Dietin Final Hamlesi

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve The GameBreaker tarafından 11 Ocak 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Herkese iyi forumlar...

Ben yaklaşlık 5 aydır karbonhidrat diyeti yapıyorum ve yaklaşık 15 kg. verdim.Buraya kadar gelmek için çok çabaladım ve hata yapmak istemiyorum.

Şunu biliyorum ki karbonhidrat diyetinden çıkıp yemek yersem , normal seviyede bile kilo alacağım.Şimdi benim bir sonraki hafta uygulayacağım taktiği yazıyorum.

Diyet zamanında 45-50 br. karbonhidrat alıyorum.Diyetten çıktıktan sonra normal karbonhidrat yeme düzeyime gelene kadar hergün 1 br. arttırarak vücudumu normal yeme düzenine alıştıracağım.

Örneğin bugün 45 , yarın 46 , sonraki gün 47 ve böyle normal düzeye gelene kadar yükselticem.

Sizce bu taktik işe yarar mı , siz bana en tür önerilerde bulunursunuz ?

Teşekkürler

2. MJAM27

MJAM27 Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    CALCİUM
    1 br. nasıl arttıracaksın ?

3. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Zayıflatma, Yarışma diyeti, Yağ yakımı vb.
    Yer:
    İzmir
    O kadarda ince düşünme 100 grama kadar çık. Sonra 50 gram 50 gram arttır. Bir kalorinin senin sabitlenen kalorin olup olmadığını anlamak için 2 hafta uygula.

4. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Yalnız 100 gr arttırmak fazla olmaz mı ?

Önceden dediğim gibi hata yapmak istemiyorum.Önceden böyle bir hata yapmıştım baya bi' kilo almıştım.

Son düzenleme: 12 Ocak 2011
  5. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    100 gram nedir ki spor yapan biri için. Hatta az bile. Zaten karbonhidratı yükseltirken vücudun karbdan dolayı su tutacak bir miktar onu önemseme. Dediğim gibi 50 gram 50 gram arttır. Kas glikojeni ve kasın durumu için zaten yükseltmelisin. Kilonu, boyunu bilmiyorum ya da hedeflerini ama fotodan anladığım kadarıyla body yapıyorsun o zaman alman gereken 70 kg biri için en az 150 gramdır. Yahut ben bunun riskine girmek istemiyorum dersen haftada 2 gün 300-400 gramlık karbonhidrat günleri belirle kendine. Yoksa kası falan unut aldığın bu karbonhidrat miktarlarıyla olmaz sürekli 50 gram civarıyla

Son düzenleme: 12 Ocak 2011
  6. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Fotoğraftaki ben değilim. :):)

Benim ölçülerim 1.80 ve 75 kg. yaş 16.Kilom beni rahatsız ettiği için body'e ara verip sadece kilo vermeye yoğunlaşmıştım.

Küçük bir sorum daha var.Benim ölçülerimdeki birisi haftada 3 kez 40 dk'lık hiit cardio (ağırlık çalışma yok) ve 1 gün karbonhidrat yükleme yaparsa ayda ortalama 5-7 kg arası verebilmek için günde kaç birim karbonhidrat alması lazım ?

Çünkü 45 br. karbonhidrat günlerimde diyeti bozmamak için kendimle savaşıyordum.

Teşekkürler.

7. BeBeT0

BeBeT0 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    body yapanlar genelde kilo almak istiyor sen vermek garip bir düşünce tarzı ne düşünüyorsun bilemicem ama arkadaşın dedigi gibi 100 gr dan daya sonra 50 50 gitmen mantıklı olucaktır :)

8. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Fotoğraftakinin sen olmadığını biliyorum gamebreaker :D Anlatmak istediğim kaslı birini koymuşsun bodyle alakalı olduğundu :)

Yağ oranını indirebildiğin kadar indirip body yapman daha iyi. Ayrıca 40 dakikalık hiit falan olmaz. 40 dakikalık anca tempolu hızlı yürüyüş olur. O kadar uzun hiit katabolik etkiye sokar vücudunu ki sen bi de karbonhidrattan yoksun bir diyet uyguluyorsun. Ketojen diyet yapıyorsan 30-50 arası 1 gün mutlaka yükleme eğer sadece karbonhidratı düşük diyet yapayım ben diyorsan 160-170 gram karb almalısın. Antreman yapmadığın günler 100 den aşağıya düşme.

9. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım çok sağol.

Yalnız şöyle bir şey var.Haftada 2 gün karb. yükleme günü yaptığım günlerde kiloyu çok az veriyordum.Daha sonra işe yaramadığını varsayarak 1 gün karb. yükleme gününe döndüm.Bazı şeyleri yanlış mı yapıyordum ? Günde 45 br. karb. ile 2 gün karb. yükleme günü yapmalı mıyım ?

Bu konuda beni biraz daha aydınlatır mısınız ?

Teşekürler.

Son düzenleme: 17 Ocak 2011
  10. Achilles1980

Achilles1980 Üye

Beğenileri:
    720
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Yer:
    İzmir
    Ketojen diyet yapıyorsan 1 gün full yüklemeli diyet yapman yeterli sabahtan yatana kadar.

11. The GameBreaker

The GameBreaker Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Peki karb. miktarını günde 160-170'e çıkarıp yapsam 1 gün serbest kilo verebilecek miyim.Çünkü 160 bana baya bi' fazla geldi.

Arada sırada vücudum artık tükeniyordu.Bu yüzden genellikle son serbest günden bir önceki günde , başım dönüyor felandı.O zamanlar boş gün yapmıştım.Bunun bana bi' zararı olur mu ?

Sayfayı Paylaş