Dişin kırılıp ağrıması.

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve Cigabyte4 tarafından 19 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Merhaba benim 6-7 ay önce alt çenemdeki büyük azı dişimden bir parça yemek yerken kopmuştu ve bunu yemekten çıkınca anladı (yani yutmuşum :D)
    daha sonra başka bir zaman aynı yerden biraz daha kırıldı ve şuan o dişimin yarısı yok ve kapkara çürük içinde o yarısı. ve ben yemek yerken, soğuk bişeyler içerken, gargara yaparken ağrıyor. yemek yediğim zaman aşırı çok feci ağrıyor ve saatlerce geçmiyor ve şuanda hala ağrıyor. bense doktora gitmeye korkuyorum.çünkü bu diş kesin çekilecek ve o dişte büyük azı dişi. büyük bi diş old. için çok acıyacak biliyorum. ne yapmalıyım yardım edin.

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Zaman kaybederseniz çekilebilir.Ağrının olması dişin hala canlı olduğunu ve dişin enfeksiyonlu olduğunu gösterir.Muhtemelen genç birisiniz vakit kaybetmeden diş hekimine görünün.Yoksa enfeksiyon ilerleyip dişiniz çekilmek zorunda kalabilir.

3. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    karar verdim pazartesi gidicem ama çekilme ihtimali bana göre %99 çünkü dişin %50-60 ı çürük.

4. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Disin icimi oyuk
    .agri duyduguna gore kanal tedavisi yapar buyuk ihtimal.

5. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    Çektir o bakteri ağızda diğer dişlerr de yayılır sevgilinin iyi yanı burda devreye girer istrmesende dişleri fırçalıyorsun

6. HecToR Tuning©

HecToR Tuning© Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Tek yapcağın şey doktora gitmek. Bekletip ileride oluşacak sorunları çekmeyi istemezsin. Ayrıca istediği kadar azı diş olsun anestezi yaptıktan sonra asla bir acı hissetmezsin. Daha önce anestezi yapılmadıysa bi test yaparlar sorun yoksa bi iğne 5 dk da alırlar dişi. Önemli bir noktadaysa yerine implant yapılır.

7. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    aynen üst tarafada vurdu ağrısı.
    .. yorumlarınız için teşekkürler. salı günü aldım randevuyu gidiyorum doktora.

8. escapist92

escapist92 Üye

Beğenileri:
    96
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    diş hekimi
    Yer:
    izmir
    bakteri öbür dişe yayılır, o diş büyük ihtimal çekilir diye bi şey yok!!!! devlet hastenesine gidersen o dişi çekilir ama işini özenle yapan bi diş hekimine gidersen büyük ihtimal dişine kanal tedavisine başlar( eğer kökünde büyük bi iltihap yoksa, dişinde sallanma yoksa, kemik kaybı yoksa) antibiyotik falan kullanmaya kalkma durduk yere.üste vurması normal.majezik kullanabilirsin.çekilir diye üzülme o dişlere genelde kanal tedavisi yapıyoruz.

9. boks

boks Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    38
    kardesim dr çeneni kırmayacak altı üstü uyuşturup çeker. yani ne var bu kadar büyütecek.

10. ScaryenD

ScaryenD Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Dişin kırılması ve dişin hava alması ilerikı zamanlarda bakterıler ıcın oldukça elverişli bir ortam olusturucaktır dişte hassasiyet ve çürüme olmaması bir mucize olucaktır dişini kaybetmekmı kanal tedavısımı tercıh senın kanal tedavısı basıt bır işlem dısın bi kısmı curumus olsa bıle yapılabılmektedır ıyı calısmalar :))

11. Cigabyte4

Cigabyte4 Üye

Beğenileri:
    56
    Ödül Puanları:
    38
    Bugün itibariyle doktora gitmiş bulunmaktayım ve doktor dişin çekilmesi kararını aldı ve çektirdik. İlk bi iğne yaptı yavaş yavaş uyuşmaya başladı 10-15 dk sonra doktor dişimi çekti. Doktora acıyıcakmı diye sorduğumda "Acımıyacak ama hissedeceksin." dedi. Fakat çekerken biraz acıdı. Şuan ağzımda tampon var. Benim sorum olacak sizlere:

Akşama sırt antremanım var ve benim bu hafta son haftam salonun süresi doluyor gitmeye paramda yok :D yani anlıyacağınız bu hafta yüklenebildiğim kadar yüklenicem. Geçen hafta deadliftte 90 kilo 4 tekrar yapmıştım bugün 100 kilo deniyecem. Bu kadar ağır girmem dişimde kanamaya falan yol açarmı, ağrı yaparmı ?

12. volvol6161

volvol6161 Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    ögrenci
    deatlifte dikkat et fazla sıkıyor insan kendini kaldırırken ağız tekrar başlar kanamaya tahminimce risk alma oyuk kapanana kadar

Sayfayı Paylaş