Diet programında ''rest'' ve yağ yakıcı kullanımı.

Konusu 'Yağ Yakımı ve Kilo Verme' forumundadır ve miminor tarafından 7 Mart 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Selam.

Diyet olayı bildiğiniz gibi biraz sancılı bir süreç, özellikle ilk 2-3 haftayı atlatmadıysanız. Ben 97 kiloydum ve 7 hafta içinde 8 kilo verdim. Şuan 89 kiloyum. Yağ yakımını hızlandırmak için animal cuts kullanmaya başladım. Bugün daha ilk günüm. Rejimimi detaylı bir şekilde yazmama gerek görmüyorum. Ama sebze ve yağsız, az yiyip sık öğün yapıyorum. Fakat 92 kilo olduktan sonra yani yaklaşık 2-3 hafta önce 7 günlük diyeti 1 gün kıstım ve haftanın 6 günü diyet yapıyorum. Yani 1 gün çok sıkmıyorum kendimi ve yağlı yağsız ayrımı yapmıyorum. Buna rağmen kilo vermeye devam ediyorum sıkıntı yok. Sorum şu; animal cuts'ı bildiğiniz gibi - kutu üstünde önerilen şekilde - 21 gün boyunca her gün almanız tavsiye ediliyor. Ben diyeti bozduğum gün sizce animal cuts kullanmalı mıyım yoksa o gün ilacı kesip diğer günden devam mı etmeliyim? Önerilerinizi bekliyorum, teşekkürler. weightlifter

2. chromeX

chromeX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    kullanman lazım. bence haftada 1 değilde hedefine ulaşıncaya kadar ayda 1 kere 1 öğün istediğini yemelisin...

3. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Teşekkürler cevabın için. Evet onu da düşündüm fakat bu şekilde de yağ yakımı ve kilo kaybediyorum zaten ve haftada en az 4 gün kardiyo yapıyorum. Sence çok yavaşlatır mı yağ yakımını haftada 1 kez diyeti bozmam. Şimdi haftada 1 kilo veriyorum diğer türlü daha mı fazla sonuç alırım ? Bilemedim ben :)

4. chromeX

chromeX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    7 haftadır spor ve diet yapıyorsun. anladığım kadarıyla 7 haftalık gelişimden memnunsun. spor ve diete yeni başlayanlarda ilk aylarda hızlı kilo kaybı olur ( vücuttaki fazla suyun atılması ile alakalı forumda araştırabilirsin). bence haftada 1 dieti bozman süreci yavaşlatır. 7 hafta kısa bir süre çok fazla hissetmemiş olabilirsin.

5. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Geçen sene de aynı şekilde rejim yaptım 4 ayda 20-22 kilo falan verdim ve aynı sistemde. Neyse bozucağım günlerde de animal cuts kullanılmalı yani. Sağol.

6. chromeX

chromeX Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    yani aslında dieti nasıl bozduğunda önemli sabaha kalkar kalkmaz bol sucuklu yumurtayla güne başlayıp yatana kadar pasta börek çörek yemiyorsan zayıflarsın. ama zayıflamak var birde yağ yakmak var.

7. akekilli

akekilli Üye

Beğenileri:
    167
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Muhendis
    Yer:
    Istanbul
    Aslında vucudun tepkisi kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Metabolizma hızın yavaş ise yaptığın diyette zorlanırsın. Daha çok dikkat etmen gerekir. Vucudun ısısını arttıran termojenik yağ yakıcılar ilk başta faydalı gibi gözükse de daha sonra dan vucut direncini aşamıyorlar ve kesmek zorunda kalıyorsun. Bence diyette isen beyninde şartlanarak diyetin dışına çıkmamaya çalış. Bu olay psikolojik olarak seni sıksa da. Diyeti bozduktan sonra yaşadığın pişmanlıktan daha iyidir.

8. miminor

miminor Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Aslına bakarsanız gym öncesi doktor kontrolünden geçtim ve metobolizmamın çok iyi çalıştığını söylediler. Sabah güne sucuklu yumurtalarla falan başlamak yok tabi :) Sadece 1 öğün takılıyorum ama işte o öğünden sonra oturup cok bir şey yemiyorum acıkcası. O gün düzen bozuluyor 1 öğün bozmuş olsam bile.

Sayfayı Paylaş