Devam etmelimiyim ?

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve vuslat0707 tarafından 9 Mart 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Lise 3 öğrencisiyim sınava 1 sene kaldı ama ben spora kitlendim. önceden evde yapıyordum son 3 aydır düzenli salona gidiyorum. ve gelişimi hissediyorum fakat sınavada az kaldı derslerde iyi değil sizce ne yapmalıyım. 1 sene ara vermelimiyim yoksa 3 ay (hazirana kadar) devam etmelimiyim ?

2. dungean

dungean Üye

Beğenileri:
    242
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İstanbul
    Her ikisine birden devam edebilirsin. Spor hayatini duzene skor, insana disiplinlinli olmayi ogretir. Kendine guzel bir program hazirla ve o programa harfiyen uymaya calis.

3. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    bütün gün test çözmek akıl karı değil ki zaten okuldan geldikten sonra akşam yatıncaya kadar test çözmüyorsundur.illaki televizyon izlemek için falan masadan kalkıyorsundur.bunun yerine spor yapman çok daha iyidir evde o saçma sapan tv programlarını izlemekten.

themertyildiz bunu beğendi.
  4. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    Bende öyle düşünüyorum ama yaşıtlarım allahın her günü dershanede özel dersde bilmem ne ben ya spor la ilgili şeylere bakıyorum yada face felan. Bide spordan gelince çok yorgun oluyorum ders çalıscak kafa kalmıyo. tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    kuzenim son sene çok sıkı çalışıyordu ve hergün evde 1 saat çalışıyordu sınava 2-3 ay kala spor salonuna yazıldı.evde harcadığı 1 saatlik zamanı orada harcadı ve adam şu an dokuz eylülde uluslararası ilişkiler okuyor.

spor senden bir şey götürmez aksine hayatını şekillendirir düzenler.
    ben düzensiz adamın tekiydim.
    ama günde 6 öğün yemeye başladım ve bunu da düzenli bir şekilde gramı gramına ve saati saatine yapınca diğer bir çok işte de düzenli olmaya başladığımı farkettim.

ben yerinde olsam günde 1-2 saat kendime ayırırdım sinir stresi salonda atardım.

6. oniks

oniks Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    öğretmenlerinden yardım isteyerek kendine bir ders çalışma programı ayarlayabilir ve aralarına spor çalışmalarınıda koyabilirsin.günde 45-50 dakikalık antrenmanların zihin yorgunluğunu alacağını,sınav stresini azaltacağını düşünüyorum.dediğim gibi düzgün bir programla hem çalışma hem sporu bir arada götürebilirsin ve senin için dahada faydalı olur

7. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben şuan son sınıfım ve bu durumu yaşıyorum.14gün kaldı ilk aşama sınavıma.24 saat ders çalışmıyoruz tabiki.okuldan gelince pc yada tv başında geçireceğin 1-2 saati antrenmanda geçirebilirsin.git gel zor olur vakit alır diyorsan benim gibi yap,birkaç arkadaş evimin hemen dibindeki parktaki aletlerle street workout tarzı çalışıyoruz.ikisini bir rahat götürebilirsin.

8. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    peki zeo nun dediği gibi zinde olduğum günler sadece parkta vücut ağırlıyla çalıssam. düzenli olmasada hacim olarak faydasını görür müyüm ?

9. Duratec

Duratec Üye

Beğenileri:
    659
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    Ankara
    önceki senelerde yanlış hatırlamıyosam öss (veya yeni ismiyle ygs) de ilk 3 e giren adaylardan biri röpörtajda haftanın 4-5 günü düzenli spor salonuna gittiğini ve sporun ona ayrı bir disiplin kattığını söylemişti.

Yani günde yapacağınız 45 dk lık 1 saat lik spor sizi ders çalışmaktan geri koymamalı. Ders çalışmak isteyen kişi her şekilde çalışır zaten :)

vuslat0707 bunu beğendi.
  10. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    hacim olarak faydasını görürmüyüm kötü bir soru.sırf street workout ile salon çalışan sıradan insanlardan çok daha iyi hacim yapanlar var.bar brothers,bar starzz ve calisthenics grupları var onlarca.ordaki videolardan dediğimi daha iyi anlayabilirsin.

11. Ersin899oo

Ersin899oo Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bence ikisini bir arada götürebilirsin, eger bunu basarabilirsen seni moral ve motivasyon olarak iyi yönde etkilecektir diye düsünüyorum. Yani hersey sana kalmis aslinda farkinda olmadan cok gereksiz seyler icin zaman harciyoruz bunlari bulup doldurmak gerekiyor. ;)

12. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Vg sporu tehlikelidir. basketbol yada futbol oynamak gibi degildir. Amatör bile yapsaniz. vücudunuzda gelisimi gördükce ve hoslandikca kafa yorarsaniz. yarin hangi antremani yapsam diye düsünürsünüz. Bu yüzden zamaninda Össde eve kapanip calismis, test kitaplarini karalayip karalayip bitirmis, günde yanlis hatirlamiyorsam 100-250 soru cözen ve sonunda istedigini elde etmis biri olarak söylüyorum, VG tehlikelidir aman!!! Üni sinavindan ciktigim gün spor salonuna yazilmistim cokta iyi etmisim diyorum. Kusura bakmayin herseyin yeri zamani var. 1 sene kafani yorarsin, göbegini yaparsin. sonra ömür boyu rahat edersin. haa diyorsanki ben kafa yormam sadece ter atmak icin yaparim, o zaman tabiki yap. Ama Vg güzel bir kadin gibi cezbedicidir aldaticidir.

vuslat0707 bunu beğendi.
  13. vuslat0707

vuslat0707 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    13
    yorumun için teşekkürler sessizcıglık bende dediğin gibiyim sırf antreman değil. beslenme antreman hakkındaki yazılar vs. de insanın zamanını alıyo. bu yüzden sanırım aynı görüşteyiz seninle.

14. Zerk

Zerk Üye

Beğenileri:
    461
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebeciyim
    Ben Lise 3'teyken spora ara verdiğim süreçte sınav notlarım yarı yarıya düşmüştü... Spor tüm sinir, stresi geçirip; zihnimi açıyordu...

Nasıl mı? ben spor yaparken akşam 30 dakika bi ders çalışıyordum ve okulda tenefüste ara öğünümü yerken bi sonraki derste ne göreceğimize göz atıyordum... Bu kadar, bitti...

Sınav konusuna gelince, her hafta 2-3 konu bitirsen senin için yeterlidir-bence- kasma kendini bu kadar.

15. Cellucorc4

Cellucorc4 Üye

Beğenileri:
    229
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    23 yaşında 26 aydır spor yapan biri olarak spora lisede başlamadıgıma köpek gibi pişmanım :)

Sayfayı Paylaş