan cla nın uretım hammaddesıdır ama bu aspır cıcegı yagının asla cla ıle aynı sey oldugunu gostermez

yukarda yazıda aspir cıcegı = cla gıbı bır cumle gecıyor aslında bu cok cok yanlıs ve forumda bırcok arkadsımızı yanıltan bır durum cunku aspır cıcegı yagında %100 oranında cla bulunmaz

ben dogru olan hesaplamyı burda verım

aspır cıcegı ( google aspir cla yazmak bıle yeter bunu gormek ıcın ) gr/ %0.7 oranında cla ıcerır :(

senın urunun 250ml yanı su ortaya cıkıyor

250 / 100 x 0.7 = 1.75 ml

yanı senın onerdıgın bır sıse urunde 1.75 ml cla var

bunun anlamıda su tablet olarak cla almak hala en ıyı cla alma yolu ve en ucuzu

Pappy, mtcinar, Pluchart ve diğer 1 kişi bunu beğendiniz.
  11. jackal53

jackal53 Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    Tamamen hatalarla dolu bır baslık olmus o zaman :s

12. mtcinar

mtcinar Üye

Beğenileri:
    75
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Teknisyen
    Yer:
    İstanbul
    Valla ben piyasada bu kadar çok satılan profesyonelleşmiş bir ürünü, ki bu sürekli kullanılacak bir ürün tutup da bi fabrika bilmem ne yağı diye şişelemiş satıyosa bedava verseler cesaret edip de denemem bile. Tabi bu benim fikrim.

Sayfayı Paylaş