Dextrose Creatin

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Selizar tarafından 13 Ocak 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    merhaba
    Dextrose yanı bıldıgımız uzum sekerı.bulundugum yerde ılcenın kendıne aıt bır pekmez yapımı var ve ıcıne kesınlıkle seker gıbı maddeler katılmıyor.Uzum ve topraktan yapılıyor.Acayıp tatlı oluyor sankı 1 kg seker almıs gıbı oluyorsunuz...

acaba bu uzum sekerı normal Dextrose olarak kullanıbılabılırmı antreman sırasında 500 ml sutle mıxleyıp kullansak nasıl olur ?

2. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    bence gayet de guzel olur ancak sutle karistirdiginda sindirimi uzun surecektir onu antrenman sonrasi sade icmeli...

3. NİKE

NİKE Üye

Beğenileri:
    1.586
    Ödül Puanları:
    103
    Meslek:
    MÜHENDİS
    dextrose denen maddeyı emınonunde satıyorlar.pudra sekerı gıbı cok ınce partıkullu.( pastacılık malzemelrının satıldıgı yerlerde)ben yarım kılo dextrose un ıcıne 100 gr creatin attım.supradyn energy dıye bır vıtamın var.bır taneyıde bosaltıp ezdım ıcınde .karıstırdım .her ıdmandan once ve sonra ıcıyorum.muscletech celltech oldu herkese forumda tavsıye ederım.mutlaka deneyın.mutlaka .
    pekmezle de creatın karıstırırsa süper olur ama suyla. sutle karıstırma mıde bulandırıyor baya.ishal de yapabılır fazla dextroz bunu yapıyor.

4. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum

antreman sonrası dememıstım ben ama antreman'da kaybetıgımız sekerı almak ıcın anı guc artısı saglaması ıcın dıye yazmıstım.Aynı sey gıbı celltech urunu olan 14 posetlık uzum sekerı + creatın.

ayrıca ben sutsuz ıcemıorum ya mıydem kaldırmıyor anlamadım gıttı.
    sulu 1 kere denedım cırkın oldu mıxlemıstım...

pycantric bunu beğendi.
  5. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    öncelikle creatin monohidrat ile dextrose karışınca celltech muadili bir supplement çıkmaz ortaya..celltech sadece monohidrat içermez..

ayrıca antremanda enerji o sırada alınacak basit şekerle sağlansaydı tüm dünya böyle yapardı..
    basit şeker alımı kan şekerini çok hızlı çıkarıp hızlı düşürecektir..hızlı düşen kan şekeri antremanda istenmeyen bir hadisedir..antreman enerjisi 1,5-2 saat öncesinde alınan kompleks karb.ile sağlanmalı..
    sütü antremanda tavsiye etmem..zira hedefi nedir..
    antremanda sıvı alınacaksa en mantıklısı su ve düşük partikül içerikli sporcu içecekleri..

6. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    desktroz sekeri de var eczanelerde bildiginiz mentos formatinda, antrenmandan sonra bir sise uzum suyu resmen hayata donduruyor ondan idman sonrasi icin dedim,

7. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    bulamaç mı bu yapılan şeyin adı?

8. Despo

Despo ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    6.095
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Danimarka
    Selizar, Reddie ve diez bunu beğendi.
  9. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum

uzum sekerı basıt seker dıyıl 'dır yanı bana oyle ogretıldı oss'de 7 net cıkardım bıyolojıden ve dersanede en calısırken buyuk zevk aldıgım dersler'den bır tanesı idi.uzum sekerının gırdıgı gurup furuktoz yanı meyva sekerı.meyva sekerınde'de gecerlı ıse dedıgın bılemıycegım.sut 'lu pekmez gayet guzel oluyor denedınızmı bılmıyorum ama gercekten cok ıı oluyor eger hakkı pekmesse zaten sek ıcınce ıcınızı yakacaktır.

Buradakı pekmezı soyle ımaal edıyorlar bende bır garıp oldum gorunce tıksındım fılan :)

yol kenarında yanı evının onunde arabaların gectıgı cadde uzerıne ya kaldırım olur yada kaldırım kenarı kumla yapılmıs bır ocak yerı.buyuk bır tencere hanı su askerıyede kullanılandan ; ) ıcıne cok fazla uzum konuluyor daha sonra baslanıyor kaynatılmya sabahtan aksama kadar ama hıc su seker gıbı maddeeler katılmıyor sadece uzum.uzumun cekırdeklerı bıle erıyor artık :) ama dusunun artıkıgın ordan gecen arabaların tozu topragı havadan gelen kıl tuh bortu bocek vs.daha sonra ıcıne onceden yıkanmıs toprak konuluyor cok fazla dıyıl ama daha sonra o sekılde kaynatılıyor ve suzuluyor alın sıze hakkı Senget pekmezı : S burdakıler cok fazla tuketıyor lıtresıde 5 lıramı ne yanı satarlarsa oda.

sekilde yapılıyor marthel...

Reddie bunu beğendi.
  10. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    rahmetli dedemler her sonbaharda 1 cuval ceviz + bi damacana bidon pekmez gonderirdi bize koyden. bardak bardak icerdik cocukken

valla o pekmezle buyudum ben, hicbirseye degismem sehirde dogru duzgun şeker katılmamış pekmez bulmak cok zor...

11. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    cannabis eğer istersen ben sana gönderebilirim pekmez benden :)

Reddie bunu beğendi.
  12. Selizar

Selizar Yeni Üye

Beğenileri:
    20
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Müh.
    Yer:
    Muğla/Bodrum
    Ev yapımı Dextrose Creatin :)

afiet ossun :)

13. marthel

marthel Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    evet bizdede buna bulamaç deniyor tekirdağ tarafında.anlattığının aynısı ama bizde bide ek olarak bir ağacın özünü koyuyorlar kopük şeklinde.Beyaz krem kıvamı veriyor.Tadı çok güzel fakat yapılması çok zahmetli.Yapanlarda kendilerine kadar yapıyorlar satan çok az allahtan ananem var :)

14. Reddie

Reddie Üye

Beğenileri:
    388
    Ödül Puanları:
    93
    eyvallah da cidden bardakla iciyorum sonra da al sana 120 kilo enine kapidan sigmaz bir insan, ben bir ara ugradigimda o taraflara tadimlik alirim, sagolasin :D

15. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum

http://www.tr.net/saglik/beslenme_sagligi_yanlis.shtml

bende 13 net çıkarmıştım :evil:

Son düzenleme: 18 Ocak 2008
    ammun bunu beğendi.
  16. ammun

ammun Üye

Beğenileri:
    92
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    öğrenci=dilenci
    Yer:
    Denizli
    diez bunu beğendi.
  17. Layn

Layn Yeni Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Bodrum
    bence olur,hem de mükemmel olur.hatta bu başlığı açarak bana da bir fikir vermiş oldun.teşekkürler selizar.

Sayfayı Paylaş