Devlet Hastahanesi Diyetisyen Rezilligi

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve @Te$ tarafından 17 Nisan 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 9 üye.
  1. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Selam arkadaslar,

Su an diyetisyenden donuyorum dolmustayim, kilo almak icin hastahaneye diyetisyene gittim, sabahtan beri dahiliyeydi tahlildi bilmem neydi diye diye sonunda diyetisyene ulastim, a4 kagida gelisi guzel sabah recel bal salatalik domates vs.. ogleye pilav tavuk vs.. aksama da ayri bi sacmalik yahu arkadas bi olcum al ne bileyim bi gram ver beni bilgilendir bi test yap kac kaloriye ihtiyacim var bi hesap istah acmak icin metodlar soyle gelisi guzel kafasina gore yazdi listeyi 1.5 ay bunlari ye kendini zorla dedi yani sank evde bunlari yemiyorum yedigim halde kilo alamiyorum diyorum kadina yine yok hala ye diyor yemiyorum ben bilmiyorum fazlasini yemeyi sanki :) Neyse yazdigi listeyi yirttim attim sunu anladim ki devlet hastahaneleri tirt, kadin kilomu bile sormadi, zaten kendiside sismandi insana faydasi olsa ilk kendinden baslardi :) benden size tavsiye gercekten sonuc almak istiyorsaniz ozel bir diyetisyene gidin ben bugun ozel bir diyetisyenden randevu alip tekrar muayeneye gidecegim, durumunuz yoksada devlet hastahanesi diyetisyenlerine gidip yalandan yere oralarda sira bekleyip harap olmayin, size samimi soyluyorum bu forumda ki diyetler metodlar bu cakma devlet hastahanesi diyetisyenlerinden daha yararli ve etkili saygilar

Tesekkurler

Son düzenleme: 17 Nisan 2014
    yilmaztahsin bunu beğendi.
  2. münzevi

münzevi forum Kurdu

Beğenileri:
    707
    Ödül Puanları:
    103
    Hem kilo almak istiyorsun hem de şişman diye diyetisyeni küçümsüyorsun, ne güzel kadın kilo almanın formülünü biliyormuş işte. :)
    Şaka bir yana maalesef devlet hastahanelerinde muayeneyi geçtim kafasını kaldırıp hastaya bakmadan reçete yazan doktor müsvetteleri bile var. Hele büyük şehirlerde hastahanelerde doktora ulaşmak zaten bir eziyet, bir de bunca eziyetin sonunda böyle bir muamele ile karşılaşınca adam artık doktoru dövmesin de ne yapsın di mi ama? :)

@Te$ bunu beğendi.
  3. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostum,

Hayır diyetisyeni küçümsemek yoktu niyetimde orada, kesinlikle öyle bir niyetle yazılmış cümle değildi o :) O an sinirliydim ona biraz espri maayitinde yazmıştım diyelim, kesinlikle öyle rezillik diz boyu özel diyetisyenle görüştüm o da tahlil yapacakmış 60 lira bir de ayrı bir ücret 25 lira istedi program için sonrasında aydan aya 25 lira verilecekmiş bence değer randevu için 2 haziran dedi neyse onu da torpille hallettim yarın saat 2'de gidecegim insallah bakalım o ne metodlar uygulayacak verdigi programı buraya yazacagım :) bana harcadıgım kalorıyı ıhtıyacım olan kalorıyı versın yeter yahu cok mu zor? :) hayırlısı olur ınsallah

4. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kaç kilosun? Boyun kaç?

@Te$ bunu beğendi.
  5. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    1.75, 55 kiloyum, spor yapıyorum 1 haftadır zayıf oldugum ıcın kaslanmada problem yok,spor programıma uyuyorum, bir de beslenme programı olsun dedım, kas tamam da kılo olmayınca kasında bır anlamı kalmıyor, beslenme programına takviye olarak gaıner da kullanmayı dusunuyorum

6. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Kardesim kilo almanin nesinin zor oldugunu ben anlayaiyorum acikcasi. Bircok diyet yontemi var, carb backloading, 6 ogun yeme vsvs.
    Ha eger durumum yok diyosan anlarim,o zaman haklisin zordur. Ancak durumun varsa bi carb backloading I dene bence, kh yemen lazim bu kadar.
    Seker de kh dir, esmer makarna,yulafda khdir. Tek farki biri daha hizli cozunur kana karisir kisa enerji verir ve insulini hoplatir,digeri daha gec kana karisir yani demek istedigim fazla yiyemiyosan biraz tatli ye :p

@Te$ bunu beğendi.
  7. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostum fikirlerin icin tesekkurler,

İste ben de arastırıyorum sureklı kılo almak ıcın neler yapılmalı metodlar nelerdir vs.. ama her kafadan bir ses cıkıyor, bende baktım kı boyle olacak gıbı degıl en ıyısı bır dıyetısyene gıdeyım o en dogrusunu bılır, ama gel gör ki diyetisyenin verdigi tek sey a4 kagıt :) bahsettigin konuyuda muhakkak arastıracagım, ama sunu da belirtmek isterim vucut tipim ektomorf emin konusmak istemem ama belkide günlük ögünlerim senden daha fazladır :) istahım yok ama zorlaya zorlaya bayagı birsey yerim, kahvaltıda 1 ekmek kesin bitiririm,ara ögünlerde elma cikolata vs kesin yerim, oglede yine dikkat ederim pilav tavuk vs.. eksik kalmaz, istedigim bunlar düzenli sekilde olsun, bir program dahilinde püf noktalarıyla olsun :)

Stygia bunu beğendi.
  8. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Kilo almadan zaten kas kütlesi oluşturamazsın. Sen günde kaç kalori yiyorsun, kadının verdiği liste kaç kaloriydi?

@Te$ bunu beğendi.
  9. Stygia

Stygia Üye

Beğenileri:
    189
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hamburg
    Dogrudur dostum ben az yemeye calisiyorum,yoksa cok cabuk yaglaniyorum malesef. Onun disinda kesinlikle haklisin o diyetisyeni mezun eden de hata, yapacak bisi yok. Bu arada birZ sabirli olmani tavsiye ederim,cunku hizli aldigin ve hizli verdigjn kilo ayni sekilde hizli kaybolur. Yavas yavas sakince beslenmeli dinlenmeli ve antremanlarini yapmalisin,bunun yaninda bol bol su ic tabi basarilar.

@Te$ bunu beğendi.
  10. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sorunda orada işte, günde kaç kalori yedigimi bilmiyorum, kadının verdigi listede belirli bir gram yoktu, neyden ne kadar yiyecegimi yazmadı, dedim ya kadının söyledigi su, kahvaltıda yiyebildigin kadar ye, ögleyin yiyebildigin kadar ye,aksam yiyebildigin kadar ye, ne bu yahu ?:) Sormakta sormadı zaten ne yiyip ne içiyorsun diye, bazen iştahım oluyor bazen olmuyor dedım, yazdı bi liste verdi o kadar neyse yarın özele gidecegim bakalım o neler yazacak neler uygulayacak en azından o bir vucut analizi yapıp gunde almam gereken kalori miktarını bana soyleyebilir
    --- Mesaj birleştirildi, 17 Nisan 2014 ---
    Tesekkurler dostum,

Yapılarımız bayagı farklı :) Su dedınde aklıma geldı, gıttıgım dıyetısyen bana fazla su ıcme ıstahını kesmesın demıstı, halbukı su ıcınce benı tıkamıyor, su ıcme demesı zaten tamamen fıttırmama neden olmustu, iyi dileklerin için tesekkurler iyi sporlar.

Stygia bunu beğendi.
  11. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Nasıl ya, sadece ne yiyeceğinin çeşidini mi yazdı? Şu kadar gram, bu kadar kaşık yazmadı mı? Eğer doğru anladıysam yuh hakkaten.

@Te$ bunu beğendi.
  12. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Dogru anladın dostum, a4 kagıda Sabah recel ekmek yıyebildigin kadar vs.. Ögleyin pilav tavuk yiyebildigin kadar vs.. olay bu :) Beni de sinirlendiren bu ilgisizlik oldu zaten, bu diyetisyen herkese aynı muameleyi yapıyormus zaten, biraz arastırdım, kafadan kontak herhalde.. :)

13. özgür2529

özgür2529 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Ben de diyetisyenlik 3 . Sinif ogrencisiyim ve bu dedigini cok iyi anliyorum hocam . Bu devlet hastanelerinde para hazir geliyo diye ilgilenmiyorlar bile . Bende kilo alamiyordum 180 cm e 59 kilo idim bolume basladigimda suan 76 kg yim . Olay vucudunuzu tanimak . Eger imkaniniz yoksa ozel icin bol bol okuyup kendi yapiniza uygun olan beslenmeyi secmelisiniz . Sorunuz varsa cevaplayabilirim elimden geldigince :)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

@Te$ bunu beğendi.
  14. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba dostum,

İlgin ve yorumun icin tesekkurler, tek sorun beslenmede bence, duzenlı ve ıstıkrarlı bır sekılde beslensem kılo alırım, düzenli beslenmedigimi ve bi noktadan sonra dizginleri bıraktıgımı bılıyorum, zaten omru hayatım boyunca 55'den yukarı cıkamadım vucut napsın? :) Ama bizim soyda zayıflık genetık, genelde 25 ve 30 dan sonra baya yaglanıyoruz, fakat ben de takıntı oldu artık bu konu bır sekılde asacagım maddı yonden de ne gerekıyorsa vermeye hazırım zaten 3-4 kilo alırsam hevesim, sevkim ve istikrarım daha da artar bakalım once cefa sonra sefa demisler bekleyip görecegiz ;)

15. özgür2529

özgür2529 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Seni cok iyi anliyorum . Hatta yemek yemeye usenme , yerken sıkılma , ac olsan bile 2 .tabagi almaya usenme durumlari kesin vardir . Ben 59 kiloyken vardi :) en azindan bilinclisin hocam kendini biliyosun basarilar bu maratonda sana :)

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

@Te$ bunu beğendi.
  16. @Te$

@Te$ Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Eyvallah dostum, saygilar :)

17. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Aynı ülkede yaşamıyoruz galiba, bizim burada sağlık hizmetlerinde devrim yapıldı(!)

18. lordsoth

lordsoth Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    73
    Bu forumda ektomorf Lethe, Arson gibi üyelerin günlüklerini takip edip birebir uygulamak bile birçok insanı başarıya götürecektir. Buna rağmen kilo alamıyorsanız hormonal bir durum olabilir o zaman iyi bir doktora görünmek şart tabi. Yiyip yiyip kilo almamak güzel şey olsa gerek :)

19. wrestler

wrestler Super Moderator Yönetici Super Moderator

Beğenileri:
    3.368
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    TOKAT
    Salonda hocam kilo alamıyorum diyenlere diyetisyenin dediğini diyorum; daha fazla ye. Hocam çok yiyorum zaten... Ne yiyosun say; ..... Çok yiyorum dediği kendine göre çok. Zaten iştahı yok, midesi küçük, az birşey yeyip, doyuyor. Ve biliyorsunuz 1 kg salatalıkla 1 kg makarna aynı şey değil. Tamam kütleleri aynı ama aynı şey değil işte..

Kilo almanın (kas, et olarak..) formülü çok basit. Direnç egzersizi (örn. vücut geliştirme egzersizleri) ve harcadığından fazla kalori almak, tabii ki kaliteli ve doğru cins gıdalarla.

Eğer iştah problemin varsa kilo aldırıcı tozları kullanmalısın. İşe yarıyorlar.

Linki incelemen faydana;

Genel Beslenme Mantığı (Nasıl Kilo Alırım?) | Sayfa 5 | BodyForumTR Vücut Geliştirme Forumu

20. redpack

redpack Üye

Beğenileri:
    433
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    kilo almak isteyen veya vermek isteyenler beslenmeyi tam anlamıyla öğrenip oturtana kadar kalori hesabı yapmaz lar zor gelir o b gerçek

bu yuzden anlaslır şekılde şöle sölemek daha iyidir

yukardaki arkadasın dediği gibi yediğiniz seyler size çok geldiği için yani doyduğunuz için zaten yiyorum diorsunuz ama yediğiniz yaktığınızı karşılamıor
    kilo almak istiyosan yemelisin beslenme ile ilgili ciddi arastırma yaparak ve kendi vücudunu tanıyarak ne yemen ne yememen gerektiğini içmen veya içmemen gerektiğini ne zman ne kadar yemen gerektiğini

kilo vermek isteyenlerde tabiri caise doymadıkları için aç kaldıklarını sölerler su içsem yerıo tabiri gibi doymadığın için ac kaldığını yemek yemediğini düşünüosun ama yaktığından zaten fazlasını tüketiosun bu ciddi b arastırma ve emek ister sabır ile birlikte
    kilo vermek içinde aynı şey gecerli

Sayfayı Paylaş