Dietle Başladım. . .

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ekinoxhan tarafından 22 Mayıs 2007 başlatılmıştır.

1. ekinoxhan

ekinoxhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Selam Olsun. . .

Öncelikle herkese merhab 23 yaşındayım ve yanlız yaşıyorum 4-5 sene öncesine kadar zayıf ve güzel bir vücudum vardı ama hazır besinler,bilgisayar başında sabahlamalar sonucunda şu anda 93 kiloyum ve 1.78 boyundayım yaklaşık 15 kilo fazlalığım var.Bir diet programı hazırladım kendime ve onu uyguluyorum ailemde yurtdışından döndü annemin tuzsuz ve yağsız yapacağı sebze yemeklerine de güveniyorum ayrıyetten yarında spora başlıycam.Size sorularım olacak; düzenli ve sağlıklı kilo vermek için şunları uyguluyorum

sabah

2 adet domatez
    1-2 dilim kepek ekmeği
    kibrit kutusu kadar beyaz yağlı peynir
    bir adet biber ve salatalık

öğlen

1 adet elma yada portakal
    1 kase yoğurt
    bazende ekmeksiz çorba

aralarda

yarım paket form bisküvi
    meyva yada domatez
    Gün içinde 8 bardak su
    20-25 adet leblebi

akşam

6-8 kaşık sebze yemeği
    1 kase yoğurt , yeşillik
    1-2 dilim kepek ekmeği

Bu şekildeki bir diet programı yeterli kiloya düşmemi sağlarmı?
    1.78 boy 93 kilodan hangi kiloya inince vücud geliştirme egzersizlerine başlamalıyım?
    Sizin uygulayıpta başarılı olduğunuz kilo verme yöntemlerinden tavsiyeleriniz nelerdir?
    Yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder iyi çalışmalar dilerim. . .

2. CENTAUR

CENTAUR Guest

Vücut geliştirme egzersizlerine şimdi bile başlayabilirsin, ağırlık çalışması kilo vermeyi engeller görüşü yanlıştır, psikolojik nedenlerden dolayı kişileri yönlendirmek için söylenir, adaptasyon ve hazırlık döneminden sonra yani iki ay sonrada mevcut diyetine sabah ve antranman sonrası ilk yarım saati için extradan protein alımı yapabilirsin mesela sabah 4 yumurtayla omlet yapabilirsin, antrenman sonrası da haşlanmış tavuk, ton balığı, yumurta beyazı gibi protein kaynaklarına yönelebilirsin, ağırlık çalışacaksan protein mutlaka alınmalı istediğin kiloya gelincede diyet yerine sağlıklı ve bilinçli beslenme formatında devam edersin, diyet programın güzel bence kolay gelsin.

3. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle foruma hoşgeldin..forumda arama özelliği ile çok fazla bilgiye ulaşacaksındır..

diyet egzersiz olmadan tek başına hem sağlıklı değildir hemde verilen kiloların geri alınmaması riski vardır..o yüzden tempolu 30dk. egzersiz ekleyebilirsin..
    hernekadar vücutgeliştirme yapmasan da protein miktarını haşlanmış tavuk göğsü veya light ton ile artırabilirsin..
    diyetinde olmaması gereken bir madde göremiyorum..tek dikkatimi çeken yağlı peynir ? tuz kısmen ,şekeride büyük oranda kesmişsindir umarım..
    kalori hesabı yaptınmı toplam kaç kalori yapıyor bu liste..

not : Centaur hızlısın ;) ..önizleme sırasında msjını farkettim..aynen yayınladım..yazdıklarına katılıyorum buarada

4. ekinoxhan

ekinoxhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Selam Olsun. . .

Öncelikle cevaplarınız ve önerileriniz için çok teşekkür ederim.Yağlı peynir olmasının sebebi gün içinde akşamki sebze yemeğinde sadece yağ alıyorum oda zeytinyağı ve anneme çok az koydurtuyorum bu yüzden yine de vücudun biraz yağa ihtiyacı var diye düşünüyorum.Tuz ve şeker hiç kullanmıyorum 3-4 günde bi 50 gr. bitter çukulata yiyorum :) . İdeal kiloma ulaşınca vücud çalışmalarına daha da ağırlık vericem 2-3 ayda fazlalık olan 10-15 kiloyu atma gayretindeyim.

5. ForzaBeşiktaş

ForzaBeşiktaş Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    İnan bana öğünlerine koyacağın 160 gramlık kutu ton balıgı diyetinde başarıya götürecektir seni.
    Bu haliyle biraz protein bakımından düşük gibi geldi.
    Kilo verirsin ancak yağ ile birlikte kas kaybıda yaşarsın gibime geliyor.
    Bilmiyorum hocalarım ne düşünür.

Başarılar dilerim.

Bende 120 kilodan 100 kiloya düşmüştüm. Hemde 4 ay içinde.

Yaptığım diyet çok katıydı.
    Meyve neredeyse yok denecek kadar azdı.
    Dondurma tatlı tuzlu unlu hiçbir gıdayı yemiyordum.

Yediklerim makarna, pilav, kepek ekmeği, et, balık, tavuk, yumurta[öğrenci iken günde 7 tane çiğ beyazı], peynir[yağsız ya da yarım yağlı], domates, salatalık, light zeytin, yarım yağlı süt[yağsızı iğrenç]...

Sıkı çalışma ile olmayacak iş değil...

6. ekinoxhan

ekinoxhan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    izmir
    Selam Olsun. . .

Haklısın azimle çalıştıktan sora dikkat ettikten sonra olur. . .Bende öğrenciyken pc başında kilo yaptım şimdi vermeye çalışıyorum :p bu arada 120'den 100'e 4 ayda çok iyi vermişsin kutlarım darısı benim başıma :)

Sayfayı Paylaş