Diabet Ve Yağ Yakıcılar ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve FiXQ tarafından 25 Şubat 2006 başlatılmıştır.

1. FiXQ

FiXQ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Boy 1.78 kilo 64-65 yağ yakıcı kullanmalımıyım? Mesela su filan içtiğimde tuvalete gidene kadar göbeğim az da olsa şişer bu da beni rahatsız ediyor, yemekte fazla yersem gene aynı durum söz konusu ama sabah kalktığımda, aç karnına böyle bi sorun yok! Bu arada Diabetkiyim Yağ Yakıcılar beni nasıl etkiler?

2. gymnast

gymnast Üye

Beğenileri:
    540
    Ödül Puanları:
    0
    sorunun vücut yağı mı, yoksa göbek çıkıklığımı. ikisi ayrıdır. elinle kontrol ettiğinde derinin biraz altından karın kaslarınmı geliyor, yoksa büyük bi yağ kütlenmi var? yağ ise normal diyet ve kardio idmanı yapmana rağmen veremedinmi? (bu çok zor) genel olarak yağ yakıcıların zararlı olduğu yönünde bir kanı var. ama diabetle olan ilişkisini bilmiyorum. eğer sıkı diyet ve kardio yapmadıysan, öncelikle bunları dene. ve emin olmadan yağ yakıcı kullanma

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    diabeti kısaca bir hatırlatalım kardeslerim pankreaın vucudumuzu için urettiği insulinin az olması diabet hastalıgına yolaçar. haliyle insulin az olunca vucudumuz dışardan aldığımız besinlerdeki şekere yuklenir fakat bu vucudun insuline ihtiyaç duyan hucreleri tatmin edemez. boylece hucrele şekere aç olur fakat kandaki şeker seviyeside max olur.

eskiden bu hastalığın çaresi yoktu fakat şimdilerde tedavi ediliyor uzmanlar kesinlikle zayıflamak, bol sebze ,ve spor öneriyor özellikle bb gibi sporlar

bir baska konuda alınan ilaçlar vucudun sistemini taklit edip insulin seviyesini normale döndürmeye çalışır (ama sistem kadar yapamasada) o yuzden dostumun en küçük birşey bile almadan önce içeriğiyle berabar doktoruna başvurmasını şiddetle öneririm

bb den öce saglık diyorum :D

4. FiXQ

FiXQ Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    karın kaslarımı rahatlıkla hissediyorum, yağ kütlesi yok ama boyumla kilom arasında 10 fark olmasına rağmen göbeğin hemen su içmede bile çıkması uyuz bi durum. Bunu nasıl yok edebilirim?

5. Atlas

Atlas Üye

Beğenileri:
    33
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İstanbul
    Daha sık su tüketerek vücudunun su tutmasını engelleyebilirsin. Ama herhangi bir supplement almadan doktora danışman lazım arkadaşların da dediği gibi.

Sayfayı Paylaş