dgnytm Antreman Günlüğü

Konusu 'Antrenman Günlüğü' forumundadır ve dgnytm tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. dgnytm

dgnytm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Herkese iyi günler arkadaşlar. 2 gün önce spor salonuna başladım. Asıl amacım fazla kilo ve yağları yakarak fit bi görünüme girmek. Bel bölgesinde simit diye tabir edilen olay bende de var ve çok kötü duruyo. Bi an önce fazlalıklardan kurtulmak dileğiyle.

Kilo:81
    Boy:175

Bisiklet --------15 dk
    Crosstrainer ------- 15 dk

Alt mide-------3x12
    mekik---------3x12
    Hyper Ext.--------- 3x 12

Bench mach--------4x10
    Peck Deck--------3x12

Lat Pull---------4x10

Omuz Press Mach----------4x10

Çift dumbell Curl ------------4x10

Dips Mach --------- 4x10
    Leg Extension ----------4x12
    Leg Curl1 ----------4x12
    Ayakta Calf ------------ 4x12
    yürüyüş [6-6,5 Tempoda] ------------ 15 dk

Antreman günlüğüm bu şekilde.

başlangıç: 24.09.2010
    bitiş: 15.10.2010 toplam 3 haftalık bi program olucak sonra değişicekmiş.

Arkadaşlar baya okudum forumda ama yinede o kadar bi bilgim yok . Yardımcı olursanız çok makbule geçer. Eksikler yanlışlar fln :) Bugün yarın fotoları da eklicem . 2 Haftada bi değişimi görmek için yeni fotolar eklicem. Yorumlarınızı esirgemeyin lütfen :)

2. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Bu program bölünmüş mü yoksa hergün aynısını mı yapıyorsun?

eğer her gün aynısı ise 4 set olan hareketler oldukça fazla. Bunlardaki set sayısı 3 e düşürülebilir.

ilk defa spor yapıyorsan bu programı 3 değil en az 6 hafta yapman gerekir

Amacın öncelikle yağ yakımı ve kilo vermek ise sana verilen cardio çok sınırlı.

Nedense bu program moda olmuş ve yeni başlayan herkese amacı ne olursa olsun bu program yazılıyor. Sen gidip burdaki yazdıklarımı hocana söylediğinde 45dk bölünmüş kardiyonun yeterli olduğunu, fitness sırasında da vücudun yağ yaktığını söyleyip bu programı savunacaktır. Ama bu saçma program şu yüzden yanlış:

1-Sen daha başlangıç seviyesinde olduğundan kullandığın ağırlıklar ile vücudunun yağ yakması neredeye hayal.

2-Burdaki fitness ın dier bir bahanesi de "kilo verirken deri sarkmasın sıkı dursun" dur. Ama sen 150 ilo değilsin ki kilo verdikçe derilerin sarksın.

3- Bu programdaki fitness ın tek amacı vücudunun bazı hareketlere alışması, hamlığını atması ve ileride yapacağın daha ağır programlara adapte olabilmesi. Ancak bunun için 4 er setlerden oluşan bu kadar yoğun bir program bence yine hatalı

4-Programına baktığımzda toplamda 45 dk kardiyo var fitness da bir 45-50dk sürse al sana 90dk lık antreman, hem de yeni başlayan birisi için

Bence hocanla tekrar konuş. Ağırlık antremanları yerine sana full cardiyo bir program versin. Gittiğin salonda kardiyoya yönelik grup derleri varsa (Step-Aerobic-Spinning-pilates-military hardcore vb) bir gün kardiyo bir gün grup dersi yaparak çok daha iyi sonuçlar alabilirsin. İşler iyi gidip vücud kilo vermeye başlayınca grup dersleri yerine fitness a geçebilirsin.

tüm bunların yanında profesyonel bir diyetisyenden kilo vermene yönelik bir diyet alman gerekir. diyet olmazsa sadece sporla kilo ve yağ yakımı hayal olur.

3. dgnytm

dgnytm Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    teşekkür ederim yorumun için. 2 gün gidip 1 gün dinlenme yapıyorum. Ben hocama bu programı yazdıktan sonra ağırlıklı cardio olsa daha iyi olmazmıydı hocam fln dedim oda senin dediğin gibi zayıflarken sarkmaması için fln dedi bana iyi dedim. Maalesef Step-Aerobic-Spinning-pilates-military hardcore vb bunlar yok gittiğim yerde . Diyet olarakta genelde protein ağırlıklı yağsız ürünler yiyorum. Izgara tavuk - yağsız ton balıgı- yumurta- sebzeler fln. az bişi bel bölgesinde incelme olsada yeteri kadar faydalı olmadı bu program galiba:S Yeni programım için yardımcı olursanırz sevinirim :/

4. viperking

viperking Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Size tavsiyem öncelikle uzman bir diyetisyene gidin, ne kadar kilo ve yağ kaybetmek istediğinizi belirtin. Size verdiği diyete harfiyen uyun. Unutmayınki bu işin %70'i diyettir.

Bunun yanında ağırlık antremanlarını şimdilik geçin derim.

Gün aşırı 45-60dk orta tempolu kardiyo yapın. Kardiyo süresini tek bir makinada da geçirebilirsiniz (örneğin 60dk koşu bandı gib) bisiklet-cross-kürek vb aletlerde bölerek (20dk bisiklet, 20dk koşu bandı,20dk cross vb) de yapabilirsiniz.

Kardiyo sonunda farklı mekik hareketleri yapabilirsiniz, örneğin
    1.Gün
    Knee up
    Leg Raise
    Crunch

2.gün
    criss-cross
    Incline sit-up
    vertical leg crunch

yapabilirsiniz. Setleri başlangıçta 3 set tutup vücut alıştıkça 4 e çıkarabilirsiniz. Tekrar olarak da karnınızda yanma hissedene dek yapın derim.

Bunun yanında eğer illa ağırlık da çalışmak isterseniz başka bir program yapabiliriz

Sayfayı Paylaş