Diş teli neden bu kadar pahalı

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve mevsres tarafından 5 Aralık 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Diş çarpışıklığı dediğiniz şeyin sadece estetik bir sorun olduğunu sanmanız düzelmeden önce ne problemlere yol açtığını bilmemeniz sizin suçunuz değil,ama olayı yaşayandan iyi biliyormuşçasına konuşmanız sizin suçunuz
    Şunu okudukca gülesim geliyor ne yalan söyleyeyim.Sinirlenmiyorum artık.Bizim millet doğru konuşan görünce linç etmeye alışmış.Burada bir sürü adam toplanmış sistemin içindeki adamdan daha iyi biliyormuş gibi konuşuyor.Herkes hekimlere olan nefretini kusuyor buraya artık şaşırmıyorum.Dipnot: Hani demişsiniz ya "olayı yaşayan" 1.5 senedir ortodontik tedavi görüyorum.Oradan da elinizde kalıyor yani yazdıklarınız ;)

2. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    yahu devlet uyku apnesini çözüyor dediniz>insanı parasını alıp rezil ediyor diyorum cevap yok?
    çarpışıklık estetik diyorsunuz yutkunma bozuklluğundan uykuya etkisine hiçbirşey söylemiyorsunuz?
    20lik diş mevzusu da mı estetik de onu da çözmüyor diyorum yine cevap yok?

beni yalanladığınız argümanların tersini söylüyorum hiçbirşey söyleyemeden ben doktorum da doktorum yapıyorsunuz.zaten mesajıma ilk cevabınızdan belli oluyor merak etmeyin.

beni yalanladığınız argümanlarla ilgili hiçbir şey demeden konuyu saptırıp bu işin uzmanı benim,devlet herşeyi çözüyor,halk hekimlere düşman yeaa gibi şeyler söylediğinz sürece ben size bilmeden konusuyorsunuz derim.ister gülün ister gülmeyin umrumda değil açıkçası.
    olayı yaşayan derken benim yaşadığım olayı söylüyorum sizin tedavi görmenizle ne alakası var?
    herkes hekimlere nefret kusuyor diyorsunuz sizin gözünüz kapalı meslektaş savunmaktan başka söylediğinz hiçbir şey yok.
    yani yazdıklarım gayet somut bilgilere dayanıyor.halk hekimlerden nefret ediyor yaa diye havadan konusmuyorum.kimin yazdığı kimin elinde kalıyor bence de belli oluyor.

3. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Valla kimse kimseyi linc etmiyor agresif olan herseye bisey diyen sizsiniz malesef. Tamam adamlara saygi duyuyoruz ama cok fazla almiyorlar diyemezsiniz sizde. Yok neymis okuyormus abi herkes okuyor :) simdi polis ve askerler de o zmaan aylik 100 milyar para almalari gerekir ozaman :). Adamlar bence ustune cok kar koyarak para aliyor akrabam var dis teknisyeni mi oluupr adi bilmiyorum da bu telleri falan uretip hastanelere doktorlara satiyor. Malzeme parasi falan filan cok ucuz onlar diploma parasi yiyorlar diyor. Misal veriuorum tel 300 lira olsun ki o kadar var mi bilmiyorum :) koy ustune 300 400 daha o parayi al ama ustune 1000 2000 lira koyma. Yani adam 10 sene okuypr herseyi yapmaya hakki var yok bu saglik saglikdan daha onemli bisey yok diye adamlarin bizi gondiklemesi sacma :) sende dis hekimi olabilirsin diye oo tamam abi dis hekimisin evet herseyi de dogru soyluyprsun o yuzden onlar 5000 lira da alsa sesimizi cikarmayalim diyecek halimiz de yok. Ve ilginc bi sekilde nefret kusan biz oluyoruz anlayamadim malesef.. Neyse size iyi gunler :)

4. Kardanadam88

Kardanadam88 Üye

Beğenileri:
    105
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Yönetici
    Yer:
    Istanbul
    Bu iş bu kadar hafife alınacak birşey değil , sağlık bu. İnsanların emeğine ve tecrübesine sen değer biçemezsin. Bu adamlar orada o teli iki saatte takıyor ve sana 3bin TL diyor ama o iş iki saatlik bir iş değil. Geçmişi var , yeni mezun bile olsa 10 sene + 2 saat ve sen bu adamın emeğine saygısızlık ediyorsun. Bu işleri bu kadar basite indirgemeyin kardeşim ayıptır. Verdiğin örnekler gerçekten inanılmaz saçma.

AnTiCoRe bunu beğendi.
  5. yusufincikli

yusufincikli Üye

Beğenileri:
    127
    Ödül Puanları:
    53
    Ya bakin ne diyorum evet bu adamlar 10 sene okuyor saygimiz var :) herkes okuyor ki tipci da okuyor ogretmende okuyor askerde okuyor :) neyse anlamak istediginizi anlayin ben 5 sene tel tedavisi gordum doktoruma hayvan gibi de para verdim ama adama minnetarim dislerim duzeldi. Ama bu onlarin cok hemde cok fazla kar koyduklari gercegini degistirmez :) ben adamlara serefsizler kazanmasin soyle boyle demiyorum . kari cok koyuyorlar ha oda bizi ilgilendirir mi bilemiyorum parasi olan grlsin kardesim ben ozel sektor calisaniyim da diyebilir dis hekimleri. Ama kari cok fazla almiypruz cok pahali yapmiyoruz sadece emegimizi aliyoruz demesinler :)

6. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    Şu konuda anlaşılmayan şey şu.kimse kimseden nefret etmiyor yada saygısızlık yapmıyor.Sadece yanlış giden birşeyleri söylüyoruz ama yanlış giden şeylerle ilgili hiçbir şey söyleyemeden direk okumuşlar saygı duyun diye savunma yapılıyor,zaten halk bilmez nefret eder yeaa havasında boş cevaplar.biz zaten saygı duyuyoruz ama biz de en az onlar kadar eğitimli insanlarız,laf cambazlığına karnımız tok.problem yaşadığımız konuları madde madde yazdım,onları açıklasanız aa bilmiyormuşuz der öğreniriz ama böyle havadan meslek savununca maaşınıza zam mı geliyor anlamadım

7. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Hakaret içerikli mesajlara cevap vermeyeceğim.Şurada yazan bazı arkadaşlar en ufak bir fikir sahibi bile değil bunu aklıselim herkes görebilir :)

8. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
  9. jan olde

jan olde Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    28
    kim kime hakaret etti bilmiyorum ama insanı yalancılıkla suçlayıp konunun ana başlığı olan şeylere ve örnek verdiğim 3 duruma da cevap veremediğiniz için bence doğru bir seçim yapmışsınız.aklıselim herkes herşeyi görmüştür ben de sıkıldım herkese iyi akşamlar. maaş konusunda bir yorumum yoktu tepkiniz bunaysa bunu kastetmiyorum-edit.

10. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Mesajınızı şimdi gördüm.
    1-Bazı apereyleri parayla alırsınız.Bunun sebebi fakülte/hastanenin laboratuvarında bu aperey üretilmiyor olabilir.Doğaldır.Rutin şeyleri laboratuvarlar zaten üretiyor.Diş plakları gibi.Bu tıbbin her alaninda böyle.Mesela ben korunmak için hepatit aşısı yaptırıyorum.Devlet bana diyor ki git aşıyı eczaneden al?Ben hastadan hepatit kapmamak için cebimben 200 lira verip aşı oluyorum.Bu hekimin değil devletin eksiğidir.Kaldı ki Türkiyeye şükretmek lazim bu konuda.Amerikada olsanız mesela devlet sigortası birçok seyi karşılamıyor.Ozel sigorta yaptırmanız lazım üzerine.
    2-"çarpışıklık estetik diyorsunuz yutkunma bozuklluğundan uykuya etkisine hiçbirşey söylemiyorsunuz?" cümleyi 4 kere okudum.Anladığım kadarıyla yazacağim.Öncelikle düzeltme "çapraşıklık".Tek başına dental çapraşıklık hicbir nefes problemine yol açmaz.Bu konuda binlerce makale, yayın yollayabilirim.Uyku apnesi gibi bir problemin ortaya çıkması için çapraşıklık gibi dental bir problemin değil; iskeletsel bir problemin varlığı zorunludur.
    3-20 yas için sıra beklediğinizi söylemişsiniz.Haklısınız devlet hastanelerinin bu kadar hasta yükü varken normal.Bu yeni bir problem değil.Son 30 yıldır bu sıkıntı var.Artık insanlar elleri mahkum özel sektörde tedavilerini alıyor.Ben kendim de bir problemim olunca özel hastaneye gidiyorum.Keşke böyle olmasaydı.Ama böyle.

11. tarkweb

tarkweb Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Bence lingual teknik tedavi sistemini denemelisin. Normal diş teline göre daha faydalı hem estetik açıdan tüm güzellikleri katıyor. Ben Cem Caniklioğluna tedavi oldum hem diş telleri gözükmedi hem de diş teli tedavi olup dişlerimi düzelttirdim.

hem de lingual teknik tedavisi kişiye özel tedavi sistemi uygulanmasını sağlıyor

12. QuheyLaN

QuheyLaN Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    38
    Ya kardeşim ne anlatıyon sen Allah aşkına post 2016 reklamamı geldin naptın :) Konuyu açan arkadaş hala yaşıyormu acaba

13. Tahsn

Tahsn Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    3
    Madem konu hortlamis güncel fiyatlar 8000-10000 arası bilginize

14. ertantellioglu1

ertantellioglu1 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları: